Lietuvos sporto savaitė. Jaunųjų sportininkų medaliai, tikslą pasiekę regbininkai ir A lygos lyderių pergalės

Irkluotojos Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė tapo pasaulio taurės etapo prizininkėmis, jaunieji Lietuvos sportininkai iškovojo Europos jaunių plaukimo, pasaulio jaunimo šaudymo iš lanko ir Europos jaunučių imtynių pirmenybių medalius, Lietuvos septyniukių regbio rinktinė išsaugojo teisę žaisti su stipriausiomis Europos komandomis, merginų krepšinio rinktinė iškrito į antrąją Europos pirmenybių pakopą, Lietuvos krepšinio klubai sužinojo, su kuo kitą sezoną žais Europos turnyruose, o Lietuvos futbolo A lygoje visi trys pirmaujantys klubai įmušė po tris įvarčius.

Regbis-7<br>Organizatorių nuotr.

Jul 10, 2023, 8:33 AM, atnaujinta Jul 10, 2023, 9:17 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 3–4 d. Netanijoje (Izraelis) trijulių krepšinio Moterų turo etape Lietuvos rinktinė pralaimėjo visas 3 rungtynes ir užėmė septintąją vietą. Etapo nugalėtoja tapo „Neftči“ (Azerbaidžanas). Vyrų Iššūkio turo etape Marijampolės „Mantinga“ užėmė aštuntąją vietą. „Mantinga“ ketvirtfinalyje pralaimėjo „Tel Aviv“ 14:21. Etapo nugalėtoju tapo „Ub“ (Serbija).

Liepos 4 d. Belgrade Europos jaunių (merginų iki 17 m. ir vaikinų iki 18 m.) plaukimo čempionate Lietuvos rinktinė (K.Trepočka, K.Stepanovas, T.Juška ir R.Jazdauskas) laimėjo bronzos medalius estafetės 4x100 metrų laisvuoju stiliumi varžybose.

Liepos 4 d. Kauno „Žalgirio“ futbolo klubas sudarė sutartį su Viliumi Armanavičiumi, kuris praėjusį sezoną žaidė Kauno „Hegelmann“ ir buvo išrinktas geriausiu A lygos futbolininku. Šių metų pirmojoje pusėje V.Armanavičius žaidė Aktau „Kaspij“ (Kazachstanas).

Liepos 5 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas keturiems sezonams (iki 2027 m.) pratęsė sutartį su Edgaru Ulanovu, kuris komandoje žaidžia nuo 2014 m. (su vieno sezono pertrauka).

Liepos 5 d. Ištraukus krepšinio Čempionų lygos burtus paaiškėjo, kad Vilniaus „Rytas“ pirmojo etapo grupėje žais su Dižono JDA, Patrų „Prometheas“ ir „Opava“. „Jonava“ atrankos pirmajame rate žais su Strasbūro SIG.

Liepos 7 d. Ištraukus krepšinio Europos taurės burtus paaiškėjo, kad Panevėžio „Lietkabelis“ pirmojo etapo grupėje žais su Las Palmo „Gran Canaria“, Podgoricos „Budućnost“, Ulmo „ratiopharm“, Burgo „Jeunesse Laique“, Ankaros „Türk Telekom“, Salonikų „Aris“, „Trento“, Vroclavo „Śląsk“ ir Klužo „Universitatea“, Vilniaus „Wolves“ – su Badalonos „Joventut“, Tel Avivo „Hapoel“, Liublianos „Olimpija“, „Paris“, Venecijos „Reyer“, Stambulo „Beşiktaş“, Hamburgo „Towers“, Slobožansko „Prometej“ ir Londono „Lions“.

Liepos 7 d. Lietuvos vaikinų (iki 17 m.) rankinio rinktinė Partilės rankinio festivalio (Geteborgas) Europos atvirajame turnyre užėmė 12-ąją vietą. Turnyre dalyvavo 20 komandų, finale Ispanija nugalėjo Prancūziją 29:21.

