Kaune krito Rūtai Meilutytei priklausęs Lietuvos plaukimo rekordas

Kauno „Girstučio“ baseine baigėsi atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas. Šeštadienį varžybų dalyviai išsidalino paskutiniuosius medalių komplektus, o susumavus visų keturių dienų rezultatus paaiškėjo ir geriausi čempionato plaukikai.

Smiltė Plytnykaitė<br>D.Kibirkščio nuotr.
A.Šidlauskas.<br>D.Kibirkščio nuotr.
K.Teterevkova.<br>D.Kibirkščio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

ltuswimming.com

2023-04-15 19:42, atnaujinta 2023-04-15 19:53

Lietuvos čempione moterų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje tapusi 16-metė Smiltė Plytnykaitė pagerino šalies moterų rekordą. Sostinės sporto centro auklėtinė distanciją įveikė per 54,74 sek. ir 0,20 sek. pranoko Rūtai Meilutytei priklausiusį pasiekimą (54,94 sek.).

„Negalėjau patikėti, net nebuvo jokios minties. Galvojau, kad tikrai galiu, bet kad būtent per šias varžybas pavyks pasiekti rekordą nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad visas tas darbas atsipirko“, – emocijomis po finišo pasidalijo S. Plytnykaitė.

Antroji finišavo Silvija Statkevičius (56,86 sek.), trečia atplaukė Patricija Kondraškaitė (57,07 sek.).

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi A finale nugalėjo klaipėdietis Danielis Kvederis (4.00,07 min.), aplenkęs Kostą Vaičiūną (4:03.17 min.) ir libanietį Simon Doueihy (4.03,21 min.)

Moterų 200 m plaukimo peteliške rungtyje šalies čempione tapo Liepa Veronika Borevičiūtė. Jaunoji Sostinės sporto centro plaukikė finišavo per 2 min. 28,23 sek., pasigerino karjeros rekordą (2.30,03 min.) ir aplenkė sidabrą iškovojusią Radvilę Kerševičiūtę (2.28,82 min.). Trečia atplaukė Saulė Janutėnaitė (2.40,55 min.).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje puikiai pasirodė Tajus Juška. Kaunietis atrankoje užfiksavo 56,32 sek. rezultatą, pranoko sau priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (56,69 sek.) ir aštuntu numeriu pateko į A finalą. Finale T.Juška buvo dar greitesnis – nuotolį įveikė septintas (56,01 sek.), o nugalėtoju tapo asmeninį rekordą pasigerinęs panevėžietis Andrius Šidlauskas (53,34 sek.), pranokęs Edviną Česnaką (55,01 sek.) ir Emilį Atkočiūną (55,28 sek.).

Šiame čempionate T.Juška net septynis kartus gerino savo bendraamžių iki 15 metų pasiekimus. Moterų 100 m plaukimo krūtine A finalas baigėsi Kotrynos Teterevkovos pergale. Vilnietė finišavo per 1 min. 7,53 sek. Sidabras atiteko estei Mariai Romanjuk (1:08.68 min.), o bronzą pelnė Agnė Šeleikaitė (1.10,93 min.).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine A finale niekas neprilygo Andriui Šidlauskui (27,56 sek.). Jis aplenkė estą Alaną Gritsoką (29,34 sek.) ir Rytį Liuberskį (29,49 sek.).

Individualius sportininkų pasirodymus čempionate užbaigė 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtis.

Moterų A finale čempione tapo Estijos plaukikė Maria Romanjuk (2.19,39 min.), o vicečempionės titulą iškovojo Guoda Tručinskaitė (2.23,35 min.). Bronzą pelnė Ieva Nainytė (2.25,13 min.). Analogiškame vyrų finale nugalėjo latvis Kristapas Mikelsonas (2.03,89 min.). Jis aplenkė panevėžietį Adomą Gatulį (2.07,03 min.) ir Ahmadą Safiye (2.10,16 min.) iš Libano.

Moterų estafetėje 4 po 200 m l. stiliumi į bendrą jaunimo komandą susibūrusios ir dėl prizinių vietų nesivaržiusios Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja, Smiltė Plytnykaitė ir Stela Švenčionytė užfiksavo naują Lietuvos rekordą. Jaunosios plaukikės finišavo per 8 min. 17,51 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas buvo 8 min. 19,38 sek.

Šalies čempionėmis tapo Kauno plaukimo mokyklos sportininkės Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė, Rusnė Vasiliauskaitė ir Ugnė Pečiulytė.

Jos estafetę įveikė per 8 min. 45,51 sek. Vyrų estafetėje pergalingai finišavo „Žemyniečiai“. Kristupas Trepočka, Rokas Jazdauskas, Kostas Vaičiūnas ir Matas Činga parodė 7 min. 36,72 sek. rezultatą, o septintą vietą užėmę Žygimantas Tautvydas, Ignas Norkevičius, Emilis Panumis ir Martynas Bernotas iš Kauno plaukimo mokyklos pagerino šalies vaikinų iki 15 metų rekordą. Nuo šiol jis – 8 min. 22,59 sek. Geriausiu čempionato plaukiku (pagal trijų olimpinių rungčių FINA reitingo sumą) tapo keturis aukso medalius čempionate iškovojęs Andrius Šidlauskas, surinkęs 2522 taškus.

Antrąją vietą pelnė Kotryna Teterevkova (2446 tšk.), vos 3 taškais aplenkusi Smiltę Plytnykaitę. Į lyderių ketvertą taip pat pateko ir Erikas Grigaitis (2402 tšk.).