Į jaunimo olimpinį festivalį palydėtiems sportininkams – Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus linkėjimas

Pusšimtis Lietuvos sportininkų jau po kelių dienų išvyks atstovauti Lietuvai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Slovėnijoje. Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusiose sportininkų palydose jiems sėkmės linkėjo ne tik olimpiečiai, bet ir Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

 Į jaunimo olimpinį festivalį palydėtiems sportininkams – Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus linkėjimas<br> E.Žaldario/LTOK nuotr.
 Į jaunimo olimpinį festivalį palydėtiems sportininkams – Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus linkėjimas<br> E.Žaldario/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-07-20 14:08

„Jums patikėta atsakomybė atstovauti Lietuvai tarptautinėje erdvėje. Tai – šios dienos jūsų darbo įvertinimas, jūsų pasiekimas, kuriuo galime didžiuotis visi. Tikiu, kad šis festivalis jūsų gyvenime išliks kaip džiaugsmingas ir svarbus prisiminimas.

Mano nuoširdus linkėjimas jums – išlikite sportiniame kelyje. To linkiu iš savo patirties. Sportas mane sutvirtino, išugdė charakterį, savo gyvenime visada galėjau remtis sportine patirtimi“, – sakė prezidentas.

V. Adamkus pabrėžė, kad sportas jį lydėjo visą gyvenimą ir visada buvo svarbi jo kasdienybės dalis. Jo Ekscelencija ne kartą į svarbiausias varžybas yra palydėjęs ne tik olimpiečius, bet ir jaunuosius sportininkus.

„Dėkojame Jo Ekscelencijai už dėmesį olimpiniam sportui ir ilgametę draugystę. Olimpiniam judėjimui tai – labai svarbu.

Europos jaunimo olimpinis festivalis – galimybė ne tik sužibėti sporto arenose, bet ir įsilieti į olimpinę šeimą, susipažinti su olimpine bendruomene, įgyti tarpkultūrinės patirties. Čia susirenka talentingiausi jūsų bendraamžiai iš viso žemyno. Linkiu arenose atiduoti visas jėgas ir būti geriausiems, kokie tik galite būti. O varžyboms pasibaigus bendraukite, semkitės įspūdžių ir palaikykite vieni kitus. Lai tai būna patirtis, kurios niekada nepamiršite“, – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Iš viso Lietuvai Maribore (Slovėnija) vyksiančiame festivalyje atstovaus 53 sportininkai, jie varžysis devyniose sporto šakose: gimnastikos, dziudo, kalnų dviračių, plento dviračių, 3x3 krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, riedlenčių ir teniso.

Europos jaunimo olimpinis festivalis tramplinu į profesionalų sportą tapo ne vienam žinomam atletui. Čia savo kelią į olimpinį judėjimą pradėjo olimpiečiai plaukikai Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, krepšininkas Domantas Sabonis, lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė, gimnastas Robertas Tvorogalas ir kt.

Vos prieš kelias dienas kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes užsitikrinęs disko metikas Andrius Gudžius vieną pirmųjų karjeros apdovanojimų taip pat iškovojo jaunimo olimpiniame festivalyje. 2007 m. Belgrade (Serbija) jis pasipuošė bronza.

„Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iškovojau vieną pirmųjų savo medalių ir pirmą kartą paragavau olimpinio skonio. Jums taip pat linkiu pajausti olimpinę dvasią, o labiausiai linkiu to gaivališkumo varžybose ir siekio ne tik iškovoti medalį, bet ir tarptautinėje arenoje parodyti Lietuvos trispalvę. Kad Lietuvos vardas skambėtų garsiai, o šalia jo – ir jūsų pavardė.

Palaikykite vieni kitus. O kai pasidarys sunku, kai pritrūks jėgų – pažiūrėkite į tribūną, neabejoju, kad ten plevėsuojanti Lietuvos vėliava įkvėps“, – linkėdamas sėkmės jauniesiems sportininkams kalbėjo olimpietis.

Praėjusiais metais Banska Bistricoje (Slovakijoje) vykusiame festivalyje Lietuvos sportininkai iškovojo net 10 medalių. Net trys festivalio prizininkai vyksta ir į Mariborą, tai aukso medalius laimėję trišuolininkė Aurėja Beniušytė bei gimnastas Kristijonas Padegimas ir sidabru pasipuošęs Danielius Vasiliauskas.

Būtent pastarasis Lietuvos rinktinės vardu iš LTOK prezidentės priėmė simbolinę Lietuvos vėliavą, kuri lydės sportininkus festivalio metu.

„Olimpinis festivalis man buvo puiki galimybė išbandyti jėgas tarptautiniame lygyje, susipažinti su kitų šalių sportininkais, kultūromis, garsinti Lietuvos vardą. Žinoma, labiausiai įsiminė iškovotas medalis, nes sunkus darbas atsiperka“, – sakė D. Vasiliauskas.

Europos jaunimo olimpinis festivalis vyks liepos 23–29 dienomis. Renginyje iš viso dalyvaus per 2600 sportininkų, kurių amžius svyruos nuo 14 iki 18 metų.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.