Lietuvos sporto savaitė: geri rezultatai pasaulio taurių varžybose, D. Sabonio ir M. Aleknos įvertinimas

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai sėkmingai pradėjo pasaulio taurės sezoną, Ieva Serapinaitė pateko tarp prizininkių šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape, disko metikas Mykolas Alekna ir krepšininkas Domantas Sabonis sulaukė simbolinių įvertinimų, o Lietuvos krepšinio lygos komandos baigė reguliarųjį sezoną ir pradėjo atkrintamąsias varžybas.

M.Alekna studentų varžybose JAV numetė diską 71 m ir tapo sezono lyderiu.<br>D.Gosney nuotr.
Domantas Sabonis.<br>AP/Scanpix nuotr.

May 15, 2023, 9:06 AM, atnaujinta May 15, 2023, 9:11 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 8 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tarp komandų, kovojusių dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas, Kėdainių „Nevėžis“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 91:81 ir užėmė aštuntąją vietą.

Gegužės 9 d. Europos lengvosios atletikos sąjunga pripažino Lietuvos disko metiką Mykolą Alekną geriausiu Europos balandžio mėnesio lengvaatlečiu.

Gegužės 9 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Pusane (Korėja; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo australui Luke‘ui Saville‘ui 6:7, 3:6. 32 metų R.Berankis antrame iš eilės turnyre pralaimėjo pirmam varžovui.

Gegužės 9 d. Baigėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarusis sezonas. Paskutinėse rungtynėse pirmąją vietą anksčiau užsitikrinęs Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ 85:87 ir nutraukė 10 pergalių virtinę, kuri buvo ilgiausia šiame LKL sezone. „Lietkabelis“ pasiekė septintąją iš eilės pergalę. Į atkrintamąsias varžybas pateko „Žalgiris“ (28 perg. per 33 rungt.), Vilniaus „Rytas“ (27), Alytaus „Wolves“ (23), „Lietkabelis“ (23), Utenos „Juventus“ (18), „Jonava“ (18), Klaipėdos „Neptūnas“ (16) ir Kėdainių „Nevėžis“ (14). Paskutinę vietą užėmė ir iškristi iš LKL turėtų „Prienai“ (4). Rezultatyviausiai žaidė „Wolves“ krepšininkas Ahmadas Caveris (vid. 16,9 tšk.).

Gegužės 10 d. „Monaco“ krepšinio klubas, kuriame žaidžia Donatas Motiejūnas, pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse „Monaco“ namie nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ 97:86 ir laimėjo seriją 3:2. Finalo ketvertas vyks gegužės 19–21 d. Kaune, jame taip pat dalyvaus Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kurioje žaidžia Rokas Jokubaitis.

Gegužės 11 d. Madride paplūdimio tinklinio turnyre („Pro Tour Futures“) abi Lietuvos poros iškrito atrankos etape. Arnas Rumševičius ir Tomas Staševičius užėmė 17-ąją vietą, Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas – 21-ąją vietą.

Gegužės 11 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) išrinktas į Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių geriausių krepšininkų trečiąjį penketą. D.Sabonis tapo pirmuoju Lietuvos krepšininku, išrinktu į vieną iš trijų geriausių sezono žaidėjų penketą. D.Sabonis šį sezoną pelnydavo 18,9 taško, atkovodavo 12,2 kamuolio ir atlikdavo 7 rezultatyvius perdavimus.

Gegužės 12–14 d. Segede (Vengrija) pirmajame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Lietuvos įgulos laimėjo dviejų rungčių varžybas. Vienviečių baidarių 200 metrų lenktynėse pirmąją vietą užėmė Artūras Seja, antrąją – Ignas Navakauskas, keturviečių baidarių 500 metrų lenktynėse nugalėjo Lietuvos įgula (S.Maldonis, M.Maldonis, I.Navakauskas ir A.Seja). Dviviečių baidarių 500 metrų lenktynėse Andrejus Olijnikas ir Mindaugas Maldonis užėmė 7-ąją vietą, vienviečių kanojų 200 metrų lenktynės Henrikas Žustautas – 9-ąją vietą.

Gegužės 12–13 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderių rungtynėse Kėdainių „Nevėžis“ ir Plungės „Babrungas“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Lyderius pavijo „Marijampolė City“, išvykoje nugalėjusi Kauno NFA 2:1. Po 9 turų pirmauja „Nevėžis“, „Marijampolė City“ (po 21 tšk.), Vilniaus „Transinvest“, „Babrungas“ (po 20), NFA ir Klaipėdos „Neptūnas“ (po 14).

Gegužės 13 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo pirmosiose rungtynėse čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ išvykoje įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Klaipėdos „Dragūną“ 35:34. Finalo serijoje žaidžiama iki trijų pergalių.

Gegužės 13 d. Dohoje pasaulio dziudo čempionate Sandra Jablonskytė (nuo 78 kg) nugalėjo vieną varžovę ir iškrito šešioliktfinalyje. Ugnė Pileckaitė (iki 70 kg) ir Miglė Dudėnaitė (iki 78 kg) pralaimėjo pirmosioms varžovėms. Vyrų varžybose lietuviai nedalyvavo.

Gegužės 13 d. Sofijoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės ketvirtajame etape Ieva Serapinaitė užėmė trečiąją vietą, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – ketvirtąją, Gintarė Venčkauskaitė – devintąją, Elzbieta Adomaitytė – 14-ąją (nugalėjo britė Kerenza Bryson). Vyrų varžybose Titas Puronas iškrito pusfinalyje.

Gegužės 13–14 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderis „Panevėžys“ namie sužaidė lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“ 0:0. Antrąją vietą užimantys „Šiauliai“ išvykoje nugalėjo Kauno „Hegelmann“ 3:2. Svarbiausiose turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 2:1. Po 13 turų pirmauja „Panevėžys“ (33 tšk.), „Šiauliai“ (30), Vilniaus „Žalgiris“ (29) ir Kauno „Žalgiris“ (18).

Gegužės 14 d. Vilniuje surengtose varžybose Aleksandras Sorokinas pagerino 100 km bėgimo pasaulio rekordą. Jis nuotolį nubėgo per 6 val. 5 min. 35 sek. Iki tol pasaulio rekordas taip pat priklausė A.Sorokinui.

Gegužės 14 d. Patruose (Graikija) Europos burlenčių IQFOIL atvirajame čempionate Rytis Jasiūnas užėmė 33-iąją vietą, Juozas Bernotas – 43-iąją (dalyvavo 114 sportininkų).

Gegužės 14 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas po 9-ojo etapo užima 146-ąją vietą.

Gegužės 14 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finalo serijoje po antrųjų rungtynių „Garliava“ pirmauja prieš Vilniaus „Eglę“ 2:0. Finalo serijoje žaidžiama iki trijų pergalių. Bronzos medalius laimėjo Vilniaus „Tauras“, mažajame finale nugalėjęs čempiono vardą praradusį Kauno „Žalgirį“ 2:0.

Gegužės 14 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosiose varžybose „Jonava“ ir Vilniaus „Rytas“ laimėjo ketvirtfinalio serijas ir pateko į pusfinalį. „Jonava“ nugalėjo Alytaus „Wolves“ 2:0, „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūną“ 2:0. Kitose ketvirtfinalio serijose Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Kėdainių „Nevėžį“ 1:0, Panevėžio „Lietkabelis“ – prieš Utenos „Juventus“ 1:0. Antrosios šių serijų rungtynės vyks gegužės 15 d.