Lietuvos sporto savaitė: paskutinieji LKL sezono akordai ir sugrįžimas į Deimantinę lygą

Kauno „Žalgiris“ susigrąžino Lietuvos krepšinio čempiono vardą, „Panevėžio“ futbolininkai A lygos antrojo rato pabaigoje dar labiau padidino pranašumą prieš kitas komandas, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pirmą kartą šį sezoną startavo Deimantinėje lygoje, trys Lietuvos lengvaatletės tapo NCAA vicečempionėmis, o jaunieji penkiakovininkai neiškovojo medalių Druskininkuose pasibaigusių Europos pirmenybių asmeninėse rungtyse.

Kauniečiai 24-ąjį kartą tapo LKL čempionais.<br>zalgiris.lt nuotr.

Jun 12, 2023, 10:40 AM, atnaujinta Jun 12, 2023, 10:41 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 6 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo trečiosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 95:80 (E.Ulanovas 18, I.Tayloras 17, I.Brazdeikis 15 / M.Fosteris ir E.Fridrikssonas po 13).

Birželio 7 d. Utenos „Juventus“ krepšinio klubas sudarė sutartį su serbu treneriu Oliveriu Kostičiumi, kuris 2010–2013 m. dirbo Kauno „Žalgirio“ trenerio padėjėju, o pastarąjį sezoną treniravo Suboticos „Spartak“ (Serbija). O.Kostičius pakeis vieną sezoną „Juventus“ treniravusį Donaldą Kairį.

Birželio 7 d. Lietuvos futbolo A lygoje taškus prarado antrąją vietą užėmę „Šiauliai“, išvykoje sužaidę su Telšių „Džiugu“ 1:1. Lyderis „Panevėžys“ išvykoje nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 1:0, čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Hegelmann“ 1:0.

Birželio 8 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo ketvirtosiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 69:68 (J.Echenique 18, M.Fosteris 16 / I.Tayloras 14, I.Brazdeikis 13).

Birželio 8 d. Druskininkuose baigėsi Europos jaunimo (iki 17 m. ir iki 19 m.) penkiakovės čempionatas. Lietuvos sportininkai iškovojo 1 aukso ir 2 bronzos medalius, bet asmeninėse varžybose apdovanojimų nelaimėjo. Vaikinų iki 19 m. varžybose geriausiai pasirodė 7-ąją vietą užėmęs Nojus Chmieliauskas, merginų iki 19 m. – 18-ąją vietą užėmusi Anastasija Chafizova, vaikinų iki 17 m. – 18-ąją vietą užėmęs Liutauras Valeika, merginų iki 17 m. – 20-ąją vietą užėmusi Faustė Lukminaitė.

Birželio 9 d. Alytaus sportinio ėjimo festivalio 20 km ėjimo varžybas laimėjo vokietis Karlas Junghannsas ir ukrainietė Liudmila Olianovska. Vyrų varžybose tarp lietuvių aukščiausią trečiąją vietą užėmęs Marius Žiūkas ir moterų varžybose aštuntąją vietą užėmusi Monika Vaiciukevičiūtė tapo Lietuvos čempionais.

Birželio 9 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mačo dėl trečiosios vietos lemiamose penktosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo „Jonavą“ 84:72 ir laimėjo seriją 3:2. „Lietkabelis“ ketvirtą sezoną iš eilės tapo LKL prizininku (2022 m. užėmė antrąją vietą, 2020 ir 2021 m. – trečiąją vietą).

Birželio 9 d. Paryžiuje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Liveta Jasiūnaitė ieties metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (60,28 m). Nugalėjo japonė Haruka Kitaguči. Ieties metikės šį sezoną Deimantinėje lygoje varžėsi pirmą kartą.

