Pirmoji „Gintarinių irklų“ diena pažymėta lietuvių pergalėmis

Vaikinų porinių dviviečių auksą iškovojo jungtinė Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ ir Birštono sporto centro įgula – Domantas Janickas ir Matas Černevičius. Finale trasą jie įveikė per 6 min. 36,45 sek. Sidabrą iškovojo Latvijos įgula Emils Niks Donovse ir Valters Sejans (6 min. 36,64 sek.), bronza atiteko Jūrmalos irklavimo mokyklos auklėtiniai Marko Kudelko ir Daniils Gulovs (6 min. 40,21 sek.).

Šį savaitgalį Trakuose vykstanti 61-oji tarptautinė irklavimo regata „Gintariniai irklai“ prasidėjo jaunių (U19) varžybomis, kuriose puikiai pasirodė Lietuvos jaunieji talentai.<br>Federacijos nuotr.

Jun 24, 2023, 2:43 PM

„Buvo ganėtinai sunku, bet rezultatas – teigiamas, tuo labai džiaugiamės“, – po apdovanojimų ceremonijos sakė M. Černevičius.

„Ištempėme, ištempėme“, – antrino jam D. Janickas, priminęs, kad finale sidabrą iškovojusius varžovus pavyko aplenkti vos 0,19 sek.

Vaikinai teigė jau esantys pasirengę padirbėti iš peties ir antrą „Gintarinių irklų“ dieną. „Norime laimėti dar vieną medalį, norime gerų startų, kad pavėjui viskas būtų, pavyktų išlaikyti gerą tempą“, – sakė vaikinai.

Vaikinų vienviečių finale greičiausias buvo latvis Patriks Strazds (7min. 21,25 sek.), sidabrą iškovojo Lukas Urtashvili iš Sakartvelo (7 min. 27,28 sek.), o bronza pasipuošė vilnietis Geraldas Gavrilovas (7 min. 29,81 sek.).

Merginų pavienių dviviečių finale greičiausios buvo Kauno rajono sporto mokyklos-Irklavimo klubo „Favoritas“ įgula Laura Gabšytė ir Augustė Šablinskaitė (8 min. 4,48 sek.). Sidabrą iškovojo ukrainietės Liubov Sudarenkova ir Jevhenija Ilienkoy (8 min. 20,31 sek.), bronza atiteko Karynai Bendyk ir Marijai Savchenko iš Ukrainos (8 min. 50,88 sek.).

„Puikiai dabar jaučiamės, bet suprantame, kad laukia dar ilgas ir sunkus savaitgalis“, – it sutarusios kartu po apdovanojimų sakė L. Gabšytė ir A. Šablinskaitė.

„Pirmasis startas buvo sunkus, antrasis, atrodo, jau lengvesnis – pasigavome yrį ir trasą įveikėme greičiau negu tikėjomės. Dabar esame nusiteikusios kovingai, norime daugiau medalių“, – šypsojosi A. Šablinskaitė.

Merginų porinių keturviečių auksas atiteko jungtinei Klaipėdos irklavimo centro, Sostinės sporto centro ir „Bangpūčio“ įgulai – Auksei Nastičiūtei, Saulei Butvilaitei, Aistei Slatkevičiūtei, Jolantai Sinkevičiūtei (7 min. 4,19 sek.) Sidabrą iškovojo Estijos sportininkės, bronza atiteko ukrainietėms.

Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter džiaugėsi, kad šiais metais „Gintariniai irklai“ sulaukė didelio užsienio komandų dėmesio. „Regatoje dalyvauja 408 sportininkai iš įvairiausių šalių – atvyko mūsų kaimynai latviai, estai bei lenkai, turime sportininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, netgi Dramblio Kaulo Kranto. Dalyvių geografija plati. Tuo džiaugiamės ir tikime, kad „Gintariniai irklai“ kasmet sulauks vis didesnio dėmesio“, – sakė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas.

Primename, kad „Gintarinių irklų“ regata Trakuose vyksta birželio 23–25 dienomis.