Katažina Sosna ir Ignas Ambrazas neužleido čempionų sosto

Liepos 22-ąją Vilniuje, Sapieginėje, surengtame Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) čempionate vėl triumfavo Katažina Sosna („Torpado Factory Team“) ir Ignas Ambrazas (SK „S-Sportas“). Moterų elito grupėje K. Sosna nugalėjo penktus metus iš eilės ir jau devintą kartą karjeroje, o vyrų elito grupėje I. Ambrazas pirmas finišavo trečius metus iš eilės. Šalies MTB XCO čempionatas Vilniuje vyko po devynerių metų pertraukos.

Ignas Ambrazas ir Katažina Sosna. <br> T.Gaubio nuotr.

2023-07-24 14:55

K. Sosna 21,3 km (3 ratai x 7,1 km) nuvažiavo per 1 val. 25 min. 34 sek. Katažina šalies MTB XCO čempione tapo ir 2007, 2011, 2015, 2016, 2019, 2020–2022 metais. Sidabro medalį trečią kartą iškovojo orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė (SK „S-Sportas“, +4.14), o bronzos medaliu antrus metus iš eilės pasipuošė Viltė Kriaučiūnaitė („RealBean.eu“, +8.04). Ketvirta buvo Ugnė Varanauskaitė („Antaris Team“, +18.12).

„Labai džiaugiuosi. Man šio čempionato trasa buvo sunkiausia, bet ir maloniausia, nes nuo gimtųjų namų iki jos – tik 4 kilometrai. Labai smagu, kad manęs palaikyti buvo atvykusi beveik visa šeima – trūko tik vienos sesės ir brolio, o esame septyni vaikai, – sakė K. Sosna. – Trasa buvo labai gera. Jos atkarpas žinojau, o visą trasą pirmą kartą išbandžiau varžybų dienos rytą. Važiavimo sąlygas apsunkino lietus – medžių šaknys tapo slidžios, įkalnės – sunkiai įveikiamos, kai kur reikėjo eiti pėsčiomis.“

K. Sosna pirmądienį grįžta į Italiją, o rugpjūčio 1-ąją išskrenda į pasaulio MTB maratono čempionatą, vyksiantį rugpjūčio 6 d. Škotijoje. „Visada sau keliu aukščiausius tiklsus. Tikiuosi, kad lydės sėkmė, gal net pavyks užsivilkti pasaulio čempionės marškinėlius. Labai norėtųsi, aš stengsiuosi“, – pažymėjo daugkartinė Lietuvos čempionė ir tarptautinių varžybų nugalėtoja.

I. Ambrazas 28,4 km (4 ratai x 7,1 km) įveikė per 1 val. 31 min. 28 sek. Lietuvos čempionato sidabro medalį vėl pelnė šešiskart Lietuvos MTB XCO čempionas Šarūnas Pacevičius (Kauno SM „Gaja“/„Laikyk kardaną“, +3.03), o bronzos – Justinas Biekša („Colibri Cycling“, +5.52). Ketvirtą vietą užėmė daugkartinis šalies vicečempionas Domas Manikas („RealBean.eu“, +12.33), penktą – Arnas Pelaitis („Chain Gang – Cenos.cc“, +17.35), o šeštą – Tomas Bumbulevičius („After Stats“, +27.21).

Lietuvos jaunių vaikinų (14,2 km; 2 ratai x 7,1 km) čempiono titulą iškovojo Vytautas Vilūnas (Bernatonio dviračių akademija, trenerė Ineta Baltramiejūnaitė). Antras buvo Tadas Baranauskas (Panevėžio SC/„Domino“), o trečias – Eimantas Gaiduk („Komandos dvasia – Ultrabike“).

Lietuvos jaunučių vaikinų (14,2 km; 2 ratai x 7,1 km) čempiono titulą apgynė Justinas Pavlovas (DSK „Minu“, treneris Donatas Šertvytis). Sidabro medalį pelnė Arnas Biriukas (Vilkaviškio SM/DSK „Aira“), o bronzos – Martynas Medelinskas (Bernatonio dviračių akademija).

Jaunučių merginų ir mergaičių grupės (7,1 km; 1 ratas) buvo sujungtos. Aukso medalį iškovojo 12-metė Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio SC/„Domino“, treneris Anatolijus Novikovas). Antra buvo trimis metais vyresnė Vigailė Budreckytė („Greitis“), o trečia – Emilė Petrauskaitė (Bernatonio dviračių akademija).

Berniukų grupėje (7,1 km; 1 ratas) Lietuvos čempionu tapo Jokūbas Dabušinskas (Bernatonio dviračių akademija, trenerė I. Baltramiejūnaitė). Sidabro medalį pelnė Tadas Trakelis, o bronzos – Vėjas Musteikis (abu – Panevėžio SC/„Greitis“).

35–49 m. veteranių grupėje (14,2 km; 2 ratai x 7,1 km) Lietuvos čempione tapo Tatjana Petrauskienė („Antaris Team“). Sidabro medalį pelnė nugalėtojos komandos draugė Inga Štuopienė, o bronzos – Dovilė Kučinskienė („Dviratai – Daistatus“).

Veteranams reikėjo įveikti 21,3 km (3 ratai x 7,1 km). 35–39 m. veteranų grupėje Lietuvos čempiono titulą susigrąžino Martynas Utkinas („PadangosM.lt“). Antras finišavo Šarūnas Dmukauskas, o trečias – Mindaugas Legeika (abu – „Chain Gang – Cenos.cc“).

40–44 m. veteranų grupėje nugalėjo Paulius Sprindys (Panevėžio klubas „Dviračiai“). Antroje vietoje – Linas Zinevičius („Dviratai – Daistatus“), o trečioje – Petras Andrašiūnas (SK „S-Sportas“).

45–49 m. veteranų grupėje Lietuvos čempionu tapo Artūras Remeika, o antras finišavo Aurimas Šandaris (abu –„Chain Gang – Cenos.cc“). Trečioje vietoje – Andrius Norkevičius („Colibri Cycling“).

Mėgėjų grupėje (14,2 km; 2 ratai x 7,1 km) greičiausias buvo Džiugas Pelaitis (Panevėžys). Antras finišavo Evaldas Stankus (Kaunas), o trečias – Raigardas Jukonis (Kulautuva).

Čempionate, kurį surengė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) ir VšĮ „Aktyvus laikas“ (vadovas Žilvinas Naujalis), dalyvavo 74 dviratininkai.