Auksinis R. Meilutytės taškas pasaulio čempionate Japonijoje – mūsų plaukikė su rekordu ir toliau geriausia planetoje Iškovojo antrąjį aukso medalį

Pasaulio plaukimo čempionato pabaigtuvės Lietuvai nušvito dar vienu apdovanojimu. Pasaulio rekordą 50 metrų distancijos krūtine pusfinalyje pakartojusi 26-erių Rūta Meilutytė sekmadienį plaukė tarp stipriausių aštuonių šio nuotolio sportininkių ir finišą pasiekė per 29.16 sek. bei laimėjo dar vieną aukso apdovanojimą. Tai naujasis pasaulio rekordas.

Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius.<br>EPA-ELTA nuotr.
Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius.<br>AFP/Sacnpix nuotr.
Rūta Meilutytė pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Jul 30, 2023, 2:13 PM, atnaujinta Jul 30, 2023, 2:28 PM

Tai buvo paskutinioji varžybų diena Japonijoje.

R.Meilutytė apgynė čempionės titulą, kurį iškovojo praėjusiais metais Budapešte. Tąkart jai užteko parodyti 29,70 sek. rezultato. Tad dabar lietuvė yra viena rekordo autorė.

Mūsiškė kaip visada puikiai startavo ir iškart ėjo rekordiniu greičiu bei ramiai laimėjo pirmą vietą. Ir už šį rekordą jai atideko 30 tūkst. JAV dolerių premija.

„Tikrai galvojau, kad tai įmanoma“, – iškart po finišo čempionato vedėjui, kuris įteikė piniginį čekį, sakė R.Meilutytė.

Antrąją vietą iškovojo amerikietė, buvusi rekordininkė Lilly King – 29,94 sek., o trečia liko dabar jau buvusi rekordininkė italė Benedetta Pilato – 30,04 sek.

Šnekėdama apie būsimą finalą ir rezultatą, kurį tektų parodyti siekiant medalio, R.Meilutytė šeštadienį gūžčiojo pečiais it tikino, kad neįsivaizduoja, kaip greitai teks plaukti: „Aš nežinau“.

Mūsiškė 50 metrų krūtine pusfinalyje distanciją šeštadienį nuplaukė per 29,30 sek. ir pakartojo rekordą, kuris buvo pasiektas 2021 metais. Už šį startą lietuvė iškart gavo čekį, kuriame įrašyta 30 tūkst. JAV dolerių premija.

Lietuvė vakar pakartojo rekordą, kurį pirmoji pasiekė italė Benedetta Pilato ir su kuria R.Meilutytė plaukė šįkart. Italė pusfinalyje parodė 30,09 sek. laiką.

Šeštadienio rytą 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje R.Meilutytė finišo sienelę pasiekė kartu su švede Sophie Hansson – buvo penkta-šešta (30,39 sek.).

R.Meilutytė yra vienintelė iš Lietuvos sportininkų, kuri laimėjo medalius pasaulio čempionate Japonijoje – 100 metrų krūtine distancijoje pasidabino auksu ir dabar 50 metrų krūtine nuotolyje.

Dviejų aukso medalių pasaulio čempionatuose mūsų auksinė žuvelė dar nebuvo iki šiol iškovojusi.