Pasaulio sporto savaitė: Indijos boksininkių sensacija, pasakiškas norvego finišas ir japonų pergalės ant ledo

Europos šalių futbolo rinktinės pradėjo kovoti dėl kelialapių į žemyno pirmenybes, Japonijos dailiojo čiuožimo meistrai ir Indijos boksininkės susižėrė daugiausiai pasaulio pirmenybių aukso medalių, pasaulio slidinėjimo lyderis norvegas Johannesas Hosflotas Klabo pergalingai pabaigė pasakišką pasaulio taurės sezoną, „Jumbo-Visma“ dviratininkai nepaliko šansų varžovams skirtingose Europos dalyse vykusiose lenktynėse, o ispanas Carlosas Alcarazas mėgavosi žiūrėdamas į savo pavardę teniso reitingo viršūnėje.

Carlosas Alcarazas.<br>AP/Scanpix nuotr.
H.Kane'as yra rezultatyviausias Anglijos rinktinės žaidėjas<br>AFP/Scanpix nuotr.
Antonio Conte.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-03-27 10:26

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 20 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge į pirmąją vietą grįžo 19-metis ispanas Carlosas Alcarazas. Jis aplenkė nuo 2023 m. sausio septynias savaites pirmavusį serbą Novaką Džokovičių. C.Alcarazas jau buvo reitingo lyderis 20 savaičių nuo 2022 m. rugsėjo iki 2023 m. sausio. N.Džokovičius per karjerą ATP reitinge pirmąją vietą užėmė 380 savaičių – ilgiau nei bet kuris kitas tenisininkas.

Kovo 21 d. Majamyje pasaulio beisbolo čempionato finale Japonija nugalėjo čempionės vardą gynusią JAV 3:2. Japonai pasaulio čempionais tapo trečiąjį kartą per penkis turnyrus (praėjusius kartus – 2006 ir 2009 m.).

Kovo 21 d. Taline slidinėjimo pasaulio taurės etape sprinto lenktynes laimėjo norvegai Johannesas Hosflotas Klabo ir Kristine Stavas Skistad.

Kovo 22 d. Briugės – De Pano klasikinių dviračių lenktynių (Belgija) nugalėtoju tapo belgas Jasperis Philipsenas („Alpecin“). 25 metų J.Philipsenas trečią kartą karjeroje laimėjo klasikines vienos dienos lenktynes.

Kovo 23 d. Prasidėjo Europos futbolo čempionato atrankos turnyras. Pirmajame ture praėjusio čempionato finalininkų rungtynėse Anglija išvykoje nugalėjo Europos čempionę Italiją 2:1. Kitose įdomiausiose pirmojo turo rungtynėse Prancūzija nugalėjo Nyderlandus 4:0.

Kovo 24 d. Miuncheno „Bayern“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Julianu Nagelsmannu, kuris dirbo nuo 2021 m. balandžio, ir sudarė sutartį su Thomasu Tucheliu, kuris niekur nedirbo po to, kai 2022 m. rugsėjį buvo atleistas iš Londono „Chelsea“. Vokietijos lygoje „Bayern“ užima antrąją vietą (52 tšk. per 25 rungt.).

Kovo 24 d. Harelbekės apylinkėse (Belgija) „Saxo Bank Classic“ klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), trečiąją – slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“). 28 metų W.Van Aertas per karjerą laimėjo aštuonerias klasikines vienos dienos lenktynes ir per tris pastaruosius sezonus 14 iš 21 klasikinių lenktynių, kuriose startavo, pateko tarp prizininkų.

Kovo 25 d. Saitamoje (Japonija) baigėsi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Vyrų varžybų čempionu tapo japonas Shoma Uno, moterų – japonė Kaori Sakamoto, porų – japonai Ruku Miura ir Ryuichi Kihara, ledo šokių – amerikiečiai Madison Chock ir Evanas Batesas.

Kovo 26 d. Naujajame Delyje (Indija) baigėsi pasaulio moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Indija (4 aukso), daugiausiai medalių iškovojo Kinija (3 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos). Indės iki šių metų rčempionato nebuvo iškovojusios nė vieno aukso medalio. Devyniolika nacionalinių federacijų atsisakė dalyvauti turnyre, nes Tarptautinė bokso asociacija (IBA) leido varžytis Rusijos ir Baltarusijos sportininkėms.

Kovo 26 d. Sandvikene (Švedija) pasaulio moterų akmenslydžio čempionato finale Šveicarija nugalėjo Norvegiją 6:3. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Šveicarės čempionėmis tapo dešimtąjį kartą (daugiau kartų aukso medalius laimėjo tik Kanada – 17), tarp jų – ketvirtąjį iš eilės. Norvegės medalius laimėjo pirmą kartą nuo 2005 m.

Kovo 26 d. Algarvėje (Portugalija) pirmojo motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Franesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė ispanas Maverickas Vinalesas („Aprilia“), trečiąją Marco Bezzecchi („Ducati“).

Kovo 26 d. Lahtyje (Suomija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapo nugalėtoju tapo japonas Ryoyu Kobayashi. Pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje jau anksčiau užsitikrino norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Iki sezono pabaigos liko vienas etapas.

Kovo 26 d. Lahtyje (Suomija) slidinėjimo pasaulio taurės paskutiniajame etape abejas vyrų lenktynes laimėjo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo (sprinto ir bendro starto), moterų – norvegė Kristine Stavas Skistad (sprinto) ir Anne Kjersti Kalva (bendro starto). Pasaulio taures iškovojo norvegai J.H.Klabo ir Tiril Udnes Weng. 26-erių J.H.Klabo, kuris šį sezoną laimėjo 19 iš 30 lenktynių, pasaulio taurę iškovojo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2018, 2019 ir 2022 m.), 26-erių T.U.Weng – pirmąjį kartą.

Kovo 26 d. Gento – Vevelgemo klasikinių dviračių lenktynių (Belgija) nugalėtoju tapo prancūzas Christophe‘as Laporte‘as („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), trečiąją – belgas Sepas Vanmarcke („Israel“). 30-metis Ch.Laporte‘as pirmą kartą tapo klasikinių vienos dienos lenktynių nugalėtoju. Moterų lenktynes laimėjo šveicarė Marlen Reusser („SD Worx“).

Kovo 26 d. „Volta a Catalunya“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“), trečiąją – portugalas João Almeida („Team Emirates“). 33 metų P.Rogličius laimėjo 12-ąsias pasaulio turo rango daugiadienes lenktynes.

Kovo 26 d. Londono „Tottenham Hotspur“ klubas nutraukė sutartį su italu treneriu Antonio Conte, kuris dirbo nuo 2021 m. lapkričio. Laikinuoju treneriu paskirtas buvęs A.Contės padėjėjas Cristianas Stellini. Anglijos lygoje „Tottenham Hotspur“ užima ketvirtąją vietą (49 tšk. per 28 rungt.).