Kotrynai Teterevkovai – „US Open“ plaukimo čempionato bronza

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą atvirame JAV plaukimo čempionate („Toyota US Open“) Grinsbore. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku finaliniuose plaukimuose pasirodė du mūsų šalies sportininkai Tomas Navikonis (Ohio State University) ir Kotryna Teterevkova.

K. Teterevkova.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
K.Teterevkova.<br>D.Kibirk

Dec 2, 2023, 1:36 PM, atnaujinta Dec 2, 2023, 1:37 PM

Į moterų 100 m plaukimo krūtine finalą antru rezultatu (1.07,42 min.) sėkmingai patekusi K. Teterevkova vakarinėje varžybų dalyje finišavo trečia, distanciją įveikusi per 1 min. 6,96 sek.

Antrosioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančios lietuvės asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 6,35 sek.

Sidabrą iškovojo Tokijo olimpinių žaidynių čempionė amerikietė Lydia Jacoby (1.06,20 min.), o auksas atiteko Honkongo atstovei Siobhan Haughey (1.06,05 min.).

Atrankos lyderė ir K. Teterevkovos treniruočių partnerė Lilly King kvalifikacijoje buvo diskvalifikuota už stiliaus taisyklės pažeidimą.

Kitas lietuvis – T. Navikonis – laimėjo vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi „B“ finalą, kai finišavo per 1 min. 48,06 sek. Bendroje įskaitoje jam atiteko devinta vieta.

Kelialapį į vasaros olimpines žaidynes būtų užtikrinęs 1 min. 46,26 sek. rezultatas.

Pagrindiniame „A“ finale nugalėjo vokietis Rafaelis Miroslawas, pakartojęs čempionato rekordą (1.45,92 min.).

Atrankoje T. Navikonis buvo 12-as (1.48,80 min.), o Daniilas Pancerevas (Virginia Tech) – 71-as (1.54,68 min.).

Šeštadienį K. Teterevkova čempionate dar plauks 200 m krūtine, o T. Navikonis ir D. Pancerevas užsiregistravę plaukti 100 m laisvu stiliumi rungtyje.

Atrankos plaukimai prasideda 16 val. Lietuvos laiku., finalai – 1 val. nakties.

Lietuvos plaukikai pradėjo pasirodymą Nordic čempionate

Tartu (Estija) prasidėjo tradicinis Šiaurės Europos (Nordic) plaukimo čempionatas. Trumpame (25 m) baseine lietuviai varžosi kartu su plaukikais iš Estijos, Islandijos, Farerų salų, Latvijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos.

Jaunimo amžiaus grupėje (13–17 m.) sidabro medalį Lietuvai iškovojo Kostas Vaičiūnas. Lietuvos plaukikai pradėjo pasirodymą Nordic čempionateiūnas. Jis penktadienį plaukė 400 m laisvu stiliumi. Panevėžietis distanciją įveikė per 3 min. 51,33 sek. ir nusileido tik norvegui Sanderui Kiarui Sorensenui (3.50,23 min.).

Iki šių varžybų geriausias K. Vaičiūno asmeninis rezultatas buvo 3 min. 56,02 sek.

Dar vieną sidabro medalį šioje amžiaus grupėje pridėjo Mykolas Tuskenis, 200 m nugara rungtyje užfiksavęs 1 min. 59,83 sek. laiką. Šioje rungtyje greičiausias buvo islandas Gudmunduras Leo Rafnssonas (1.57,33 min.).

M. Tuskenio karjeros rekordas yra 1 min. 58,40 sek.

Bronzos medaliu penktadienio varžybose pasidabino Martynas Bernotas. Jis buvo trečias 100 m peteliške rungtyje. Kaunietis distanciją įveikė per 55,26 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą (56,19 sek.). Auksas jaunimo amžiaus grupėje atiteko Eliasui Elmedybui (54,33 sek.) iš Danijos.

Asmeninių rungčių finaluose taip pat plaukė Dominikas Grudinskis (200 m nugara – 5 vieta – 2.02,69 min.), Liepa Veronika Borevičiūtė (200 m peteliške – 4 vieta – 2.21,39 min.), Agnė Šeleikaitė (200 m krūtine – 6 vieta – 2.32,27 min.), Patricija Aškelovič (200 m krūtine – 7 vieta – 2.37,32 min.), Nojus Šikorskis (100 m krūtine – 1.03,62 min.) ir Arnas Augustinavičius (50 m laisvu stiliumi – 6 vieta – 23.11 sek.).