Lietuvos rankinio čempionai iškrito iš Europos taurės turnyro

Vilniaus „Šviesos“ rankininkai sekmadienį privertė varžovus pasijaudinti, bet laimėjo per mažu skirtumu ir iškrito iš Europos taurės turnyro. Lietuvos čempionai antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse nugalėjo „Bregenz“ ekipą 30:27 (19:13). Šeštadienį „Šviesa“ pirmąsias rungtynes pralaimėjo 23:32. Klubams susitarus, abejos rungtynės vyko Austrijos mieste Brėgence.

Sostinės klubo rankininkai.<br>rankinis.lt nuotr.

Oct 15, 2023, 3:51 PM

Nors užduotis panaikinti devynių įvarčių trūkumą atrodė beveik neįvykdoma, Vilniaus rankininkai sekmadienį nuleisti rankų neketino. Tiesa, ir atsakomąsias rungtynes geriau pradėjo „Bregenz“ – šeimininkai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 7:5. Tačiau tada iniciatyvą tvirtai perėmė „Šviesa“. Vilniečiai įmetė šešis įvarčius paeiliui ir persvėrė rezultatą 11:7, prieš pertrauką įgijo net šešių įvarčių persvarą 19:13.

Įsibėgėjusią Vilniaus komandą sustabdė tik pertrauką paskelbusi sirena. Per pertrauką Brėgenco rankininkai nusiramino ir antrajame kėlinyje „Šviesos“ pranašumas ilgai svyravo apie keturis-penkis įvarčius. Paskutinėje mačo dalyje „Bregenz“ įmetė keturis įvarčius paeiliui ir prisivijo 27:28, bet „Šviesa“ prieš sireną vėl padidino skirtumą.

Paskutinieji vilniečių įvarčiai užtikrino paguodos pergalę, bet negalėjo atimti iš „Bregenz“ kelialapio į Europos taurės trečiąjį etapą.

„Bregenz“ – Vilniaus „Šviesa“ 27:30 (13:19).

„Bregenz“: Burgeris 6, Wagneris 6, Kritzingeris 5.

„Šviesa“: Urvikis 9, Sinkevičius 5, Drabavičius 5, Bliuvas 4, Žiliukas 3, Plėta 2, Rasakevičius 2.

Rungtynių eiga: 3:3, 7:5, 7:11, 10:13, 13:16, 13:19; 17:20, 19:24, 23:28, 27:28, 27:30.

Europos turnyruose šį rudenį startavo šešios Lietuvos komandos. Kovą tęsia tik viena iš jų – Klaipėdos „Dragūnas“.

„Dragūno“ rankininkai šeštadienį išvykoje pralaimėjo pirmąsias Europos taurės antrojo etapo rungtynes Bocholto „Achilles“ komandai 27:32 ir kitą šeštadienį (spalio 21 d.) priims svečius iš Belgijos per atsakomąsias rungtynes Klaipėdoje.

Kitos keturios Lietuvos komandos nusileido pirmiesiems varžovams.

Vyrų Europos taurės pirmajame etape Kauno „Granitas“ pralaimėjo Reikjaviko „Valur“ 24:27 ir 28:33 (abejos rungtynės vyko Garliavoje), Vilniaus „Amber“ – „Brixen“ 23:34 ir 29:28 (abejos rungtynės vyko Italijoje).

Moterų Europos taurės pirmajame etape „Garliava“ pralaimėjo Torshauno „Neistin“ 28:25 ir 21:25 (po baudinių, abejos rungtynės vyko Garliavoje), Kauno „Žalgiris“ – „Eupen“ 27:36 (svečiuose) ir 29:27 (namie).