Pirmose Europos taurės rungtynėse Kauno „Granitas“ po permainingos kovos pralaimėjo islandams

EHF Europos taurės turnyro pirmame etape Kauno „Granitas-Karys“ susitinka su daugkartiniu Islandijos čempionu Reikjaviko „Valur“ klubu. Abu susitikimus kauniečiai žaidžia Garliavos sporto centre.

EHF Europos taurės turnyro pirmame etape Kauno „Granitas-Karys“ susitinka su daugkartiniu Islandijos čempionu Reikjaviko „Valur“ klubu.<br>„Granito-Kario“ klubo nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 16, 2023, 8:53 PM

Šeštadienį vykusį pirmąjį susitikimą sėkmingiau pradėjo du Pekino olimpinius vicečempionus 43-ejų metų Alexanderį Petterssoną ir 38-erių metų Bjorgviną Pallą Gustavssoną savo gretose turinti „Valur“ komanda. „Granito-Kario“ rankininkai pirmame kėlinyje suklydo net 14 kartų ir iki pertraukos pelnė tik 9 įvarčius.

Jau 19-ą min. kauniečiai neteko ir komandos kapitono Manvydo Lazausko, kuris už pražangą prieš varžovą gavo raudoną kortelę. Išnaudoję varžovų klaidas, „Valur“ per pirmą kėlinį susikrovė penkių įvarčių persvarą 14:9.

„Manau, kad didžiąją dalį mūsų klaidų lėmė jaudulys ir patirties trūkumas. Europos taurės turnyre gavo šansą ir nemažai žaidybinio laiko daug jaunų rankininkų. Rungtynių pradžioje jie patys nepatikėjo, kad galima lygiai kovoti su „Valur“ komanda, kuri dar praėjusį sezoną pateko į Europos lygos atkrintamąsias varžybas. „Valur“ rankininkų patirtis padėjo išprovokuoti daug klaidų ir mūsų žaidėjai pirmą kėlinį nerado savo žaidimo. Reikėjo viso kėlinio, kad suprastume, jog galima lygiai kovoti su varžovais“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Vaizdas aikštelėje pasikeitė po pertraukos. „Granitas-Karys“ gan greitai sumažino atsilikimą, o 44-ą min. išlygino rezultatą 18:18. Lygus rezultatas buvo dar kelis kartus, tačiau labiau patyrę varžovai geriau sužaidė rungtynių pabaigą. „Granitas-Karys“ pralaimėjo pirmąsias rungtynes 24:27.

Geriausiu rungtynių rankininku „Granito-Kario“ gretose tapo įspūdingai žaidęs vartininkas Karolis Videika. Jis atrėmė net 19-a metimų iš 46-ių (41 proc.).

Rezultatyviausiai Kauno ekipoje žaidė 7 įvarčius pelnęs Deividas Jovaišas. Karolis Remeikis įmetė 4 įvarčius, Andrius Montvilas ir Matas Jurkevičius – 3, Titas Janušonis – 2, po kartą puolime pasižymėjo Martynas Giedraitis, Klaudijus Pausa, Nedas Buronko, Marius Kairys ir Manvydas Lazauskas.

„Valur“ komandai po 4 įvarčius pelnė Viktoras Sigurdssonas, Ulfaras Pordanssonas, Isakas Gustafssonas ir Allanas Nordbergas.

„Analizavom daug „Valur“ rungtynių ir nuspėjome kaip jie žais. Per pertrauką rūbinėje pasakiau vyrams, kad varžovai žaidžia taip, kaip ir planavom.

Todėl turime aikštelėje daryti tai, ką buvome sutarę. Liepiau pridėti fiziškumo, nusiraminti ir pajausti, kad galim laimėti.

Antrame kėlinyje vaizdas buvo kitoks, nes žaidėjai patikėjo savo jėgomis. Didžiulis ir vartininko indėlis, kad neleidome varžovams susikrauti didesnės persvaros“, – teigė V. Grosas.

Atsakomosios rungtynės, po kurių paaiškės kas pateks į antrąjį Europos taurės etapą, vyks sekmadienį 14 val. Garliavos sporto centre.

„Privalome surasti fizinių jėgų lemiamoms rungtynėms. Abiejose komandose nebuvo didelė rotacija, tai jėgų santykis gali ir nulemti nugalėtoją. Turime rezervų, nes sekmadienį mums jau turėtų padėti Modestas Štarolis. Sieksime duoti tokią kovą, kaip šiandien antrame kėlinyje. Bet ir to gali neužtekti. Ko šiandien pasigedau, tai judėjimo be kamuolio ir geresnio situacijų sprendimo. Kai rungtynių pabaigoje islandai pakeitė gynybos sistemą, mums pritrūko šalto proto pakeisti mūsų pačių žaidimą ir tai lėmė varžovų pergalę. Labai lauksim ir žiūrovų palaikymo, nes tokiose sunkiose rungtynėse palaikymas yra labai svarbus“, – tikino „Granito-Kario“ treneris.

Kitas Europos taurės turnyre dalyvaujantis Lietuvos klubas Vilniaus „Amber“ abejas pirmojo etapo rungtynes žaidžia Italijoje. Pirmame susitikime „Amber“ rankininkai pralaimėjo vietos „Brixen“ komandai 23:34 (12:16).