Lietuvos sporto savaitė: „Žalgirio“ šventė ir puikios žinios iš penkiakovės, teniso, ledo ritulio arenų

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šventė pergalę lemiamose rungtynėse ir pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, penkiakovininkė Ieva Serapinaitė tapo pasaulio taurės etapo nugalėtoja, Lietuvos vaikinų ledo ritulio rinktinė iškovojo kelialapį į aukštesnę pasaulio pirmenybių pakopą, Vilius Gaubas antrą savaitę iš eilės laimėjo „ITF Tour“ teniso turnyrą, Panevėžio „Lietkabelis“ iškrito iš krepšinio Europos taurės varžybų, o Jonas Valančiūnas baigė NBA sezoną.

Kauniečiai pateko į Eurolygos ketvirtfinalį.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Jonas Valančiūnas.<br>Stopkadrai.
I.Serapinaitė (kairėje).<br>Organizatorių  nuotr.
V.Gaubas<br>asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 17, 2023, 10:44 AM, atnaujinta Apr 17, 2023, 10:49 AM

Tai buvo įdomiausi turiningos praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 10 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Sofijoje vykusiame keturių komandų turnyre užėmė trečiąją vietą. Lietuvės pusfinalyje pralaimėjo Bulgarijai 0:3, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Latviją 2:1.

Balandžio 12 d. Justė Jocytė (Liono ASVEL) tapo moterų krepšinio Europos taurės (antrasis pagal rangą Europos turnyras) laimėtoja. ASVEL atsakomosiose finalo rungtynėse išvykoje 85:57 nugalėjo Stambulo „Galatasaray“, kurioje žaidžia Kamilė Nacickaitė (pirmosios rungtynės 95:56).

Balandžio 12 d. Indrė Sorokaitė („Scandicci“, Italija) tapo moterų tinklinio CEV taurės (antrasis pagal rangą Europos turnyras) laimėtoja. „Scandicci“ atsakomosiose finalo rungtynėse namie nugalėjo Blažo „Alba“ 3:0 (pirmosios rungtynės 3:1).

Balandžio 12 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių įkrintamosiose rungtynėse „New Orleans Pelicans“, kurioje žaidžia Jonas Valančiūnas, namie pralaimėjo „Oklahoma City Thunder“ 118:123. J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 18 kamuolių.

Balandžio 12 d. Ostruve (Lenkija) Europos šiaurės krepšinio lygos (ENBL) finale Alytaus „Wolves“ pralaimėjo Ostruvo „Stal“ 66:70 (R.Miniotas 13, E.Žukauskas ir J.Tayloras po 12).

Balandžio 12 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės aštuntfinalyje namie pralaimėjo „Paris“ 97:98 (J.Morrisas 23, G.Golomanas 22, K.Kullamae 20) ir nepateko į kitą etapą. Ketvirtfinalyje žais Patrų „Prometheas“, kuriam atstovauja Arnoldas Kulboka. „Prometheas“ aštuntfinalyje namie nugalėjo Burgo „Jeunesse Laique“ 89:75.

Balandžio 13 d. Antalijoje (Turkija) Europos gimnastikos čempionate Robertas Tvorogalas dėl kelio traumos atsisakė dalyvauti daugiakovės finalo varžybose. Atrankoje R.Tvorogalas užėmė 20-ąją vietą. Gytis Chasažyrovas daugiakovės atrankoje užėmė 35-ąją vietą, Tomas Kuzmickas – 43-iąją (dalyvavo 81 sportininkas). Moterų daugiakovės atrankoje Ūla Bikinaitė daugiakovės atrankoje užėmė 89-ąją vietą (dalyvavo 97 sportininkės).

Balandžio 13–14 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė draugiškose rungtynėse Elektrėnuose pasidalijo po pergalę su Estija. Lietuviai pirmąsias rungtynes pralaimėjo 4:5, antrąsias – laimėjo 3:1.

Balandžio 14 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos reguliariojo sezono paskutiniojo turo rungtynėse išvykoje nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 83:80 (L.Lekavičius 20, R.Šmitas 16, E.Ulanovas 12). „Žalgiris“ laimėjo 19 iš 34 rungtynių, reguliariajame sezone užėmė septintąją vietą ir trečią kartą šiuolaikinės Eurolygos laikotarpiu pateko į ketvirtfinalį. Į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko Pirėjo „Olympiakos“ (24 perg.), „Barcelona“, Madrido „Real“ (po 23), „Monaco“ (21), Tel Avivo „Makabi“, Belgrado „Partizan“ (po 20) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (19). „Žalgiris“ ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių žais su „Barcelona“.

Balandžio 14 d. Lietuvos salės futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos pagrindinio etapo atkrintamojo mačo pirmosiose rungtynėse Brno pralaimėjo Čekijai 2:5. Atsakomosios rungtynės vyks balandžio 18 d. Kėdainiuose, nugalėtojai pateks į atrankos elito etapą.

Balandžio 14 d. Mirė buvęs dviračių sporto treneris Narsutis Dumbauskas (84).

Balandžio 15 d. Ieva Serapinaitė tapo Ankaroje vykusio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės antrojo etapo nugalėtoja. 28 metų I.Serapinaitė antrą kartą karjeroje laimėjo pasaulio taurės etapą. Elzbieta Adomaitytė iškrito pusfinalyje. Lietuvos vyrai šiame etape nedalyvavo.