Birželio 10 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo penktosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo čempiono vardą gynusį Vilniaus „Rytą“ 97:87 (I.Tayloras 32, A. Butkevičius 16 / K.McCullumas 20, M.Fosteris 17) ir laimėjo seriją 3:2. „Žalgirio“ žaidėjas Isaiah Tayloras tapo pirmuoju nuo 2009 m. krepšininku, finalo rungtynėse įmetusiu 30 ar daugiau taškų. „Žalgiris“ šalies čempionu tapo 35-ąjį kartą, tarp jų – 24-ąjį per LKL laikotarpį (praėjusį kartą 2021 m.).

Birželio 10 d. Ostine (Teksasas, JAV) JAV Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) čempionate sidabro medalius iškovojo Gabija Galvydaitė (Oklahomos valst. univ., 800 m nubėgo per 2 min. 0,47 min.), Greta Kariniauskaitė (Kalifornijos Baptisto univ., 3000 m su kliūtimis nubėgo per 9 min. 30,85 sek.) ir Beatričė Juškevičiūtė (Vanderbilto univ., septynkovėje surinko 6117 tšk.), bronzos medalį – Martynas Alekna (Kalifornijos univ., diską numetė 63,25 m).

Birželio 10 d. Špyse (Šveicarija) paplūdimio tinklinio turnyre („Pro Tour Futures“) Ieva Dumbauskaitė ir Skalvė Križanauskaitė pralaimėjo ketvirtfinalyje ir užėmė 5-ąją vietą, Erika Kliokmanaitė ir Ieva Vasiliauskaitė užėmė 9-ąją vietą. Lečėje (Apulija, Italija) paplūdimio tinklinio turnyre („Pro Tour Futures“) Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė užėmė 9-ąją vietą. Arnas Rumševičius ir Tomas Staševičius iškrito atrankoje.

Birželio 10 d. Klermone (Prancūzija) trijulių krepšinio Moterų turo etapo finale Lietuva pralaimėjo Prancūzijai 20:21. Grupės varžybose lietuvės laimėjo visas trejas rungtynes, pusfinalyje nugalėjo Prancūzijos jaunimo komandą (iki 24 m.).

Birželio 10 d. Lietuvos moterų septyniukių regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos turnyre („Conference 1“) Belgrade užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės grupių varžybose laimėjo trejas iš ketverių rungtynių (nugalėjo Juodkalniją, Liuksemburgą ir Slovakiją, bet pralaimėjo Šveicarijai), pusfinalyje pralaimėjo Šveicarijai 5:34, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Slovakijai 10:17. Turnyro finale Šveicarija nugalėjo Andorą 14:5.

Birželio 10 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Transinvest“ nugalėjo „Marijampolė City“ 3:1. Taip pat tarp lyderių esantis Kėdainių „Nevėžis“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Klaipėdos „Neptūnu“ 0:0. Po 13 turų pirmauja „Transinvest“ (32 tšk.), „Marijampolė City“, „Nevėžis“ (po 28) ir Plungės „Babrungas“ (22).

Birželio 10–11 d. Osijeke (Kroatija) gimnastikos Iššūkio taurės etape Robertas Tvorogalas pratimuose ant lygiagrečių užėmė ketvirtąją vietą (nugalėjo ukrainietis Ilja Kovtunas). Pratimuose ant skersinio R.Tvorogalas užėmė ketvirtąją vietą, Tomas Kuzmickas – aštuntąją. Gytis Chasažyrovas į finalus nepateko.

Birželio 11 d. Lietuvos vyrų septyniukių regbio rinktinė Europos čempionato pirmajame etape Algarvėje (Portugalija) užėmė dešimtąją vietą. Lietuviai grupės varžybose nugalėjo Čekiją, bet pralaimėjo Portugalijai ir Ispanijai, pusfinalyje dėl 9–12 vietų nugalėjo Čekiją 41:14, rungtynėse dėl 9-osios vietos pralaimėjo Belgijai 5:26. Finale Airija nugalėjo Gruziją 19:10. Antrasis etapas vyks liepos 7–9 d. Hamburge.

