Romoje R. Meilutytė liko per plauką nuo Lietuvos rekordo

Italijos sostinėje Romoje baigėsi tarptautinis „Sette Colli Trophy“ plaukimo turnyras. Atvirame 50 m baseine sekmadienio vakarą finaliniuose plaukimuose pasirodė ir dvi Lietuvos atstovės.

Rūta Meilutytė.<br>D.Kibirkščio nuotr.

Jun 25, 2023, 8:38 PM

Moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi „B“ finale Rūta Meilutytė pasidalijo 3–4 vietas kartu su identiškai finišavusia Italijos plaukike Emma Virginia Menicucci. Abi sportininkės užfiksavo 25,19 sek. laiką ir tik 0,05 sek. nusileido plaukimą laimėjusiai italei Violai Scotto Di Carlo (25.14).

Pagrindiniame šios rungties finale triumfavo švedė Sarah Sjöström (23.93), kuri vienintelė distanciją įveikė greičiau nei per 24 sekundes.

Iki sau priklausančio Lietuvos moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rekordo (25.04) R. Meilutytei pritrūko 0,15 sek., o dar vieną olimpinį kelialapį būtų užtikrinęs 24,70 sek. rezultatas.

Priminsime, kad vakar lietuvė pelnė aukso medalį moterų 50 m plaukimo krūtine finale.

Moterų 200 m krūtine rungtyje septintą vietą iškovojo vilnietė Kotryna Teterevkova. Lietuvos plaukikė nuotolį įveikė per 2 min. 26,98 sek.

Auksą įtikinamai iškovojo olandė Tes Schouten (2:21.84), dviem sekundėmis aplenkusi japonę Reoną Aoki (2:23.84). Trečia finišavo italė Francesca Fangio (2:25.34).

Rytinėse varžybose lietuvė buvo ketvirta (2:28.23).

K. Teterevkova, kuriai ir priklauso šios rungties Lietuvos moterų rekordas (2:22.88), siekia olimpinio normatyvo – 2 min. 23,91 sek.