Rūta Meilutytė karaliauja pasaulio plaukimo čempionate – laukia kova dėl aukso medalio

Japonijos Fukuokoje tęsiasi pasaulio vandens sporto šakų čempionatas, o jame savo kovas pradėjo plaukikai. Įspūdingai 100 metrų krūtine kvalifikacijoje pasirodžiusi 26 metų kaunietė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė savo galingą pasirodymą pratęsė ir pusfinalyje. Mūsiškė plaukė antrame pusfinalyje ir parodė rezultatą  1 min. 05,09 sek. bei pateko į finalą.

Rūta Meilutytė.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jul 24, 2023, 2:40 PM, atnaujinta Jul 24, 2023, 2:51 PM

Lietuvė pusfinalyje plaukė geriausiu ketvirtuoju taku ir finašavo pirma. Ji po 50 metrų galėjo ir siekti pasaulio rekordą – parodė 29,79 sek. rezultatą, tačiau antroje distancijos dalyje aprimo ir ramiai finišavo pirma.

Už lietuvės liko šios rungties olimpinė vicečempionė Pietų Afrikos Respublikos atstovė Tatjana Schoenmaker – 1 min. 05,53 sek. ir vos 16 metų estė Eneli Jefimova – 1 min. 06,18 sek.

Taip pat į finalą pateko ketvirta finišavusi 32 metų veteranė bei vyriausia čempionato dalyvė japonė Satomi Suzuki (1:06.31).

S.Suzuki dar 2012 m. Londono olimpiadoje plaukė 100 m krūtine finalą ir laimėjo bronzą, o tąkart 15-metė R.Meilutytė tapo olimpine čempione.

Tarp 8 sportininkų, patekusių į finalą, jos rezultatas buvo geriausias.

Specialistai lietuvei šioje distancijoje prognozuoja tik 6-ąją vietą, tačiau mūsiškė neigia prognozes.

Finale R.Meilutytė plauks su kitomis 7 sportininkėmis antradienį po pietų.

Kitame pusfinalyje triumfavo pasaulio rekordininkė Lily King, distanciją įveikusi per 1 min. 05.45 sek.

Pirmadienio rytą R.Meilutytė užtikrintai pateko į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.

Ji ne tik laimėjo savąjį atrankos plaukimą, bet ir buvo pirma bendroje įskaitoje užfiksavusi solidų 1 min. 4,67 sek. laiką. Taip greitai šiame sezone neplaukė jokia sportininkė.

R. Meilutytė jau kvalifikacinėse varžybose plaukė labai arti savo asmeninio ir ankstesnio pasaulio rekordo (1 min. 4,35 sek.), kurį lietuvė buvo pasiekusi dar 2013 metais.

Šioje distancijoje plaukė ir dabartinė rekordo savininkė amerikietė Lilly King, kuri kvalifikacijoje liko ketvirta su rezultatu 1 min. 05,93 sek. Jos pasaulio rekordas yra 1 min. 04.13 sek.