Lietuvos rankinio lygos pusfinalyje prireikė dviejų pratęsimų ir baudinių serijos

Prasidėjo Lietuvos rankinio lygos pusfinaliai, kuriuos žaidžiama iki dviejų pergalių. Reguliariojo sezono nugalėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pusfinalyje susitinka su Kauno „Granito-Kario“ komanda. Antrą vietą reguliariajame sezone užėmusi Alytaus „Varsa-Stronglasas“ kovoja su čempionės titulą ginančia Vilniaus „Šviesa“.

Rankinio rungtynės tarp Klaipėdos „Dragūno“ ir Kauno „Granito-Kario“.<br> rankinis.lt nuotr.
Prasidėjo Lietuvos rankinio lygos pusfinalis, kuriame Alytaus „Varsa-Stronglasas“ kovoja su čempionės titulą ginančia Vilniaus „Šviesa“.<br> rankinis.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

May 4, 2023, 9:59 AM, atnaujinta May 4, 2023, 10:03 AM

Tikra drama vyko Alytuje. Čia nugalėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos, kaip ir vasario mėnesį Alytuje vykusioje šių komandų LRF taurės finalo dvikovoje.

Beveik visų rungtynių metu 1–2 įvarčiais pirmavo šeimininkai „Varsos-Stronglaso“ rankininkai. Tačiau „Šviesa“ nuolat pasivydavo varžovus.

Du kėliniai baigėsi lygiosiomis 28:28. Sužaidus papildomas 10 minučių rezultatas vėl buvo lygus 34:34. Antrasis pratęsimas taip pat baigėsi lygiosiomis 40:40 ir komandos stojo prie 7 metrų linijos. Čia sėkmė lydėjo „Šviesos“ rankininkus, kurie išplėšė pergalę 45:43.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantas Urvikis, pelnęs 13 įvarčių. 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Eimantas Sinkevičius, po 5 įmetė Skirmantas Plėta ir Karolis Bliuvas.

Alytaus komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 13 įvarčių surinkęs Tadas Stankevičius, 10 įvarčių įmetė Vilius Juozaitis, 6 – Arminas Stankūnas.

„Be galo sunkios rungtynės. Žaidėm prieš stiprų varžovą, su kuriuo šį sezoną visiems labai sunku žaisti. Mums gal trūko susižaidimo, nes nemažai mūsų komandos rankininkų atstovavo Lietuvos rinktinei. „Varsa“ beveik visas rungtynes turėjo persvarą, bet mes pradėjome atakuoti septyniese ir tai pasiteisino.

Parodėme charakterį, sumetėme lemiamus metimus paskutinėmis minutėmis ir išplėšėme pratęsimą. Galų gale, laimėjome baudinių loteriją.

Labai svarbu, kad iš svečių aikštelės parsivežame pergalę. Namuose šeštadienį turėsime pranašumą, bet laukia labai sunki kova. Stengsimės laimėti, kad nereiktų dar kartą grįžti į Alytų“, – sakė rezultatyviausiai „Šviesos“ komandoje žaidęs M. Urvikis.

„Buvome gerai pasiruošę rungtynėms. Treneriai gerai padirbėjo ir buvome taktiškai pasirengę gintis prieš „Šviesą“ tiek jiems puolant šešiese, tiek ir septyniese. Didžiąją dalį rungtynių kontroliavome situaciją. Turėjome dvi ar net tris progas užbaigti rungtynes, bet jomis nepasinaudojome.

Varžovai gal išsaugojo daugiau jėgų ir sugebėjo mus pasivyti. Pritrūko šaltakraujiškumo, norėjome per greitai viską išspręsti, o reikėjo sužaisti ramiau. Viskas buvo padėta ant lėkštutės, bet mes patys nepasiėmėm.

Turim pora dienų atsigauti iki antrųjų rungtynių. Aišku, „Šviesa“ turės savo namų pranašumą, bet mums nėra kur trauktis. Turėsime laikytis savo plano ir sieksime sugrąžinti seriją į Alytų“, – tvirtino vienas „Varsos-Stronglaso“ lyderių T. Stankevičius.

Kitame pusfinalyje „Dragūno“ rankininkai namuose 32:28 įveikė „Granitą-Karį“. Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir per pirmą kėlinį susikrovė keturių įvarčių persvarą 18:14.

Tačiau po pertraukos kauniečiai spurtavo ir 40 min. pasivijo varžovus 21:21. „Dragūnui“ vėl pavyko atstatyti pranašumą ir atkakli kova baigėsi uostamiesčio komandos pergale.

Nugalėtojams Gytis Šmantauskas pelnė 8 įvarčius, Laurynas Simonavičius įmetė 6 įvarčius, Mykolas Lapiniauskas – 5. Svečių komandai po 7 įvarčius surinko Matas Jurkevičius ir Modestas Štarolis, 6 įvarčius įmetė Manvydas Lazauskas.

„Rungtynės buvo labai sunkios. Laimėti galėjo bet kuri komanda. Priartėjęs „Granitas“ lemiamu momentu padarė klaidų. Mes nesubyrėjome, atlaikėme varžovų šturmą ir išlaikėme persvarą iki finalinės sirenos.

Būtina gerinti gynybą, tikrai per daug klydome gindamiesi. Gerai, kad gelbėjo vartininkai. Padaryta dar tik maža dalis darbo.

Kaune laukia daug sunkesnės rungtynės, nes „Granitas“ pasižymi ypatingai kovingu charakteriu. Gali pirmauti prieš juos kiek nori, bet jie niekada nepasiduoda. Tikiuosi, kad ir patys žaidėjai pamatė ir įvertino, kokia sunki kova mūsų laukia“, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Rezultatu nesu patenkintas, bet džiaugiuosi, kad vyrai parodė charakterį. Pirmame kėlinyje labai blogai gynėmės.

Ruošėmės būtent tokiam varžovų puolimui, tai akcentavome prieš rungtynes, bet praleidom įvarčius iš tokių pozicijų, kur neturėjome praleisti. Per pirmas 30 minučių varžovai įmetė net 18 įvarčių.

Rūbinėje teko priminti kas buvo sakyta prieš rungtynes ir po pertraukos per 12 minučių praleidome tik 4 įvarčius.

Matome, kad turime rezervų. Išlyginus rezultatą pritrūko šalto proto, disciplinos ir teisingų sprendimų. Nepavyko išsiveržti į priekį ir kontroliuoti rungtynes iki pabaigos. Namuose tikiuosi kitokios rungtynių baigties“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Antrosios pusfinalio serijos rungtynės vyks šeštadienį Vilniuje ir Kaune. Jeigu prireiks trečiųjų serijos rungtynių, jos numatytos gegužės 10 d. Alytuje ir Klaipėdoje.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?