Lietuvos sportingo federacijai vadovaus L. Jucius: bandys sudominti varžybomis medžiotojus

Savaitgalį Marijampolėje prasidėjo kova dėl „Compak sportingo“ Lietuvos taurės. Taip pat buvo renkamas ir naujas Lietuvos sportingo federacijos prezidentas. Juo tapo Vilniuje gyvenantis Laurynas Jucius.

 Laurynas Jucius.<br> Organizatorių nuotr.
 Laurynas Jucius.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 25, 2023, 4:36 PM

„Naujame Lietuvos sporting federacijos kaip organizacijos etape sieksiu tęsti pradėtus darbus, susijusius su sportinio masiškumo, aukšto meistriškumo siekimu bei federacijos atstovaujamų sporto šakų – Compak sporting, Sporting ir English sporting populiarinimu Lietuvoje ir už jos ribų. Daug dėmesio skirsiu stiprinant ir vienijant Lietuvos šaulių bendruomenę, užsiimančių šaudymo į skriejančius taikinius sportu.

Skatinsiu bendradarbiavimą tarp šaudymo klubų, šaudyklų, kad galėtų augti, stiprėti ir kartu populiarėti su mūsų sportu.

Yra didelis noras bendradarbiauti su Lietuvos medžiotojų sąjunga bei draugija, Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacija, sudominant medžiotojus labiau įsitraukti į šaudymo į skriejančius taikinius sportą.

Auginant Lietuvos sportingo federacijos narių skaičių, taip pat ieškosiu būdų pritraukti daugiau jaunimo bei moterų, kurių skaičius pamažu ir didėja pastaruoju metu.

Manau, kad labai svarbu, kad mūsų sportas teiktų kuo daugiau gerų emocijų, keltų mūsų šaulių sportinio meistriškumo lygį Lietuvoje.

Tai gali atsitikti tik rengiant ir organizuojant kokybiškus Lietuvos taurės etapus, čempionatą bei tarptautines varžybas Lietuvoje suteikiant galimybę mūsų šauliams varžytis su kitų šalių atstovais ir garsinti Lietuvos vardą“, – sakė L. Jucius.

Vadovavimą federacijai L. Jucius perėmė iš Giedriaus Malakausko. Taip pat buvo išrinkta nauja Lietuvos sportingo federacijos valdyba, kurią nuo šiol sudarys – Virgilijus Grybė, Jurga Vainauskaitė, Erikas Rugienius, Martynas Pačėsa ir Povilas Straševičius.

L. Jucius ir pats drauge su aštuoniasdešimt kitų šaulių dalyvavo dvi dienas vykusio pirmojo Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius etapo varžybose. Jos vyko pagal FITASC „Compak Sporting“ taisykles. Šauliai Marijampolės stendinio šaudymo klube vykusiose varžybose taikliausias buvo vilnietis, „VG Shooting Academy“ vadovas Virgilijus Grybė, laimėjęs bendrą įskaitą. Jis numušė 193 iš 200 taikinių. Antrąją vietą iškovojo Žygimantas Šimaitis (187), trečiąją – Vaidotas Žičius (184).

„Labai dėkoju organizatoriams už nuostabias varžybas. Tikiuosi, kad ateinantį savaitgalį Vilniuje per pasaulio taurės etapą taip pat bus labai smagu. Juolab, kad atvyks šaulių ne tik iš Lietuvos, „, – sakė V. Grybė, pats treniruojantis šaulius.

Moterų varžybas laimėjo Gabija Stanislovaitytė, numušusi 171 taikinį. Antroji ir trečioji vieta paaiškėjo tik po papildomos šūvių serijos, nes Paulina Olekaitė ir Aida Momkienė surinko po 140 taškų. Papildomą seriją laimėjo P. Olekaitė.

Senjorų kategorijos nugalėtoju tapo Valdas Kundrotas, numušęs taip pat 171 taikinį. Jaunimo įskaitoje taikliausias buvo Nedas Šimanauskas – 168 taškai.

Artėjantį savaitgalį Vilniuje vyks svarbiausios Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius varžybos – „Lithuania Grand Prix“ ir tuo pačiu FITASC pasaulio taurės etapas. Dvi dienas vyksiančių varžybų dalyvių taip pat lauks 200 taikinių, bus šaudoma pagal „Compak Sporting“ taisykles. Atvyks šaulių iš Norvegijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos. „Kviečiu visus Lietuvos šaulius, kurie dar neužsiregistravo varžyboms, tai padaryti. Tokių varžybų patirtis yra tiesiog neįkainojama“, – sakė vienas iš varžybų organizatorių V. Grybė.

„Compak Sporting“ rungtyje šaudoma į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Sudėtingesne rungtimi laikoma sportingas, tačiau jo varžybos dėl šaudyklų trūkumo Lietuvoje dar nerengiamos.

Sportingas laikomas labai demokratišku sportu, šaulių amžiaus diapazonas labai platus – nuo 12 metų vaikų iki meistrų, kurie yra perkopę 75 metus. Lietuvos sportingo federacija šiuo metu vienija daugiau nei pustrečio šimto narių.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.