Lietuvos moterų rankinio lygos viršūnėje – dvi sostinės komandos

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) sužaistos 2 turo rungtynės. Po antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė pirmaujančios Vilniaus komandos. Tuo tarpu pirmose sezono rungtynėse šaltą dušą patyrusios čempionės atsigriebė susitikime su lygos naujokėmis.

Lietuvos moterų rankinio lygos viršūnėje – dvi sostinės komandos<br> rankinis.lt
Daugiau nuotraukų (4)

Oct 24, 2023, 12:29 PM

Antrą pergalę iškovojo pirmaujanti Vilniaus „SM Sostinės tauro“ komanda. Vilnietės svečiuose 37:30 (22:13) nugalėjo Kauno „Žalgirį“. Antro kėlinio pradžioje Vilniaus ekipa įgijo dviženklį pranašumą, tačiau žalgirietės nesudėjo ginklų ir laimėjo atkarpą 4:0. Tačiau pasivyti varžovių nepavyko ir su pergale iš Kauno išvyko „SM Sostinės tauras“.

Rezultatyviausia lygos rankininkė Gabija Pilikauskaitė nugalėtojoms pelnė 10 įvarčių. Singrida Kulikovaitė prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, Dominyka Andronik įmetė 7 įvarčius. „Žalgiriui“ po 6 įvarčius pelnė Austėja Narauskaitė ir Agnė Gudlinkytė.

Antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė ir vicečempionės Vilniaus „Eglės“ rankininkės. „Eglė“ namuose 34:24 (17:11) pranoko Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipą. Vilnietės iniciatyvą paėmė į savo rankas nuo pat susitikimo pradžios ir jų pranašumas nekėlė abejonių iki pat finalinės sirenos.

„Eglės“ komandai Beatričė Ruseckaitė pelnė 7 įvarčius, Greta Sadauskaitė – 6, Dovilė Navikaitė – 5. Uostamiesčio ekipai Aušra Stroputė surinko 7 įvarčius, Elizabeta Klapčiukaitė įmetė 6 įvarčius.

Čempionės titulą ginanti Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ svečiuose 40:28 (20:13) sutriuškino lygos debiutantę Panevėžio HC „Kova-PSC/RSSG“ komandą. Pirmame kėlinyje naujokės neleido per daug nutolti varžovėms, tačiau po pertraukos čempionių pranašumas nuolat didėjo. Įpusėjus antram kėliniui garliaviškių persvara tapo dviženklė ir čempionės iškovojo pirmą pergalę šį sezoną.

Nugalėtojoms po 11 įvarčių pelnė Martyna Vaitkutė ir Mantė Voskresenskaja, 6 įvarčius įmetė Goda Bernackaitė. Panevėžio ekipai Laura Salamanavičė surinko 7 įvarčius, 6 įvarčius pelnė Simona Kolosovė.

Po 2 turų LMRL lyderių poziciją dalijasi po 4 taškus turinčios „Eglė“ ir „SM Sostinės tauras“. Pirmuosius taškus iškovojusi čempionė „Cascada-HC Garliava“ užima 3 vietą. Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio komandoms dar nepavyko iškovoti taškų.

Į simbolinį 2-o turo septynetą pateko trys Garliavos komandos atstovės – M.Vaitkutė, M.Voskresenskaja ir vartininkė Saulė Česnulevičiūtė, taip pat B.Ruseckaitė iš „Eglės“, E.Klapčiukaitė iš „Viesulo SC-Dragūno“, G.Pilikauskaitė iš „SM Sostinės tauro“ ir S.Kolosovė iš „Kovos“.