EUROLYGA 2023

Lietuvos senjoriško amžiaus šokėjai žibėjo Maljorkoje

Lietuvos šokėjai puikiai pasirodė sportinių šokių varžybose Ispanijai priklausančioje Maljorkos saloje – sugrįžę į namus, jie ne tik džiaugėsi, jog sala pasitiko šiluma bei saule, tačiau – ir pasiektais rezultatais, iškovotais medaliais. Šį kartą varžybos buvo itin sėkmingos mūsų šalies senjorų amžiaus grupių sportininkams.

 N. ir T. Rimkai<br> LSŠF nuotr.
 N. ir T. Rimkai<br> LSŠF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 16, 2023, 10:49 AM

T. ir N. Rimkams – Europos čempionato auksas

Senjorai II amžiaus grupės šokėjai (45 – 55 m.) Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė-Rimkienė iš Kauno „Kaspino“ klubo dalyvavo pirmą kartą šiai amžiaus grupei surengtame Europos standartinių šokių čempionate ir neturėjo sau lygių. Visi poros šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis, kurios garantavo šokėjams Europos čempionato aukso medalius.

Po varžybų T. ir N.Rimkai tvirtino, kad jaučiasi laimingi ir pakylėti, negana to – sportininkai ir patys liko patenkinti savo pasirodymu. „Sunkiausia šiose varžybose buvo sulaukti starto, tad pirmi turai buvo gana nervingi, o finale jau mėgavomės akimirka, nes nieko nebepakeisi, ir sušokom taip, kaip jautėm geriausiai.“ – įspūdžiais dalinosi N.Surblytė-Rimkienė.

Europos vicečempionų titulas atiteko Latvijos šokėjams Gačiui ir Julijai Simsonams, bronza liko Ispanijoje – ja pasipuošė Vicente Munar Vidal ir Rosa Maria Garcia Perello. Iš viso šiame senjorų atvirame čempionate dalyvavo 25 poros iš 9 valstybių.

Pirmą kartą Maljorkoje – Lietuvos Solo šokėjos

Varžybų Maljorkoje organizatoriai šiemet savo renginį pažymėjo ir kitais pirmaisiais kartais.

Pirmą kartą čia buvo surengtas ir Solo šokėjų pasaulio čempionatas bei Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos ne porose, o po vieną šokantiems sportininkams. Nors Lietuvos atstovams pasaulio čempionate į finalus kol kas nepavyko patekti, tačiau iškovoti net keli aukso medaliai pasaulio reitingo varžybose, kuriuos parveža Kėdainių sportinių šokių klubo „Vilnis“ šokėjos.

Deimantė Babenskaitė laimėjo ir senjorų I (35 – 45 m.), ir suaugusiųjų (18 m. ir vyresni) amžiaus grupių standartinių šokių varžybas, o Raminta Linevienė – senjorų I Lotynų Amerikos šokių varžybas. Tiesa, grupės galėjo būti gausesnės – jose šoko apie 10 sportininkių iš Ispanijos, Prancūzijos, Austrijos, Taivano, Honkongo, Kazachstano, Kroatijos – visgi, sutariama, kad pirmas blynas organizatoriams neprisvilo.

Kretingos senjorės pakerėjo publiką

Maljorkos Kalvijos mieste surengtame sportinių šokių festivalyje pasaulio reitingo varžybose šiemet vėlgi pirmą kartą turėjo galimybę pasirodyti ir senjorų komandos, kuriose šokama ne poromis, o solo.

Iš Lietuvos į šias varžybas nuvyko Klaipėdos šokių klubo „Danė“ šokėjos: aštuonių moterų Klaipėdos universiteto komanda „Danė“ (30 – 45 m. amžiaus šokėjos) ir keturiolikos damų komanda iš Kretingos „Danė – Pozityvas“ (65 – 75 m. amžiaus šokėjos). Nors Maljorkoje abi komandos žiūrovų buvo priimtos labai entuziastingai, daugiausiai smagių emocijų teigė išgyvenusios Kretingos šokėjos. Daugelis moterų sakė jau nebesitikėjusios gyvenime pradėti šokti, išvykti į varžybas užsienyje ir iš ten parsivežti geriausios komandos apdovanojimą!

Komandų atstovės, ypač Klaipėdos universiteto komanda, džiaugėsi ne tik galimybe dalyvauti varžybose užsienyje, bet ir tuo, kad kartu su treneriu Tadu Romeika šioms varžyboms joms pasirengti padėjo legendinio ansamblio „Žuvėdra“ treneriai Skaistė ir Romaldas Idzelevičiai.

Šokti – bet kuriame amžiuje!

Nors nuo senjorų WDSF pasaulio reitingo varžybose nedaug atsiliko ir jauni Maljorkoje dalyvavę Lietuvos sportininkai – Aleksandr Kutskij ir Austėja Tereikytė iš Vilniaus „MJ sportinių šokių akademijos“ jaunimo standartinių šokių varžybose buvo treti, o Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič iš to paties Vilniaus klubo užėmė ketvirtąją vietą Lotynų Amerikos šokių jaunimo varžybose (16 – 18 m.); Saulė Linevaitė iš Kėdainių „Vilnies“ taip pat buvo trečia jaunučių I (8 – 9 m.) Lotynų Amerikos šokių solo varžybose – visgi, po turnyro Maljorkoje, norisi akcentuoti, kad bet kuriame amžiaus tarpsnyje galima šokti ir šokti gerai, galima varžytis, treniruotis ir siekti sportinių rezultatų.

Lietuvos sportinių šokių federacijos lygos „Šokiai visiems“ direktorė Lilija Bernatavičienė, inicijavusi solo šokėjų ir komandų dalyvavimą Maljorkos šokių festivalyje, pabrėžė, jog visada galima pasirinkti sportinį šokimą, tačiau galima ateiti į šokių studijas beveik visuose Lietuvos miestuose ir ten rasti grupes žmonių, šokančių savo malonumui. „O, jeigu prie to kartais prisidės išvykos į varžybas Lietuvoje ar užsienyje – turbūt visiems bus tik smagiau!“ – šypsojosi L. Bernatavičienė, kartu padėkojusi treneriams Natalijai Tokarevai, Eglei Straleckaitei ir Tadui Romeikai už solo ir komandų paruošimą varžyboms.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.