Lietuvos sporto savaitė. Europos žaidynių medaliai, be Vimbldono likęs R. Berankis ir lietuvių pastangos Deimantinėje lygoje

Šiuolaikinės penkiakovės moterų komanda ir breiko šokėja Dominika Banevič papildė Lietuvos medalių taupyklę Europos žaidynėse, Ričardas Berankis nepateko į Vimbldono teniso turnyro pagrindines varžybas, disko metikas Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą Deimantinės lygos etape, „Šiaulių“ futbolininkai dar labiau atsiliko nuo dviejų A lygos lyderių, o pirmojoje futbolo lygoje baigėsi pirmasis ratas.

R.Berankis.<br>S.Čirbos nuotr.

Jul 3, 2023, 7:36 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 26 d. Europos rankinio federacija (EHF) paskelbė, kad Lietuvos rankininkė, nuo 1995 m. Austrijai atstovavusi Aušra Fridrikas išrinkta į šiais metais įsteigtą Europos rankinio Šlovės muziejų.

Birželio 27 d. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė, kad kitą sezoną Čempionų lygoje žais Vilniaus „Rytas“, Čempionų lygos atrankoje – „Jonava“.

Birželio 27 d. Lietuvos vyrų septyniukių regbio rinktinė Europos žaidynėse Krokuvoje užėmė devintąją vietą. Lietuviai grupės varžybose pralaimėjo Portugalijai 12:38 ir Didžiajai Britanijai 0:24, nugalėjo Rumuniją 24:10 ir nepateko į ketvirtfinalį. Paguodos turnyre dėl 9–12 vietų Lietuvos rinktinė nugalėjo Lenkiją 33:10 ir Čekiją 24:19. Finale Airija nugalėjo Didžiąją Britaniją 26:12.

Birželio 27 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas sudarė sutartį su kanadiečiu Nazu Mitrou-Longu, kuris praėjusį sezoną žaidė Milano „Olimpia“.

Birželio 27 d. Krokuvoje Europos žaidynių bronzos medalį iškovojo breiko šokėja Dominika Banevič.

Birželio 27–28 d. Lietuvos futbolo A lygoje 14 nepralaimėtų rungtynių virtinę nutraukė „Šiauliai“, namie pralaimėję Kauno „Hegelmann“ 1:3. Kitose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 5:2. Tai – rezultatyviausios šio sezono A lygos rungtynės.

Birželio 28 d. Puatjė (Prancūzija) trijulių krepšinio Moterų turo etape Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą. Lietuvės grupėje laimėjo abejas rungtynes, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo „Győr“ (Vengrija) 19:21. Finale Kanada nugalėjo Kiniją 17:16. Po aštuonių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja Kinija (430), „Sc.Yuanda“ (Kinija, 306) ir Prancūzija (260). Lietuva užima 10-ąją vietą (130).

Birželio 28 d. Europos žaidynių bokso turnyro ketvirtfinalyje Jonas Jazevičius (nuo 92 kg) pralaimėjo bulgarui Hernandezui Morejonui. Kiti keturi Lietuvos boksininkai ir trys boksininkės iškrito pirmajame rate arba aštuntfinalyje. Penki iš jų pralaimėjo pirmiesiems varžovams, po vieną pergalę iškovojo tik Aleksandras Trofimčiukas (iki 71 kg) ir Robertas Liorančas (iki 80 kg).

Birželio 28 d. Kompostelos Santjage (Galisija, Ispanija) Europos jaunių (iki 20 m.) čempionato bronzos medalį laimėjo Rokas Čepauskas (graikų-romėnų imtynės; iki 72 kg).

Birželio 28 d. Ričardas Berankis teniso Vimbldono atvirojo čempionato atrankos antrajame rate pralaimėjo serbui Hamadui Medžedovičiui 6:7, 7:6, 4:6. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo argentinietį Mariano Navonę 6:1, 6:2. R.Berankis pirmą kartą nuo 2014 m. iškrito Vimbldono turnyro atrankoje.

Birželio 29 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) rinktinių reitinge Lietuva pakilo iš 146-osios į 145-ąją vietą (pirmauja Argentina). Tarp Europos šalių Lietuva užima 49-ąją vietą (klasifikuotos 55 žemyno šalys).

Birželio 29 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su latviu treneriu Robertu Štelmaheriu, kuris nuo 2022 m. spalio nedirbo jokiame klube.

Birželio 29 d. Vyrų krepšinio Eurolygos vadovybė paskelbė, kad kitą sezoną Eurolygoje žais Kauno „Žalgiris“, Europos taurės turnyre – Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Wolves“.

Birželio 30 d. Lozanoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Liveta Jasiūnaitė ieties metimo varžybose užėmė septintąją vietą (60,07 m). Nugalėjo australė Mackenzie Little (65,70 m). Po dviejų etapų rugties sezono įskaitoje L.Jasiūnaitė užima ketvirtąją vietą (7 tšk.), pirmauja japonė Haruka Kitaguči (15).

