Tuščios iliuzijos: Lietuvos rankininkai nesėkme Šveicarijoje baigė Europos čempionato atranką

Baigėsi 2024 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rinktinei nepavyko pakartoti praėjusio 2022 m. Europos čempionato istorijos ir mūsų šalies rinktinė šįkart liko už finalinio turnyro borto.

Šveicarijos ir Lietuvos rinktinių rungtynės.<br> A.Wagnerio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Apr 30, 2023, 10:04 PM, atnaujinta Apr 30, 2023, 10:11 PM

Paskutinėse atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rankininkai svečiuose 20:27 pralaimėjo Šveicarijos rinktinei ir liko paskutinėje ketvirtoje 6-os grupės vietoje.

Lietuvos rankininkai prieš šveicarus pirmavo vos kartą, kai 3 min. išsiveržė į priekį 2:1. Šeimininkai išnaudojo du iš eilės lietuvių pašalinimus dviem minutėm ir atitrūko 5:2.

Vėliau lietuviai pateko į duobę puolime, kai per 14 min. pelnė vos įvartį. Netrūko klaidų puolime, o tolimus metimus sėkmingai rinko šveicarų vartininkas. 29 min. šveicarai pirmavo jau dviženkliu skirtumu, o kėlinį laimėjo 16:6.

Antro kėlinio pradžioje Šveicarijos rinktinė įgijo didžiausią rungtynėse 12-os įvarčių pranašumą 19:7. Lietuvos rankininkai į tai atsakė laimėdami atkarpas 3:0 ir 4:0 ir buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki penkių įvarčių 17:22 ir 19:24. Deja, pasivyti varžovų nepavyko ir atrankos turnyras baigtas pralaimėjimu.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė 5 įvarčius pelnęs Aidenas Malašinskas, Benas Petreikis įmetė 4 įvarčius, Rolandas Bernatonis – 3, Deividas Jovaišas ir Tadas Stankevičius – 2, po įvartį surinko Laurynas Palevičius, Mykolas Lapiniauskas, Karolis Antanavičius ir Tadas Rasakevičius.

Šveicarų ekipai 5 įvarčius pelnė Lukas Laube, po 4 įvarčius įmetė Marvinas Lieras ir Nicolas Raemy.

Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas ir Lukas Gurskis atrėmė 9-is metimus iš 36-ių.

Pagrindinis šveicarų vartininkas, Čempionų lygoje rungtyniaujantis Nikola Portneris atrėmė net 10-imt lietuvių metimų iš 14-os.

Dar 6 lietuvių atakas iš 22-iejų sustabdė Leonardas Grazioli.

Netgi pergalė lietuviams nebūtų padėjusi iškovoti kelialapio į Europos čempionatą. Kitose 6-os grupės rungtynėse Sakartvelo rankininkai pateikė vieną didžiausių turnyro staigmenų.

Kartvelai svečiuose 31:30 išplėšė pergalę iš grupės nugalėtojos Vengrijos rinktinės ir paliko 2 taškus surinkusią Lietuvos komandą paskutinėje vietoje. Sakartvelo rinktinė surinko 4 taškus ir užėmė 3 vietą. Šveicarijos komanda iškovojo 8 taškus, Vengrijos sąskaitoje – 10 taškų.

Lietuvos rinktinė Europos čempionate yra dalyvavusi du kartus – 1998 ir 2022 metais.

„Nauja diena“: kodėl darbo imigrantai svarbūs Lietuvos ekonomikai?