Lietuvos sporto savaitė: nauji Lietuvos taurės savininkai ir rūstus LFF sprendimas

Vos antrą sezoną gyvuojantis Vilniaus „Transinvest“ futbolo klubas iškovojo Lietuvos taurę, Lietuvos moterų futbolo rinktinė pralaimėjo antrąsias Tautų lygos rungtynes, tenisininkas Vilius Gaubas laimėjo ketvirtąjį ITF turnyrą, Lietuvos merginų trijulių krepšinio rinktinė pasidabino pasaulio pirmenybių bronzos medaliais, „Jonavos“ krepšininkai neperžengė Čempionų lygos atrankos kliūties, o Lietuvos futbolo federacija išmetė iš pirmosios lygos „Marijampolė City“ klubą.

Vilniaus rajono „TransINVEST“.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 2, 2023, 12:31 PM, atnaujinta Jan 17, 2024, 4:38 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 25 d. Prasidėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos sezonas. Turnyre dalyvauja šešios komandos, čempionės vardą gina Vilniaus „Kibirkštis“. Atidarymo rungtynės Klaipėdos LCC namie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 72:70.

Rugsėjo 25 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas iš Lietuvos pirmosios lygos pašalino „Marijampolė City“ klubą. „Marijampolė City“ per 22 rungtynes iškovojo 35 taškus ir užėmė aštuntąją vietą, likusiose sezono rungtynėse šiam klubui įskaityti formalūs pralaimėjimai 0:3.

Rugsėjo 26 d. „Jonava“ vyrų krepšinio Čempionų lygos atrankos ketvirtfinalyje Antalijoje (Turkija) pralaimėjo Strasbūro SIG 78:83. „Jonava“ gavo teisę pereiti į FIBA Europos taurės turnyrą, kurio varžybos prasidės spalio 18 d.

Rugsėjo 26 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos Tautų lygos C lygos rungtynėse Elazige pralaimėjo Turkijai 0:2. Lietuvės per du turus taškų neiškovojo ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmauja Turkija (6 tšk.), Liuksemburgas (4) ir Sakartvelas (1).

Rugsėjo 27 d. Paryžiuje paplūdimio tinklinio turnyro („Pro Tour Elite 16“) vyrų varžybose Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas iškrito antrajame atrankos etape ir užėmė 17-ąją vietą, moterų varžybose Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė iškrito pirmajame atrankos etape ir užėmė 21-ąją vietą.

Rugsėjo 29 d. Geriausiu Lietuvos futbolo A lygos rugpjūčio mėnesio žaidėju išrinktas anglas Noelis Mbo („Panevėžys“). Geriausiu mėnesio treneriu išrinktas Dovydas Lastauskas (Marijampolės „Sūduva“), geriausiu jaunu žaidėju – Oyiniola Kayode iš Nigerijos („Sūduva“).

Rugsėjo 29 d. Mirė į automobilio avariją patekęs Lietuvos jaunimo rinktinės futbolininkas Edvinas Pukinskas (16).

Rugsėjo 29 d. Europos vandens sporto šakų federacija pranešė, kad 2024 metų Europos jaunių plaukimo čempionatas bus surengtas Vilniuje.

Rugsėjo 29 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje dėl antrosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Kėdainių „Nevėžis“ išvykoje nugalėjo Plungės „Babrungą“ 2:1. Po 24 turų pirmauja Vilniaus „Transinvest“ (57 tšk.), „Nevėžis“ (43), Kauno NFA, Kretingos „Minija“, „Babrungas“ (po 42) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (38).

Rugsėjo 30 d. Lietuvos futbolo A lygoje dvi paskutines vietas užimančių komandų rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ ir Telšių „Džiugas“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Po 32 turų „Džiugas“ turi 22 taškus, „Riteriai“ – 19. Pirmauja „Panevėžys“ (77 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (71), „Šiauliai“ (55) ir Kauno „Hegelmann“ (52).

Rugsėjo 30 d. Bratislavoje dailiojo čiuožimo O.Nepelos atminimo turnyre (ISU Iššūkio serija) Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala ledo šokių varžybose užėmė 14-ąją vietą (tarp 16 porų, nugalėjo britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas). Moterų varžybose Meda Variakojytė užėmė 9-ąją vietą, Aleksandra Golovkina – 11-ąją, Jogailė Aglinskytė – 16-ąją (tarp 18 dalyvių, nugalėjo korėjietė Kim Chae-yeon).

Rugsėjo 30 d. Kauno „Žalgiris“ moterų rankinio Europos taurės pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Garliavoje nugalėjo „Eupen“ (Belgija) 29:27, bet iškrito iš turnyro, nes pirmąsias rungtynes išvykoje pralaimėjo didesniu skirtumu 27:36.

Rugsėjo 30 d. Baltijos regbio lygos pusfinalyje čempiono vardą ginantis Šiaulių „Vairas“ namie nugalėjo Vilniaus „Geležinį vilką“ 48:17, Šiaulių „Baltrex“ svečiuose nugalėjo Garkalnės „Livonia“ 26:14. Finalo rungtynės vyks spalio 14 d. Šiauliuose.

Rugsėjo 30 d. Prasidėjo Lietuvos moterų rankinio pirmenybės. Jose dalyvauja šešios komandos. Pirmajame ture čempionės vardą ginanti „Garliava“ išvykoje pralaimėjo Vilniaus „Taurui“ 21:25.

Spalio 1 d. Vilius Gaubas teniso turnyro Sabadelyje (Katalonija, Ispanija; „M25“) finale nugalėjo britą Felixą Gillą 6:4, 6:4. 18-metis V.Gaubas laimėjo ketvirtąjį ITF vyrų turnyrą, tarp jų – trečiąjį šiais metais.

Spalio 1 d. Liubline (Lenkija) pasaulio jaunimo (iki 23 m.) trijulių krepšinio čempionate Lietuvos merginų rinktinė iškovojo bronzos medalius. Lietuvės grupės varžybose laimėjo 3 iš 4 rungtynių, ketvirtfinalyje nugalėjo Čekiją 17:14, pusfinalyje pralaimėjo Nyderlandams 20:21 (po pratęsimo), rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Kiniją 19:12. Lietuvos vaikinų rinktinė užėmė šeštąją vietą. Lietuviai grupės varžybose laimėjo 3 iš 4 rungtynių, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo Prancūzijai 17:18. Čempionais tapo JAV vaikinai ir Nyderlandų merginos.

Spalio 1 d. Antverpene pasaulio gimnastikos čempionato vyrų daugiakovės atrankos varžybose Robertas Tvorogalas užėmė 67-ąją vietą, Gytis Chasažyrovas – 81-ąją vietą. Lietuviai nepateko nei į daugiakovės, nei į atskirų rungčių finalus.

Spalio 1 d. Lietuvos krepšinio lygoje po trečiojo turo pirmauja po tris pergales iškovoję Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Wolves“ ir Vilniaus „Rytas“.

Spalio 1 d. Kaune Lietuvos futbolo taurės finale Vilniaus „Transinvest“ nugalėjo „Šiaulius“ 2:1. Pirmojoje lygoje žaidžiantis „Transinvest“ pirmą kartą iškovojo šalies taurę.