Akvatlonų taurės pirmame etape triumfavo penkiakovininkė I. Serapinaitė ir latvis A. Gajevskis

Gruodžio 2 dieną Vilniuje startavo žiemos akvatlonų taurė. Lietuvos triatlono federacijos ir sostinės sporto centro organizuotas pirmasis etapas sulaukė beveik 200 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Kaimynai kasmet vis labiau įsitraukia į žiemos akvatlonus Lietuvoje.

Vilniuje startavo žiemos akvatlonų taurė <br> M.Daškevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Dec 3, 2023, 8:55 AM, atnaujinta Dec 3, 2023, 8:56 AM

Varžybos vyko dviem etapais: keturių distancijų dalyviai ryte turėjo įveikti plaukimo rungtį Fabijoniškių baseine, o popiet – bėgimo rungtį LSC manieže.

Trečiosios ir didžiausios distancijos dalyviai įveikė 400 m plaukiant ir 3 km bėgant. Šioje distancijoje triumfavo penkiakovininkė Ieva Serapinaitė (16:05) ir latvis Artiomas Gajevskis (13:49). Antrųjų vietų nugalėtojais tapo Ugnė Paurytė ir Oskaras Grigonis, o trečias vietas iškovojo latviai Beate Bula ir Francis Danielas Vegeris.

Antroje distancijoje dalyviai baseine plaukė 200 m ir bėgo 1 km manieže. Šios rungties čempionais tapo Saulė Rimkevičiūtė (06:21) ir Justinas Babkinas (05:25), antroji vieta atiteko Arianai Čistovai ir Rudolfui Zidenui, o trečioji – Liepai Tamutytei ir Karoliui Mikulioniui.

Pirmoje distancijoje dalyviai įveikė 100 m plaukiant ir 500 m bėgant. Pirmąją vietą iškovojo Frėja Ramoškevičiūtė (03:23) ir Gytis Subačius (03:07), antrąją – Amelija Tracevičiūtė ir Artonas Gelumbauskas, o trečioji vieta atiteko Liucijai Venckūnaitei ir Kiprui Kenstavičiui.

Tradiciškai kiekvienais metais parengiama ir mažųjų distancija, skirta patiems mažiausiems dalyviams. Joje vaikai plaukia 25 m baseine ir bėga 200 m manieže.

Šioje distancijoje nugalėjo Gabija Gruslytė (01:46) ir Ilja Semionovas (01:12), antroji vieta atiteko Dovydui Rudžiui.

Žiemos akvatlonų taurę sudaro trys etapai. Po jų bus išvesta visų etapų bendroji įskaita ir išaiškinti taurės čempionai. Likę du etapai bus organizuojami sausio 21 d. Kaune ir Vasario 16 d. Šiauliuose.