Liepos 7–8 d. Lietuvos futbolo A lygoje pergales žaisdami namie pasiekė visi trys lyderiai. „Panevėžys“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 3:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Vilniaus „Riterius“ 3:0, „Šiauliai“ – Marijampolės „Sūduvą“ 3:2. Po 21 turo pirmauja „Panevėžys“ (52 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (49), „Šiauliai“ (43), Kauno „Hegelmann“ (31) ir Kauno „Žalgiris“ (28).

Liepos 8 d. Lietuvos jūrinio buriavimo čempione tapo „Arabela-Auga“ (kapitonas R.Šiugždinis), antrąją vietą užėmė „Keturi vėjai“, trečiąją – „TeKyla“.

Liepos 8 d. Limerike (Airija) pasaulio jaunimo šaudymo iš lanko čempionato sidabro medalį laimėjo Jonas Grigaravičius. Jis šaudymo skriemuliniais lankais varžybų finale pralaimėjo amerikiečiui Dewey Hathaway 141:143.

Liepos 8 d. Smiltė Plytnikaitė tapo Europos jaunių (merginų iki 17 m. ir vaikinų iki 18 m.) plaukimo čempione. Belgrade vykusiame čempionate ji laimėjo 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas. Lietuvos plaukikai Europos jaunių čempionate iškovojo vieną aukso ir vieną bronzos medalį. Komandų įskaitoje Lietuva užėmė dešimtąją vietą (nugalėjo Italija).

Liepos 8–9 d. Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Heraklėjuje (Graikija) prasidėjusiame Europos čempionate nugalėjo Kroatiją 86:67 ir Graikiją 80:62.

Liepos 9 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Konijoje (Turkija) pasibaigusiame Europos čempionate užėmė paskutinę 16-ąją vietą ir iškrito į B pakopą. Lietuvės pralaimėjo visas trejas grupės rungtynes, aštuntfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 36:76, kovojant dėl išlikimo – Vokietijai 72:73 ir Čekijai 51:56, rungtynėse dėl priešpaskutinės vietos – Portugalijai 43:54. Finale Slovėnija nugalėjo Prancūziją 63:61.

Liepos 9 d. Lietuvos vyrų septyniukių regbio rinktinė Europos čempionato antrajame etape užėmė 11-ąją vietą. Lietuviai pralaimėjo visas trejas grupės varžybų rungtynes Prancūzijai 10:38, Didžiajai Britanijai 7:10 ir Belgijai 0:27, kovojant dėl 9–12 vietų pralaimėjo Rumunijai 0:20 ir nugalėjo Čekiją 24:19. Etapo finale Ispanija nugalėjo Prancūziją 21:19. Galutinėje sezono įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė dešimtąją vietą (5 tšk.) ir išsaugojo teisę žaisti stipriausioje pakopoje. Lietuviai aplenkė į žemesnę pakopą iškritusias Rumuniją (5) ir Čekiją (2). Europos čempionato nugalėtoja tapo Airija (36), antrąją vietą užėmė Prancūzija (34), trečiąją – Ispanija (30).

Liepos 9 d. Olbijoje (Sardinija) pasibaigusiose „Giro d‘Italia Femminile“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Rasa Leleivytė („Aromiatalia“) užėmė 75-ąją vietą. Lenktynių nugalėtoja tapo olandė Annemiek van Vleuten („Movistar“).

Liepos 9 d. Makau trijulių krepšinio pasaulio turo etape Raudondvario „Hoptrans“ užėmė aštuntąją vietą. „Hoptrans“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Beijing“ 11:16. Turnyro finale „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Liman“ (Serbija) 21:16. Pasaulio turo bendrojoje įskaitoje po keturių etapų „Hoptrans“ (75 tšk.) užima 11-ąją vietą, „Plungė“ (45) – 18-ąją vietą. Pirmauja visus keturis etapus laimėjęs „Ub“ (400), „Amsterdam“ (180), „Vienna“ ir „Beijing“ (po 140).

Liepos 9 d. Liucernoje (Šveicarija) irklavimo pasaulio taurės etape porinių dviviečių valčių varžybose Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė užėmė antrąją vietą. Kitos Lietuvos įgulos į finalus nepateko.

Liepos 9 d. Kapošvare (Vengrija) Europos jaunučių (iki 15 m.) imtynių čempionato bronzos medalį iškovojo Benediktas Bubelevičius (graikų-romėnų imtynės, iki 68 kg).