T. Puronui – Europos jaunimo čempionato bronza

„Smagu, nes tai mano pirmasis asmeninis medalis šiuolaikinės penkiakovės čempionate“, – net nebandė slėpti džiaugsmo Titas Puronas, iškovojęs Europos jaunimo (iki 24 metų) čempionato bronzos medalį.

T. Puronui – Europos jaunimo čempionato bronza.<br> Organizatorių nuotr.

Nov 27, 2023, 3:46 PM

Lenkijoje vykusių pirmenybių vaikinų finale 21-erių T. Puronas iš viso surinko 1478 taškus (fechtavimas – 262, plaukimas – 280, jojimas – 292, „Laser Run“ – 644). Europos čempionu tapo vengras Andras Gall (1500), sidabrą iškovojo ukrainietis Vladyslavas Chekanas (1491).

Lietuvis sublizgėjo laimėjęs fechtavimo varžybas, kurias laimėjo. Jojimo rungtyje užėmė 10-ą vietą, baseine buvo 15-as, o „Laser Run“ trasoje pademonstravo 6-ą rezultatą (10 min. 56,05 sek.).

„Šioms varžyboms daug dėmesio neskyrėme, o fechtavimas treniruotėse visada svarbus, – sakė T. Puronas. – Į varžybas atėjau ramus, susikaupęs ir nusiteikęs gerai pafechtuoti. Viskas ėjosi pagal planą, buvo dar keli dūriai, kuriuos turėjau įdurt, tačiau buvo ir keli, kurie pasisekė, todėl rezultatu esu patenkintas“.

T. Purono teigimu, šis ir kitas sezonai – kiek kitokie negu įprasta jo karjeroje. „Daug atrankinių varžybų į olimpines žaidynes, tarp jų tik kelios trumpos pertraukos“, – pabrėžė penkiakovininkas“.

Europos jaunimo čempionato varžybose Elzbieta Adomaitytė užėmė 15-ą vietą, surinkusi 1019 taškus (fechtavimas – 201, plaukimas – 250, jojimas – 0, „Laser Run“ – 568).

Europos čempione tapo vengrė Ritos Erdos (1382), sidabrą iškovojo čekė Lucie Hlavackova (1367), bronza atiteko ukrainietei Olhai Klunnikovai (1363).