Druskininkuose įvyko pirmosios šių metų triatlono reitingo varžybos – akvatlono pavasario čempionatas

Balandžio 2-ąją Druskininkuose vyko Lietuvos pavasario akvatlono čempionatas. Lietuvos triatlono federacijos organizuotos varžybos pažymėjo triatlono sezono pradžią, kuriai jaunieji sportininkai ruošėsi ir savo įgūdžius tobulino treniruočių stovyklose Ispanijoje, Portugalijoje bei Kipre.

Akvatlono varžybos Druskininkuose.<br> L.Bakšio nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Apr 2, 2023, 6:41 PM

Pirmosios 2023-iųjų metų Lietuvos triatlono reitingo varžybos, vykusios LSC sporto centre „Druskininkai“, sulaukė 110-ties atletų iš visos Lietuvos ir kelių dalyvių iš Latvijos.

Lietuvos sporto centro erdvėse atletai varžėsi plaukimo ir bėgimo rungtyse. Vaikų grupės dalyviai turėjo įveikti 100 metrų plaukimo ir 500 metrų bėgimo distanciją. Rungtis įveikęs greičiausiai, pirmąją vietą užėmė Ernestas Cvilikas.

Berniukas distanciją įveikė per 3 minutes ir 19 sekundžių. Po plaukimo likęs trečias, tačiau bėgime savo varžovą aplenkęs Benas Kaušakis užėmė antrąją vietą, o trečioji vieta atiteko Kiprui Kenstavičiui. Mergaičių kategorijoje buvo dvi dalyvės, iš kurių distanciją greičiau įveikė Amelija Tracevičiūtė. Jos rezultatas – 4 minutės ir 8 sekundės. Antrąją vietą užėmė Liucija Venckūnaitė.

Jaunučių grupės sportininkai varžėsi 200 metrų plaukimo ir 1 kilometro bėgimo rungtyse. Stipriausias tarp vaikinų buvo Simonas Markūnas, kurio bendras rezultatas – 5 minutės ir 40 sekundžių. Antrąją vietą iškovojo Rokas Martinaitis. Jis nuo varžovo atsiliko vos 5 sekundėmis. Trečiąją vietą užėmė Kristupas Tamutis. Geriausiai tarp merginų pasirodė Saulė Rimkevičiūtė. Ji abi rungtis įveikė greičiausiai – per 6 minutes ir 37 sekundes. Antroji vieta atiteko Saulei Kiaušui, o trečioji – Dovilei Rodriquez – Aleknaitei.

400 metrų plaukė ir 3 kilometrus bėgo jaunieji Lietuvos triatletai. Geriausią rezultatą jaunių grupėje pasiekė Oskaras Grigonis, kuris nuo pat pradžių neužleido lyderio pozicijos ir abi rungtis įveikė per 14 minučių ir 41 sekundę. Antroje vietoje liko Zigmas Reisas, o trečioje – Justinas Urba.

Merginų kategorijoje geriausiai pasirodė Ugnė Paurytė, kuri plaukime liko 4-ta, tačiau bėgime pademonstravo neįtikėtiną greitį. Jos bendras laikas – 16 minučių ir 3 sekundės. Antrąją vietą užėmė Vilgustė Gustaitytė, o trečioji atiteko Kamilei Murnevaitei.

Vyriausieji ketvirtosios grupės atletai varžėsi ilgiausioje šių varžybų akvatlono distancijoje. Jie turėjo įveikti 1 kilometro plaukimo ir 5 kilometrų bėgimo rungtis. Lietuvos akvatlono čempionu tapo Lukas Prokopavičius, kurio bendras distancijos laikas buvo 28 minutės ir 16 minučių. Taip pat aukštą lygį grupėje pademonstravo Povilas Strazdas, kuris plaukimo rungtyje buvo pirmas, tačiau po bėgimo nusileido varžovui. Trečiąją vietą iškovojo Mantas Jonikas. Moterų kategorijoje Lietuvos akvatlono čempione tapo daugkartinė Lietuvos triatlono varžybų nugalėtoja Inga Paplauskė. Ji plaukimo ir bėgimo rungtis įveikė per 33 minutes ir 35 sekundes. Antrąją vietą užėmė Gabrielė Garbauskaitė, o trečiąją – Elena Šimaitienė.

Lietuvos triatlono federacijos generalinis sekretorius Dainius Šimkaitis pabrėžė šio čempionato svarbą ir džiaugiasi, jog dalyviai pasiekia vis geresnius rezultatus: „Tai yra vienos kertinių sezono varžybų. Jos žymi prasidėjusį atrankos ciklą į nacionalines jaunių, jaunimo, suaugusiųjų rinktines. Džiaugiamės, kad bendraujame ir pradedame bendradarbiauti su kitomis federacijomis. Norime padėkoti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai, kuri, nors ir buvo savaitgaliui užsisakiusi LSC „Druskininkai“ sporto kompleksą, tačiau pasiūlė sekmadienį priimti ir mus. Smagu, jog kiekvienais metais dalyviai pasiekia vis geresnius rezultatus, o rinktinės nariai demonstruoja itin aukštą lygį ir yra konkurencingi Europos arenose.“

Druskininkuose triatletai kovojo ne tik dėl Lietuvos akvatlono čempiono titulo, bet ir pelnė pirmuosius triatlono reitingo taškus.

Balandžio 30 dieną Panevėžyje vyks Lietuvos baseino triatlono čempionatas, kuriame sportininkai taip pat papildys reitingo taškų kraitį. Dėl Lietuvos vidutinio nuotolio čempiono titulo triatletai rugpjūčio 6 dieną varžysis Estijoje, Taline.