Balandžio 15 d. Kaune pasibaigusiame Lietuvos atvirajame plaukimo čempionate geriausiais plaukikais pripažinti Andrius Šidlauskas (Panevėžio „Žemyna“), Kotryna Teterevkova („Sostinės SC“) ir Smiltė Plytnikaitė („Sostinės SC“). Daugiausiai medalių iškovojo K.Teterevkova (4 aukso, 1 sidabro) ir A.Šidlauskas (4 aukso). Komandų medalių įskaitoje nugalėjo „Sostinės SC“ (11 aukso, 5 sidabro, 9 bronzos), „Žemyna“ (8 aukso, 10 sidabro, 8 bronzos) ir Kauno PM (6 aukso, 7 sidabro, 11 bronzos). Lietuvos rekordus pagerino Džiugas Miškinis (1500 m laisvuoju stiliumi, šios rungties rekordas nuo 1984 m. priklausė Olegui Cvetkovui) ir Smiltė Plytnikaitė (100 m laisvuoju stiliumi).

Balandžio 15 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyre Belgrade laimėjo visas penkerias rungtynes, užėmė pirmąją vietą ir iškovojo vienintelį kelialapį į aukštesnę pakopą (1B). Lietuviai nugalėjo Serbiją 5:3, Rumuniją 6:0, Ispaniją 5:0, Kroatiją 3:1 ir Didžiąją Britaniją 2:1 (po pratęsimo). Tarp visų pakopų komandų Lietuva užėmė 23-iąją vietą.

Balandžio 15 d. Stokholme vykusiame „Swim Open“ plaukimo turnyre Danas Rapšys laimėjo 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir užėmė trečiąją vietą plaukdamas 400 metrų laisvuoju stiliumi bei 100 metrų laisvuoju stiliumi.

Balandžio 15 d. Lietuvos moterų teniso rinktinė Billie Jean King taurės Europos-Afrikos zonos antrosios grupės turnyre Oeiraše (Portugalija) užėmė penktąją vietą. Lietuvės grupės varžybose nugalėjo Kosovą 3:0, Airiją 3:0 ir Pietų Afriką 2:1, bet pralaimėjo Gruzijai 1:2 ir Estijai 1:2, pusfinalyje dėl penktosios vietos nugalėjo Izraelį 2:0. Klaudija Bubelytė laimėjo visus 5 vienetų mačus, Justina Mikulskytė – 2 iš 5, Patricija Paukštytė – 2 iš 2. Dvejetų mačus taip pat žaidė Emilija Tverijonaitė. Du kelialapius į aukštesnę grupę iškovojo Portugalija ir Graikija.

Balandžio 15–16 d. Lietuvos futbolo A lygoje antrose iš eilės rungtynėse taškus prarado lyderis „Panevėžys“, namie sužaidęs lygiosiomis su Alytaus „Dainava“ 0:0. Svarbiausiose turo rungtynėse čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Kauno „Hegelmann“ 1:0. Po 8 turų pirmauja „Panevėžys“ (20 tšk.), „Šiauliai“ (17), Kauno „Žalgiris“ (15), Vilniaus „Žalgiris“ (14) ir „Dainava“ (10).

Balandžio 16 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) svarbiausiose savaitgalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo „Jonavą“ 85:72. Po 27 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (22 perg.), Vilniaus „Rytas“ (21), Alytaus „Wolves“ (19), „Lietkabelis“ (17), Utenos „Juventus“ (16) ir „Jonava“ (14).

Balandžio 16 d. Antalijoje Europos gimnastikos čempionate Robertas Tvorogalas pratimų ant skersinio finale užėmė šeštąją vietą.

Balandžio 16 d. Jerevane Europos sunkiosios atletikos čempionate Aistė Anciukevičė svorio kategorijos iki 55 kg varžybose užėmė 13-ąją vietą.

Balandžio 16 d. Vilius Gaubas teniso turnyro Teldėje (Kanarų salos, Ispanija; „M15“) finale nugalėjo ispaną Diego Augusto Barreto Sanchezą 7:6, 6:2. 18-metis V.Gaubas per dvi savaites Ispanijoje laimėjo du „ITF Tour“ turnyrus.

Balandžio 16 d. Vilniaus „Šviesa“ vyrų rankinio Baltijos lygos finalo ketverte Pylvoje užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvos čempionė „Šviesa“ pusfinalyje pralaimėjo Estijos čempionui Pylvos „Serviti“ 35:36, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Latvijos čempionui Duobelės „Tenax“ 26:27. Finale „Serviti“ nugalėjo „Viljandi“ 27:24.

Balandžio 16 d. Skijaus „Famila“, kurioje žaidžia Eglė Šventoraitė, Prahoje vykusiame moterų krepšinio Eurolygos finalo ketverte užėmė trečiąją vietą. „Famila“ pusfinalyje pralaimėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 70:77, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Prahos USK 59:56.

Balandžio 16 d. Ignas Brasevičius tapo Mančesterio maratono nugalėtoju.

Balandžio 16 d. Sakvaremoje (Brazilija) paplūdimio tinklinio turnyre („Beach Pro Challenge“) Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė moterų varžybose užėmė ketvirtąją vietą. Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas vyrų varžybose užėmė devintąją vietą.