Lietuvos sporto savaitė: irkluotojų sidabras, „Žalgirio“ futbolininkų kalneliai ir bronzinis A. Gudžiaus startas

Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė tapo Europos irklavimo vicečempionėmis, Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ pateko į Lietuvos krepšinio lygos finalą, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai iškrito iš Lietuvos taurės turnyro, bet įveikė A lygos lyderį „Panevėžį“, disko metikas Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą Deimantinės lygos etape, Ričardas Berankis krito Prancūzijos atvirojo teniso čempionato atrankoje, Ignatas Konovalovas nuvažiavo iki „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių finišo, Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas nugalėjo baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape, o Vilniaus „Šviesa“ trečius metus paeiliui tapo Lietuvos vyrų rankinio čempione.

D.Karalienė ir D.Rimkutė.<br>LIF nuotr.
 Andrius Gudžius.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Panevėžio klubas patyrė pirmąją nesėkmę.<br> alyga.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 29, 2023, 10:14 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 22 d. Lietuvos rinktinės krepšininkė Justė Jocytė (Liono ASVEL) tapo Prancūzijos čempione. ASVEL finalo serijoje nugalėjo Vilnevo ESB 2:1.

Gegužės 22 d. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) paskelbė, kad suteikė licenciją šių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempionui „Mažeikių“ klubui. 2023–2024 m. LKL pirmenybėse „Mažeikiai“ pakeis šiais metais LKL paskutinę vietą užėmusius „Prienus“.

Gegužės 23 d. Geriausiu Lietuvos futbolo A lygos balandžio mėnesio žaidėju išrinktas Ariagneris Smithas iš Nikaragvos („Panevėžys“), geriausiu treneriu – Mindaugas Čepas („Šiauliai“), geriausiu jaunu žaidėju – Ebuka Onahas iš Nigerijos (Vilniaus „Riteriai“).

Gegužės 24 d. Paryžiuje Prancūzijos atvirojo teniso čempionato atrankos antrajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo brazilui Thiago Seybothui Wildui 2:6, 7:6, 2:6. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo italą Raulį Brancaccio. Nuo 2015 metų R.Berankis aštuonis sezonus iš eilės žaidė Prancūzijos čempionato pagrindiniame turnyre.

Gegužės 24 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo serijoje Vilniaus „Šviesa“ nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 3:1. Bronzos medalius laimėjo Kauno „Granitas“. „Šviesa“ šalies čempione tapo trečius metus iš eilės.

Gegužės 24 d. Lietuvos futbolo taurės aštuntfinalyje įvyko dvejos rungtynės, kuriose susitiko A lygos komandos. Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo titulą gynusį Vilniaus „Žalgirį“ 3:0, Vilniaus „Riteriai“ išvykoje nugalėjo Kauno „Hegelmann“ 3:0. Į ketvirtfinalį taip pat pateko Gargždų „Banga“. Kitos aštuntfinalio rungtynės vyks gegužės 30–31 d.

Gegužės 24 d. Debiutuoti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) besiruošiantys „Mažeikiai“ paskelbė, kad sudarė sutartį su treneriu Mariumi Kiltinavičiumi.

Gegužės 25 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje čempiono vardą ginantis Vilniaus „Rytas“ nugalėjo „Jonavą“ 3:0. „Rytas“ į finalą pateko 21-ąjį kartą.

Gegužės 26 d. „Šiaulių“ krepšinio klubas pranešė, kad nepratęsė sutarties su treneriu Antanu Sireika. Jis su pertraukomis „Šiaulius“ treniravo 20 sezonų (1993–2002, 2008–2012 ir 2017–2023 m.).

Gegužės 27 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje pasikeitė lyderis. Į pirmąją vietą pakilo debiutantas Vilniaus „Transinvest“, namie nugalėjęs Vilniaus BFA 2:0. Buvusi lyderė „Marijampolė City“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Klaipėdos „Neptūnu“ 0:0, Plungės „Babrungas“ išvykoje pralaimėjo iš paskutinės vietos pakilusiai „Jonavai“ 2:3. Po 11 turų pirmauja „Transinvest“ (26 tšk.), „Marijampolė City“ (25), Kėdainių „Nevėžis“ (24), „Babrungas“ (21), Kretingos „Minija“ (18) ir „Neptūnas“ (16).

Gegužės 27 d. Lietuvos moterų futbolo A lygos lyderių rungtynėse lyderis Vilniaus „Žalgiris“ pralaimėjo čempionės vardą ginančiai Šiaulių „Gintrai“ 2:3. Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (19 tšk. per 8 rungt.), pralaimėjimo nepatyrusi „Gintra“ (17/7) ir „Vilnius“ (16/8).

Gegužės 27 d. „Tour of Estonia“ dviejų dienų dviračių lenktynėse tarp lietuvių geriausiai pasirodęs Rokas Adomaitis („Tartu“) užėmė 31-ąją vietą. Tarp Lietuvos komandų dviratininkų aukščiausią 37-ąją vietą užėmė Rokas Kmieliauskas („Voltas“). Nugalėjo danas Rasmusas Wallinas („Carl Ras“).

