Mykolas Alekna pasaulio čempionate pasidabino bronziniu medaliu A. Gudžius liko šeštas, D. Stahlis pagerino pasaulio čempionatų rekordą

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Mykolas Alekna disko metimo finale iškovojo bronzos medalį, o Andrius Gudžius liko šeštas. Triumfavo švedas Danielis Stahlis, kuris lemiamu metimu pasiekė pasaulio čempionato rekordą.

Mykolas Alekna<br> A.Pliadžio nuotr.
Mykolas Alekna disko metimo finale iškovojo bronzos medalį, o Andrius Gudžius liko šeštas<br> A.Pliadžio nuotr.
 Andrius Gudžius<br> A.Pliadžio nuotr.
 Disko metimo finalo akimirkos<br> A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Aug 21, 2023, 9:00 PM, atnaujinta Aug 21, 2023, 11:26 PM

Mykolas Alekna ketvirtuoju metimu diską numetė 68,85 metrus ir tai jam garantavo trečiąją vietą, o Andrius Gudžius užėmė šeštąją vietą dėka antrojo metimo, kuomet diskas skriejo 66,16 m.

Tuo tarpu dėl aukso medalio vyko neįtikėtinai atkakli, filmo verta kova tarp slovėno Kristjano Čeho ir  švedo Danielio Stahlio.

Iš pradžių užtikrintai pirmavo K.Čehas, kuris antruoju metimu diską nuskraidino 69,27 metrus. Ketvirtuoju metimu savo žodį tarė D.Stahlis, kuris diską numetė 69,37 metrus.

K.Čehas paskutiniu metimu diską numetė 70,02 m ir pakilo į pirmąją vietą, tačiau tuomet D.Stahlis čempionatą uždarė pasaulio čempionato rekordu ir aukso medaliu, diską numesdamas 71,46 m.

Varžybų eiga:

A.Gudžius bus antras sportininkas metantis diską, o M.Alekna tai atliks devintas. Finale varžosi 12 atletų.

Pirmasis bandymas. A.Gudžius pirmuoju metimu diską sviedžia 65,95 metrus. M.Alekna diską numetė 65,23 m. Andrius su tokiu metimu po pirmųjų metimų užima trečiąją vietą, Mykolas – penktąją. Pirmauja slovėnas Kristjanas Čehas (68,31 m).

Antrasis bandymas. A.Gudžius gerina rezultatą diską numesdamas 66,16 m. Visgi nepaisant pagerinto rezultato lietuvis krenta į penktąją vietą. Tuo tarpu M.Alekna diską meta 67,08 m ir kyla į antrąją vietą. Lyderis K.Čehas savo rezultatą dar labiau gerina (69,27 m).

Trečiasis bandymas. A.Gudžiaus metimas neįskaitomas, o M.Aleknai pagerinti rezultato nepavyksta. Lemiamiems trims metimams finale lieka tik aštuoni geriausi sportininkai. Abu lietuviai sėkminga žengia toliau. M.Alekna antras, A.Gudžius šeštas, pirmauja K.Čehas.

Ketvirtasis bandymas. Neįskaitomas dar vienas A.Gudžiaus metimas. M.Alekna diską numetė 68,85 m, tačiau nepaisant to, lietuvis krenta į trečiąją vietą. Andrius lieka šeštoje vietoje. Į pirmąją vietą kyla švedas Danielis Stahlis (69,37 m).

Penktasis bandymas. A.Gudžiui ir M.Aleknai nepavyksta pagerinti rezultato. Abu lietuviai lieka savo pozicijose.

Šeštasis bandymas. A.Gudžius su M.Alekna ir vėl nepagerino rezultatų bei liko savo pozicijose. Tuo tarpu K.Čehas paskutiniu metimu diską numetė 70,02 m ir pakilo į pirmąją vietą, tačiau tuomet D.Stahlis čempionatą uždarė pasaulio čempionato rekordu ir aukso medaliu, diską numesdamas 71,46 m.

M.Alekna ir A.Gudžius į finalą pateko be didelių keblumų. Praėjusių metų Europos čempionas ir pasaulio vicečempionas M.Alekna atrankoje užėmė antrąją vietą numetęs diską 66,04 m.

Buvęs pasaulio ir Europos čempionas A.Gudžius diską numetęs 65,50 m atrankoje užėmė šeštąją vietą.

Prieš varžybas šio sezono disko metimo lyderiu buvo K.Čehas. Jis laimėjo tris iš keturių šiais metais vykusių Deimantinės lygos etapų, jam priklauso geriausias sezono rezultatas (71,86 m) ir jis užima pirmąją vietą rungties pasaulio reitinge.

Per Deimantinės lygos varžybas arčiausiai slovėno buvo D.Stahlis. Olimpinis čempionas trijuose etapuose užėmė antrąją vietą, o ketvirtajame etape Londone sugebėjo aplenkti K.Čehą. Geriausias D.Stahlio šio sezono rezultatas – 71,45 metro.

D.Stahlis yra vienas iš trijų sportininkų, kurie šiais metais diską numetė 71 metrą ar toliau. Geriausių sezono rezultatų lentelės trečiojoje eilutėje įrašyta Mykolas Aleknos pavardė. Olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos jaunesniajam sūnui pavasarį pavyko numesti diską lygiai 71 metrą. Tai – ir jo karjeros rekordas.

A.Gudžius ne tik šį sezoną, bet ir per visą karjerą dar nė karto nenumetė disko už 70 metrų linijos. Jo karjeros rekordas – 69,59 metro, sezono rekordas – 67,66 metro.