Liepos 1 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Helsinkyje („Beach Pro Futures“) Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius užėmė penktąją vietą. Moterų varžybose Ieva Dumbauskaitė ir Skalvė Križanauskaitė užėmė devintąją vietą, Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė iškrito atrankos pirmajame rate. Turnyre Mesinoje (Sicilija, Italija; „Beach Pro Futures“) Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas iškrito atrankos pirmajame rate.

Liepos 1 d. Krokuvoje Europos žaidynių šiuolaikinės penkiakovės varžybose Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė ketvirtąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – devintąją, Ieva Serapinaitė – 14-ąją (nugalėjo italė Alice Sotero). Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą ir iškovojo Europos žaidynių sidabro medalius (nugalėjo Vokietija). Visi keturi Lietuvos vyrai iškrito atrankos etape (nugalėjo italas Giorgio Malanas).

Liepos 1 d. Staliova Volioje (Lenkija) pasibaigusiose Solidarumo daugiadienėse dviračių lenktynėse („Europe Tour“) Jomantas Venckus („Tartu“) užėmė 103-iąją vietą. Rokas Adomaitis („Tartu“) pasitraukė iš lenktynių po antrojo etapo, per kurį pateko į griūtį ir patyrė raktikaulio traumą.

Liepos 1 d. Marselyje trijulių krepšinio pasaulio turo etape „Plungė“ užėmė šeštąją vietą. Pirmą kartą pasaulio turo etape dalyvavusi „Plungė“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Vienna“ 15:21. Finale „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Amsterdam“ 21:18. Bendrojoje įskaitoje po trijų etapų pirmauja „Ub“ (300 tšk.), „Amsterdam“ (180) ir „Vienna“ (140). „Plungė“ užima 12-ąją vietą (45), Raudondvario „Hoptrans“ – 14-ąją vietą (40). Puatjė (Prancūzija) Iššūkio turo etape Raudondvario „Hoptrans“ užėmė trečiąją vietą. „Hoptrans“ pusfinalyje pralaimėjo „Liman“ (Serbija) 17:21.

Liepos 1 d. Lietuvos futbolo A lygoje baigėsi pirmasis ratas (neskaičiuojant kelių nukeltų rungtynių). Lyderių rungtynėse Vilniaus „Transinvest“ nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 2:1 ir pasiekė aštuntąją iš eilės pergalę. Septynerių nelaimėtų rungtynių virtinę nutraukė Plungės „Babrungas“, išvykoje nugalėjęs „Šiaulius B“ 1:0. Po 15 turų pirmauja „Transinvest“ (38 tšk.), „Nevėžis“ (31), „Marijampolė“ (28), „Babrungas“ (26), Klaipėdos „Neptūnas“ ir Kretingos „Minija“ (po 24). Paskutinę 16-ąją vietą užima pernai iš A lygos iškritusi „Jonava“ (7).

Liepos 1–2 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Konijoje (Turkija) prasidėjusiame Europos čempionate pralaimėjo Italijai 62:64 ir Belgijai 45:83.

Liepos 2 d. Krokuvoje baigėsi Europos žaidynės. Jose dalyvavo 131 Lietuvos sportininkas. Lietuviai dalyvavo 20 sporto šakų varžybose ir iškovojo du aukso, du sidabro bei keturis bronzos medalius.

Liepos 2 d. Lietuvos futbolo A lygoje antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė trečiąją vietą užimantys „Šiauliai“, išvykoje nusileidę Kauno „Žalgiriui“ 2:3. Lyderis „Panevėžys“ namie nugalėjo Vilniaus „Riterius“ 1:0, čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje – Gargždų „Bangą“ 4:1. Paskutinę vietą užimantis Telšių „Džiugas“ namie nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 2:1 ir nutraukė 7 nelaimėtų rungtynių virtinę. Po 20 turų pirmauja „Panevėžys“ (49), Vilniaus „Žalgiris“ (46), „Šiauliai“ (40), „Hegelmann“ ir Kauno „Žalgiris“ (po 28). Dvi paskutines vietas užima „Riteriai“ ir „Džiugas“ (po 14).

Liepos 2 d. „Giro d‘Italia Femminile“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Rasa Leleivytė („Aromiatalia“) po trečiojo etapo užima 101-ąją vietą (pirmauja olandė Annemiek van Vleuten iš „Movistar“).

Liepos 2 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Baltijos taurės turnyre Rygoje užėmė paskutinę trečiąją vietą. Lietuvės pralaimėjo Estijai 0:1 ir Latvijai 1:2. Turnyro nugalėtoja tapo abejas rungtynes laimėjusi Latvija.

Liepos 2 d. Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą (67,19 m), Mykolas Alekna – ketvirtąją (66,91 m). Nugalėjo slovėnas Kristjanas Čehas (69,83 m), antrąją vietą užėmė švedas Danielis Ståhlis (67,57 m). Rungties bendrojoje įskaitoje pirmauja visus tris etapus laimėjęs K.Čehas (24 tšk.), D.Ståhlis (21) ir dviejuose etapuose dalyvavęs A.Gudžius (12). Viename etape dalyvavęs Myk.Alekna užima septintąją vietą (5).