Įspūdingas R. Meilutytės startas pasaulio čempionate – lietuvei neprilygo nė viena varžovė

Pasaulio plaukimo čempionatą Japonijos Fukuokoje Rūtai Meilutytė pradėjo lyg iš natų. 26-erių kaunietė be didesnių problemų laimėjo moterų 100 metrų krūtine atrankos varžybas, distanciją įveikusi per 1 min. 04,67 sek.

Rūta Meilutytė<br>Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

2023-07-24 06:50, atnaujinta 2023-07-24 10:25

Tai – geriausias mūsų sportinikės rezultatas nuo 2013 metų, kai ji Barselonoje distanciją įveikė per 1 min. 04,35 sek. ir pagerino pasaulio rekordą. Šį sezoną taip greitai neplaukė nė viena sportininkė.

Šioje distancijoje plaukė ir dabartinė rekordo savininkė amerikietė Lilly King, kuri liko ketvirta su rezultatu 1 min. 05,93 sek.

Kita Lietuvos atstovė 21 metų Kotryna Teterevkova liko itin arti pusfinalio plaukimo. Atranką ji įveikė per 1 min. 06,96, pasiekė asmeninį sezono rekordą, tačiau liko 17-oje pozicijoje.

Į finalą pateko 16 plaukikių. Jei nors viena sportininkė atsisakytų žengti į pusfinalį, tuomet lietuvė pasirodytų varžybose.

100 m atrankos pusfinalis vyks pirmadienį 14.28 val.

Visų laikų geriausi 100 m krūtine moterų rezultatai

Lilly King, JAV — 1:04.13 (2017)

Rūta Meilutytė, Lietuva — 1:04.35 (2013)

Julija Jefimova, Rusija — 1:04.36 (2017)

Rūta Meilutytė, Lietuva — 1:04.42 (2013)

Jessica Hardy, JAV — 1:04.45 (2009)

Rūta Meilutytė, Lietuva — 1:04.52 (2013)

Lilly King, JAV — 1:04.53 (2017)

Rūta Meilutytė, Lietuva — 1:04.67 (2023)

Danas Rapšys šįryt pasirodymą pasaulio čempionate pradėjo vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtimi.

28-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 1 min. 46,87 sek. ir pasidalino 17-18 vietas kartu su identišką laiką kvalifikacijoje parodžiusiu prancūzu Hadrienu Salvanu.

Abu sportininkai bus pusfinalio rezervas, t. y. turės galimybę pakeisti pusfinalyje negalintį startuoti plaukiką, jeigu toks atsirastų.

D. Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1 min. 44,38 sek.

Atrankos lyderiu tapo amerikietis Luke’as Hobsonas (1 min. 45,69 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo nugara rungtyje startavęs 20-metis Erikas Grigaitis užėmė 30 vietą ir į pusfinalį nepateko. Kaunietis atrankoje užfiksavo 55,23 sek. rezultatą.

Vietą pusfinalyje užtikrino 53,94 sek. laikas.

Lietuvio asmeninis karjeros rekordas šioje rungtyje yra 54,71 sek.