Neįtikėtinas Rūtos Meilutytės startas – į finalą pateko pakartojusi pasaulio rekordą

Lietuvos geriausia plaukikė 26-erių Rūta Meilutytė startuos dar viename finale pasaulio plaukimo čempionate Japonijoje. Mūsiškė 50 metrų krūtine antrame pusfinalyje distanciją nuplaukė per 29,30 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Mūsiškė pakartojo rekordą, kuris buvo pasiektas 2021 metais. Už šį startą lietuvė iškart gavo čekį, kuriame įrašyta 30 tūkst. JAV dolerių premija.

Rūta Meilutytė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-07-29 14:40, atnaujinta 2023-07-29 16:26

Lietuvė pakartojo rekordą, kurį 2021 m. pasiekė italė Benedetta Pilato, su kuria R.Meilutytė plaukė ir šįkart. Italė parodė 30,09 sek. laiką ir pateko į finalą.

R.Meilutytė pagerino pasaulio čempionato rekordą, kuris nuo 2017 m. priklausė amerikietei Lilly King ir buvo lygus 29,40 sek.

Pirmąjį pusfinalio plaukimą laimėjo viena iš favoričių – praėjusių metų čempionato bronzos medalininkė Lara van Niekerk iš Pietų Afrikos Respublikos. Ji distanciją įveikė per 29.91 sek.

Ši sportinikė kvalifikacijoje užėmė 17 vietą, tačiau vis dėlto pasirodė pusfinalyje. Mat jos žemietė specialiai dėl jos atsisakė varžytis pusfinalyje ir vieta automatiškai atiteko L.van Niekerk.

Šeštadienio rytą į pasaulio plaukimo čempionato baseiną šoko dvi Lietuvos atstovės. Moterų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje varžėsi R.Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Abi lietuvės startavo tame pačiame šeštajame atrankos plaukime, kuriame nugalėjo italė Anita Bottazzo (30,02 sek.).

R. Meilutytė finišo sienelę pasiekė kartu su švede Sophie Hansson – penkta-šešta (30,39 sek.), o K. Teterevkova atplaukė aštunta (30,94 sek.).

Bendroje 53 dalyvių įskaitoje R. Meilutytė pasidalino 8–10 vietas. Arti jo buvo ir K. Teterevkova, galutinėje rikiuotėje užėmusi 19 vietą ir užbaigusi savo pasirodymą šiame pasaulio čempionate.

Vietą pusfinalyje garantavo 30,75 sek. rezultatas.

Šios distancijos finalas vyks sekmadienį 14.09 val.

R.Meilutytė yra vienintelė iš Lietuvos sportininkų, kuri laimėjo medalį pasaulio čempionate Japonijoje – 100 metrų krūtine distancijoje pasidabino auksu.