Sekmadienį Marijampolėje praūžė didelė bėgimo šventė. Čia surengtas Lietuvos bėgimo taurės (LBT) IX etapas – „Bėgam už Marijampolėje“. Šis bėgimas įvyko jubiliejinį – dešimtą – kartą.

Jubiliejinė bėgimo fiesta Marijampolėje baigėsi V. Ramanausko ir V. Stašauskaitės triumfu.<br> Organizatorių nuotr.

May 22, 2023, 9:40 AM

Beveik 800 dalyvių stojo į startą įvairiose distancijose ir siekė asmeninių rekordų arba pasivaržyti su kitais bėgimo mylėtojais. Taip pat Marijampolėje vyko miesto šventė – buvo daug pramogų žiūrovams, muzikantų pasirodymai, vaišės.

Pagrindinėje – pusmaratonio – distancijoje greičiausias buvo Vaidas Ramanauskas („Origami Runners“). Jis finišavo per 1 val. 13 min. 37,4 sek.

„Bėgimas sekėsi puikiai. Pavyko stabiliai subėgti visą distanciją. Tik paskutiniame rate buvo kiek sunkiau dėl šilumos, bet rezultatas visai geras. Šis renginys man tikrai patinka ir rekomenduočiau visiems čia sudalyvauti. Mane nustebino greita ir graži trasa, sulaukėme daug žiūrovų palaikymo“, – džiaugėsi V. Ramanauskas.

Antrąją vietą užėmė Darius Petkevičius (LDKVBPLB, 1:15.17,3), trečiąją – Andrius Aukštuolis („Love Streams Running“, 1:16.44,0).

Tarp moterų nugalėjo Vilmantė Stašauskaitė (Jonavos „Maratonas“, 1:24.54,6). Jos laikas buvo devintas tarp visų dalyvių.

„Siekiau finišuoti per 1 val. 25 min., nes šeštadienį turėjau kitas varžybas, o Marijampolėje buvo labai saulėta diena, dėl to nenorėjau labai plėšytis. Prabėgau pakankamai stabiliai, o trasa man čia visada labai patinka“, – sakė V. Stašauskaitė.

Antroji pozicija atiteko Vilmai Valaitienei („Iron-Tautvis“, 1:32.26,8), trečioji – Renatai Jatužienei (Kauno BMK, 1:39.46,6).

10 km bėgime greičiausi buvo Airidas Gražinskis (34.43), Titas Pumputis (34.54) ir Tadas Pultinavičius (35.33).

Moterų prizininkėmis tapo Dalia Lukošienė (43.05), Laura Vaitkevičienė (43.22) ir Greta Stankevičienė (47.22).

5 km distancijoje nugalėtojais tapo Airidas Bendaravičius (16.23) ir Daiva Bielevičiūtė (20.32). Dar didelis būrys žmonių dalyvavo šiaurietiško ėjimo žygyje, o vaikai sudalyvavo 400 m bėgime.

Bendroje LBT įskaitoje lyderiu tapo A. Aukštuolis. Jo sąskaitoje – 6830 taškai. Į antrąją vietą smuktelėjo Remigijus Zalumskis (6620 tšk.), o trečias yra Vaidas Ramanauskas (6610 tšk.).

Tarp moterų pirmauja Aistė Valantiejienė (4780 tšk.), lenkianti Renatą Jatužienę (3800 tšk.) ir Eglę Zablockytę (3737 tšk.).

LBT X etapas vyks jau birželio 4 dieną Šėtoje. Visi aktyvaus gyvenimo mylėtojai taip pat kviečiami į birželio 3 dieną Panevėžyje vyksiančius „Olimpinės dienos“ bėgimus.