Gegužės 27 d. Greta Karinauskaitė (Kalifornijos baptisto universitetas) pasiekė 3000 metrų bėgimo su kliūtimis Lietuvos rekordą. Ji Sakramente vykusiame NCAA lengvosios atletikos Vakarų grupės čempionate nuotolį nubėgo per 9 min. 26,88 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Gegužės 27–28 d. Poznanėje baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas tapo 500 metrų dviviečių baidarių lenktynių nugalėtojais. 500 metrų keturviečių baidarių lenktynėse Lietuvos įgula užėmė ketvirtąją vietą, 500 metrų vienviečių kanojų lenktynėse Vadimas Korobovas – septintąją vietą, 1000 metrų vienviečių baidarių varžybose A.Olijnikas – devintąją vietą. Kitos lietuvių įgulos į finalą nepateko.

Gegužės 28 d. Ignatas Konovalovas (FDJ) Romoje pasibaigusių „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių galutinėje įskaitoje užėmė 105-ąją vietą. 37 metų I.Konovalovas aštuntąjį kartą dalyvavo „Giro d‘Italia“ lenktynėse. Lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Gegužės 28 d. „Wyšcig Narodow“ daugiadienėse dviračių lenktynėse (Vengrija, Slovakija, Lenkija) nė vienas iš šešių Lietuvos rinktinės dviratininkų nenuvažiavo iki finišo. Paskutiniame etape iš lenktynių pasitraukė Jomantas Venckus. Nugalėjo slovėnas Galas Glivaras.

Gegužės 28 d. Bratislavoje paplūdimio tinklinio moterų Tautų taurės pirmojo etapo grupės varžybose Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą. Lietuvės pralaimėjo Ukrainai 1:2, nugalėjo Rumuniją 2:0 ir pralaimėjo Šveicarijai 1:2. Vienintelį kelialapį į kitą etapą iškovojo Šveicarija.

Gegužės 28 d. Šv. Jone (Kroatija) vyrų žolės riedulio Iššūkio taurės pirmosios pakopos turnyre Šiaulių „Ginstrektė“ užėmė septintąją vietą ir iškrito į žemesnę pakopą. „Ginstrektė“ grupės varžybose pasiekė 1 pergalę, 1 lygiąsias, patyrė 1 pralaimėjimą ir užėmė trečiąją vietą, bet rungtynėse dėl išlikimo pralaimėjo „Lipovci“ (Slovėnija) 3:5.

Gegužės 28 d. Gibraltare vyrų žolės riedulio Iššūkio taurės trečiosios pakopos turnyre Vilniaus „Žuvėdra-Tauras“ užėmė trečiąją vietą. „Žuvėdra-Tauras“ grupės varžybose laimėjo 2 iš 3 rungtynių ir užėmė antrąją vietą, bet rungtynėse dėl kelialapio į aukštesnę pakopą pralaimėjo Gibraltaro „Eagles“ 1:3.

Gegužės 28 d. Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė iškovojo Europos irklavimo pirmenybių sidabro medalius. Jos Blėde (Slovėnija) užėmė antrąją vietą porinių dviviečių valčių varžybose (čempionėmis tapo rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis). 33 metų D.Karalienė per karjerą iškovojo šešis Europos čempionato medalius (du aukso, tris sidabro ir vieną bronzos), 21 metų D.Rimkutė laimėjo pirmąjį medalį. Domantas ir Dovydas Stankūnai užėmė ketvirtąją vietą pavienių dviviečių valčių varžybose, Ieva Adomavičiūtė – penktąją vietą vienviečių valčių varžybose, Dovydas Nemeravičius – šeštąją vietą vienviečių valčių varžybose. Kitos dvi lietuvių įgulos į finalą nepateko.

Gegužės 28 d. Rabate (Marokas) lengvosios atletikos Deimantinės lygos antrajame etape disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą (66,04 m). Nugalėjo slovėnas Kristjanas Čehas (70,32 m), antrąją vietą užėmė švedas Danielis Stahlis (69,21 m). Deimantinės lygos sezono įskaitoje A.Gudžius užima penktąją vietą (6 tšk.). Pirmauja K.Čehas (16), D.Stahlis (14) ir amerikietis Samas Mattisas (10). A.Gudžius yra vienintelis Lietuvos lengvaatletis, šį sezoną startavęs Deimantinės lygos varžybose.

Gegužės 28 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris“ įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ 3:1. „Žalgiris“ į finalą pateko 28-ąjį kartą.

Gegužės 28 d. Lietuvos futbolo A lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė lyderis „Panevėžys“, išvykoje nusileidęs čempiono vardą ginančiam Vilniaus „Žalgiriui“ 1:2. Lyderius pavijo „Šiauliai“, namie nugalėję Alytaus „Dainavą“ 2:0. Po 15 turų pirmauja „Panevėžys“, „Šiauliai“ (po 34 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (32), Kauno „Žalgiris“ (22) ir Kauno „Hegelmann“ (21).