Tarp triatlo turo Veisiejuose nugalėtojų – Lietuvos penkiakovininkų treneris

Veisiejuose surengtas paskutinis, trečiasis, Lietuvos biatlo/triatlo turo („Biathle Triathle National Tour“) etapas. Jis vainikavo Lietuvos triatlono taurės kartu su Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija inicijuotą projektą, skirtą supažindinti žmones su biatlo ir triatlo sporto šakomis.

Varžybų akimirkos<br> Roko Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 24, 2023, 4:38 PM

Kaip žinia, biatlas susideda iš dviejų šiuolaikinės penkiakovės disciplinų – bėgimo ir plaukimo. Triatle dar prisideda šaudymas.

Suaugusiųjų triatlo varžybose nugalėjo buvęs penkiakovininkas, o dabar Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos treneriu dirbantis Paulius Aleksandravičius. Jis finišavo per 15 min. 46,1 sek.

Šiuo metu su Lietuvos rinktine į pasaulio čempionatą išvykęs P.Aleksandravičius džiaugėsi atsiradusiu biatlo/triatlo turo projektu.

„Varžybose dalyvavau dėl savęs, dėl smagumo ir man visai patiko. Biatlas ir triatlas yra labai artimi šiuolaikinei penkiakovei. Kadangi penkiakovininkai turi būti plataus profilio ir visose penkiose rungtyse pakankamai stiprūs, tai ne visiems tas pavyksta. Dauguma vis tiek nenori atitolti nuo sporto, todėl turi galimybę išbandyti jėgas paprastesnėse biatlo ir triatlo rungtyse. Galų gale tiems, kuriems nepasiseka penkiakovėje, gali būti konkurencingi šiuose sportuose. Toks modelis man patinka. Jis skatina masiškumą ir įtraukia vis daugiau žmonių. Po sezono, ypač vaikams, biatlo ir triatlo varžybos leidžia aktyviai praleisti laiką ir patikrinti savo jėgas“, – sakė P.Aleksandravičius.

Antrąją vietą Erikas Aukštikalnis (16.40,8), trečiąją – Povilas Strazdas (16.40,8).

Biatlo varžybose greičiausias buvo P. Strazdas, o antras liko E. Aukštikalnis.

Šiose varžybose kovojama ne tik suaugusių, bet ir atskirose amžiaus grupėse – nuo U9 iki veteranų.

Jaunimo triatlo grupėje nugalėjo Jonas Kalaminskas ir Ūla Andrejevaitė. Ugnius Chmieliauskas nugalėjo U19 amžiaus grupėje tiek biatlo, tiek triatlo varžybose.

Pirmasis Lietuvos biatlo/triatlo turo etapas buvo surengtas Kaišiadoryse, o antrasis – Vilniuje.