Pasaulio sporto savaitė: titulus apgynę J. Vingegaardas bei Dzu Vedzun, nauja Lenkijos tinklinio aukštuma ir moterų futbolo karštinė

Danas Jonasas Vingegaardas antrus metus paeiliui laimėjo „Tour de France“ dviračių lenktynes, kinė Dzu Vedzun apgynė pasaulio moterų šachmatų čempionės vardą, Lenkijos tinklininkai pirmą kartą tapo Tautų lygos nugalėtojais, Kenijos bėgikė Faith Kipyegon pagerino vienos mylios bėgimo pasaulio rekordą, Japonijoje įsibėgėjusiose pasaulio vandens sporto šakų pirmenybėse dominavo Kinijos šuolininkai į vandenį, o Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje prasidėjo moterų futbolo pasaulio čempionatas.

Pasaulio moterų futbolo čempionatas: Italija prieš Argentiną.
Maxas Verstappenas<br>SPO/Scanpix nuotr.

Jul 24, 2023, 10:34 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 20 d. Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje prasidėjo devintasis pasaulio moterų futbolo čempionatas. Jis pirmą kartą vyksta dviejose šalyse, turnyre pirmą kartą dalyvauja 32 komandos. Nugalėtojos vardą gina JAV. Atidarymo rungtynėse Oklande, stebint 42 tūkst. žiūrovų, Naujoji Zelandija nugalėjo Norvegiją 1:0.

Liepos 21 d. Monake lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Faith Kipyegon iš Kenijos pagerino 1 mylios bėgimo pasaulio rekordą (4 min. 7,64 sek.). Deimantinės lygos rekordą taip pat pasiekė norvegas Karstenas Warholmas (400 m su barjerais nubėgo per 46,51 sek.), geriausius šio sezono pasaulio rezultatus – Wyclife‘as Kinyamalis iš Kenijos (800 m) ir amerikietė Nia Ali (100 m su barjerais). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo Ferdinandas Omanyala iš Kenijos. Italė Larisa Iapichino trečią kartą šį sezoną laimėjo šuolio į tolį varžybas.

Liepos 22 d. Čonsine (Kinija) pasibaigusiame mače dėl pasaulio šachmatų čempionės vardo titulą gynusi kinė Dzu Vendzun nugalėjo Lie Tindze 6,5:5,5. 32 metų Dzu Vendzun pasaulio čempionės vardas priklauso nuo 2018 m.

Liepos 22 d. Fukuokoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate, pasibaigus šuolio į vandenį, dailiojo plaukimo ir plaukimo atvirame vandenyje varžyboms, medalių lentelėje pirmavo Kinija (15 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos). Šuolio į vandenį varžybose kinai laimėjo 12 iš 13 rungčių.

Liepos 23 d. Paryžiuje baigėsi „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė slovėnas Tadejus Pogačaras („Emirates“), trečiąją – britas Adamas Yatesas („Emirates“), 26 metų J.Vingegaardas šiais metais laimėjo trečiąsias UCI pasaulio turo daugiadienes lenktynes.

Liepos 23 d. Madride pasaulio merginų (iki 19 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Ispaniją 69:66. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Amerikietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo dešimtąjį kartą per 15 turnyrų.

Liepos 23 d. Vrniačka Banioje (Serbija) Europos merginų (iki 17 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Turkiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Kroatija. Italės šios amžiaus grupės žemyno čempionėmis tapo antrąjį kartą per keturis turnyrus.

Liepos 23 d. Hoileike (Liverpulis, Anglija) golfo Atvirojo čempionato nugalėtoju 36 metų amerikietis Brianas Harmanas. Jis pirmą kartą laimėjo vieną iš keturių didžiųjų golfo turnyrų.

Liepos 23 d. Modjorode „Formulės-1“ čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė britas Lando Norrisas („McLaren“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Bendrojoje įskaitoje po 11 etapų pirmauja devynis etapus laimėjęs M.Verstappenas (281 tšk.), S.Perezas (171) ir ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“, 139).

Liepos 23 d. Estijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“), trečiąją – suomis Esapekka Lappi („Hyundai“). Bendrojoje įskaitoje po aštuonių etapų pirmauja K.Rovenpera (170 tšk.), britas Elfynas Evansas („Toyota“, 115) ir Th.Neuville‘is (112).

Liepos 23 d. Gdanske vyrų tinklinio Tautų lygos baigiamojo turnyro finale Lenkija nugalėjo JAV 3:1. Bronzos medalius laimėjo Japonija. Lenkai pirmą kartą per penkis turnyrus tapo Tautų lygos nugalėtojais. Amerikiečiai trečią kartą pralaimėjo finale.

Liepos 23 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Deimantinės lygos rekordą pasiekė olandė Femke Bol (400 m su barjerais). Geriausius pasaulio sezono rezultatus taip pat pasiekė amerikietis Noah Lylesas (200 m) ir Jackline Chepkoech iš Kenijos (3000 m su kliūtimis). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo Marie-Josee Ta Lou iš Dramblio Kaulo Kranto. F.Bol ir M.J.Ta Lou šį sezoną laimėjo ketvirtąjį etapą. Trečią kartą šį sezoną nugalėjo Wayde‘as van Niekerkas iš Pietų Afrikos (400 m), amerikietis Grantas Holloway (110 m su barjerais), amerikietis JuVaughnas Harrisonas (aukštis) ir amerikietis Tomas Walshas (rutulys).

Liepos 23 d. Fukuokoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate prasidėjo plaukimo varžybos. Jų pirmąją dieną pasaulio rekordus pagerino australė Ariarne Titmus (400 m laisvuoju stiliumi) ir prancūzas Leonas Marchand‘as (400 m kompleksinis plaukimas).

Liepos 23 d. Teniso turnyro Boštade (Švedija, „ATP 250“) finale rusas Andrejus Rubliovas nugalėjo norvegą Casperį Ruudą 7:6, 6:0. 25 metų A.Rubliovas iškovojo 14-ąjį titulą. Turnyro Gštade (Šveicarija, „ATP 250“) nugalėtoju tapo 28 metų argentinietis Pedro Cachinas (pirmasis titulas), Budapešte („WTA 250“) – 19-metė rusė Marija Timofejeva (pirmasis titulas), Palerme („WTA 250“) – 20-metė kinė Džen Sinven (pirmasis titulas).

Liepos 23 d. Nicoje teniso Hopmano taurės (mišrių komandų turnyro) finale Kroatija nugalėjo Šveicariją 2:0. Nugalėtojams atstovavo Borna Čoričius ir Donna Vekič. Hopmano taurės turnyras surengtas po ketverių metų pertraukos ir pirmą kartą vyko ne Perte (Australija).