Lietuvos teniso čempiono titulas – nepralaimėjus nė geimo

Šešiolikmečių ir keturiolikmečių varžybomis startavo šių metų Lietuvos teniso čempionatų turas.

Lietuvos teniso čempiono titulas – nepralaimėjus nė geimo.<br> A. Pliadžio nuotr.

Jun 12, 2023, 3:34 PM

Pirmieji į kovą dėl Lietuvos teniso čempionų vardų stojo šešiolikmečiai tenisininkai. Šiaulių teniso akademijos aikštyne vykusiame turnyre triumfavo šiaulietis Ugnius Remeikis ir klaipėdietė Austėja Vasiliauskaitė.

Vaikinų vienetų turnyro finale Šiaulių teniso akademijos auklėtinis U. Remeikis 6:2 6:0 nugalėjo Kauno Ąžuolyno teniso klubo atstovą Deividą Bandzevičių. Trečioji vieta atiteko Klaipėdos klubo „Tennis Star“ žaidėjui Juliui Aleksandrovui.

Dvejetų turnyrų čempionais tapo J. Aleksandrovas ir D. Bandzevičius.

Lemiamoje merginų vienetų varžybų dvikovoje Klaipėdos teniso akademijai atstovaujanti A. Vasiliauskaitė 6:2 6:2 įveikė Guodą Kubickaitę (Šiaulių teniso akademija). Bronzos medaliu buvo apdovanota šiaulietė Luknė Vaitkevičiūtė.

Dvejetų turnyre niekas neprilygo Vilniaus teniso akademijos auklėtinėms Vasarei Stanaitytei ir Viltei Vaitkevičiūtei.

Geriausi Lietuvos keturiolikmečiai tenisininkai kovojo Vilniuje. Vaikinų varžybos buvo surengtos Bernardinų sodo aikštyne, o merginos varžėsi „Teniso erdvės“ kortuose.

Vaikinų vienetų turnyre nugalėjo prieš tai ir Lietuvos šešiolikmečių čempionu tapęs U. Remeikis. Finale jis 6:0 6:0 sutriuškino savo treniruočių partnerį Šiaulių teniso akademijoje Arną Viktoravičių. Įdomu, jog U. Remeikis viso turnyro metu varžovams nepralaimėjo nė vieno geimo. Trečią vietą iškovojo Benas Jašinskas iš Kauno „Tennis Space“ akademijos.

Auksą, kartu su Nojumi Poška (Klaipėdos klubo „Tennis Star“), U. Remeikis iškovojo ir dvejetų varžybose.

Merginų turnyro čempione tapo L. Vaitkevičiūtė iš Šiaulių teniso akademijos, finale 6:3 6:0 nugalėjusi Pauliną Sutkutę (teniso klubas „Smešas“). Trečioji vieta atiteko Gustei Matulionytei (Kauno Ąžuolyno teniso klubas).

Dvejetų varžybų čempionėmis tapo Smiltė Milaševičiūtė ir V. Stanaitytė (abi iš Vilniaus teniso akademijos).

Lietuvos teniso čempionatų turo varžybas pratęs šalies suaugusiųjų čempionatas, kuris liepos 9–13 dienomis vyks „Tennis Space“ akademijos aikštyne Kaune. Ten pat rugpjūčio 16–19 dienomis bus surengtas ir Lietuvos U18 čempionatas.

Pajėgiausi šalies dvylikamečiai tenisininkai dėl čempionų titulų liepos 17–21 dienomis kovos Šiaulių teniso akademijos aikštyne.