Kaune paaiškėjo Lietuvos boulingo čempionai: vyrų absoliučios įskaitos finalas tapo tikru desertu

Kauno boulingo centre „StrikeHouse“ gegužės 28-ąją įvyko 2023 m. sezono Lietuvos boulingo čempionato finalinis etapas. Į jį pateko po dešimt sezono geriausių boulingo žaidėjų keturiose įskaitose – vyrų, moterų, senjorų bei vyrų iki 190 vidurkio.

Lietuvos boulingo čempionato prizininkai.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 29, 2023, 7:35 AM, atnaujinta May 29, 2023, 7:59 AM

Po kvalifikacinio etapo į absoliučios asmeninės įskaitos pusfinalius pateko po keturis sportininkus, pademonstravusius aukščiausią rezultatą savo įskaitose.

Vyrų absoliučios įskaitos finalas tapo tikru desertu susirinkusiems žiūrovams. Prieš du metus kartu pasaulio dvejetų čempionais Dubajuje tapę Laurynas Narušis ir Aidas Daniūnas šį kartą turėjo stoti į akistatą dėl nacionalinių pirmenybių aukso.

Pirmoji partija baigėsi lygiosiomis, todėl jos nugalėtojas paaiškėjo tik po dviejų papildomų metimų serijos. Laurynas Narušis atliko du tikslius papildomus metimus, serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0 ir savo pergalės paukštės nebepaleido.

Antrąją partiją septyniolikmetis laimėjo užtikrintai – 223:170 ir iškovojo šalies čempiono titulą ketvirtą kartą iš eilės. Trečiąją vietą iškovojo Edvinas Skarbalius ir Algirdas Motiejūnas.

Boulingo čempionės titulą moterų įskaitoje pirmą kartą iškovojo Jolanta Kontvainienė, pusfinalyje 2:1 įveikusi Rasą Germanavičienę, o finalo dvikovoje lemiamoje trečiojoje partijoje vienu kėgliu palaužusi Mariją Žiogę (183:198; 192:172; 188:187), kuri pusfinalyje 2:1 įveikė daugkartinę šalies čempionę Daivą Perminienę.

Senjorų įskaitoje Violeta Musteikienė pusfinalyje rezultatu 2:1 įveikė vėliau moterų įskaitos čempione tapsiančią Jolantą Kontvainienę (177:172; 222:230; 228:221), o Žilvinas Perminas – Vaidotą Baranauską (193:214; 211:141; 184:135). Finale užtikrinčiau žaidė ir Senjorų įskaitos auksu antrus metus iš eilės pasidabino Žilvinas Perminas (234:201; 149:174).

Vyrų iki 190 vidurkio įskaitoje staigmeną pateikė ir čempiono titulą iškovojo Gintautas Raudys, pusfinalyje įveikęs favoritu laikytą kvalifikacijos nugalėtoją Osvaldą Noreiką 2:1 (164:186; 180:176; 243:202), o finale – Klaudijų Rimkevičių 2:0 (173:151; 182:180), kuris pusfinalyje identišku rezultatu įveikė Vaidą Paškevičių (150:242; 235:196; 171:145).

Birželio 7–18 dienomis Lietuvos boulingo vyrų rinktinė vyks į Prancūziją, kur sieks iškovoti medalius Europos vyrų boulingo čempionate. Šiais metais į Lietuvos boulingo rinktinę pateko Aidas Borodinas, Aidas Daniūnas, Andrius Gasparavičius, Kristijonas Sergejevas, Laurynas Narušis ir Rimvydas Balžekas, o rinktinės treneriu paskirtas švedas Peter‘is Ljung‘as.