Birželio 11 d. Panevėžyje badmintono Lietuvos tarptautinio čempionato („BWF Future“ lygis) nugalėtojais tapo vokietis Matthiasas Kicklitzas ir indonezietė Deswanti Hujanish Nurtertiati. Geriausiai tarp lietuvių vienetų varžybose pasirodžiusi Samanta Golubickaitė iškrito moterų turnyro aštuntfinalyje. Viltė Paulauskaitė pralaimėjo antrajame rate. Lietuvos vyrai į pagrindines varžybas nepateko. Turnyre dalyvavo 265 badmintonininkai iš 34 šalių.

Birželio 11 d. Lietuvos futbolo A lygoje baigėsi antrasis ratas. 18-ojo turo rungtynės tarp Kauno komandų „Žalgirio“ ir „Hegelmann“ buvo nukeltos dėl sugadintos stadiono vejos. Lyderis „Panevėžys“ namie nugalėjo paskutinę vietą užimantį Telšių „Džiugą“ 4:0 ir padidino pranašumą prieš abu artimiausius persekiotojus, kurie rungtynes namie baigė lygiosiomis: „Šiauliai“ – su Gargždų „Banga“ 1:1, Vilniaus „Žalgiris“ – su Alytaus „Dainava“ 0:0. Po antrojo rato pirmauja „Panevėžys“ (43 tšk.), „Šiauliai“, Vilniaus „Žalgiris“ (po 37), Kauno „Žalgiris“ (24), „Hegelmann“ ir Alytaus „Dainava“ (po 21). Paskutinę vietą užima „Džiugas“ (11). Rezultatyviausiai žaidžia 12 įvarčių įmušęs kroatas Filipas Dangubičius („Hegelmann“).

Birželio 11 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Bose (Nyderlandai, „ATP 250“) atrankos antrajame rate nugalėjo australą Rinky Hijikatą 6:4, 6:4 ir pateko į pagrindines varžybas.

Birželio 11 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro La Marsoje (Tunisas, „W40“) finale pralaimėjo baltarusei Janai Kolodynskai 2:6, 0:2 (J.Mikulskytė atsisakė tęsti mačą dėl traumos). 27 metų J.Mikulskytė, kuri iki šiol laimėjo keturis ITF turnyrus, šį sezoną finale žaidė pirmą kartą.

Birželio 11 d. Trijulių krepšinio Iššūkio turo turnyre Klermone (Prancūzija) Raudondvario „Hoptrans“ užėmė penktąją vietą, Marijampolės „Mantinga“ – aštuntąją. Abi Lietuvos komandos pralaimėjo ketvirtfinalyje: „Hoptrans“ – „Liman“ (Serbija) 20:21, „Mantinga“ – „Paris“ 17:21. Turnyro nugalėtoju tapo „Liman“. Iššūkio turo turnyre Penange (Malaizija) Kauno VDU ketvirtfinalyje pralaimėjo „Beijing“ 16:21 ir užėmė aštuntąją vietą.

Birželio 11 d. Turine prasidėjusių „Giro Next Gen“ („Giro d‘Italia“ jaunimo; iki 23 m.) daugiadienių dviračių lenktynių pirmajame etape Aivaras Mikutis („Tudor“) užėmė trečiąją vietą. Aštuonių etapų lenktynės baigsis birželio 18 d.

Birželio 11 d. Vilniuje įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždarymas. Finalo serijos naudingiausio krepšininko prizu apdovanotas amerikietis Isaiah Tayloras (Kauno „Žalgiris“), geriausiu treneriu išrinktas Virginijus Šeškus („Jonava“), į geriausių sezono žaidėjų penketą pateko amerikiečiai Ahmadas Caveris (Alytaus „Wolves“), Marcusas Fosteris (Vilniaus „Rytas“) ir Jeffas Garrettas („Jonava“) bei Laurynas Birutis („Žalgiris“) ir Martynas Echodas („Rytas“).