Lyg uraganas: D. Rapšys neturėjo sau lygių Europos plaukimo čempionate – į finalą įplaukė geriausiu laiku S. Plytnykaitė gerino bendraamžių rekordą

Lietuvos plaukikai antradienį pradėjo savo pasirodymą Rumunijoje vykstančiame Europos čempionate. Šįkart trumpajame baseine (25 m) sužibo Lietuvos plaukimo rinktinės kapitonas Danas Rapšys, kuris užtikrintai laimėjo atrankos varžybas.

Danas Rapšys.<br>AP/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys.<br>DPA/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-12-05 10:20, atnaujinta 2023-12-05 11:48

Antradienį ryte 28-erių panevėžietis 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose neturėjo sau lygių ir distanciją įveikė per 3 min. 39,19 sek.

Iš viso atrankoje startavo 34 sportininkai, o arčiausiai panevėžiečio buvo jam 0,24 sek. pralaimėjęs austras Felixas Aubockas.

Rungties finalas vyks antradienį vakare (18 val. 9 min. Lietuvos laiku).

Vyrų 100 m peteliške plaukime Andrius Šidlauskas užėmė 21 vietą tarp 33 kvalifikacijos dalyvių. Nepagrindinėje savo rungtyje lietuvis nuotolį įveikė per 52,64 sek. ir buvo arti karjeros rekordo (52.56).

Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko šveicaras Noe Ponti (49.14).

Smiltė Plytnykaitė debiutą čempionate pradėjo moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtimi. Lietuvė atrankoje finišavo per 24,93 sek. ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą iki 17 metų. Ankstesnis pasiekimas nuo 2013 metų priklausė čempionatą praleidžiančiai Rūtai Meilutytei (24.95).

Bendroje įskaitoje tarp 45 dalyvių S. Plytnykaitė užėmė 22 vietą.

Į šios rungties pusfinalį pateko 16 dalyvių. Vietą jame garantavo 24.65 sek. rezultatas, o greičiausia atrankoje buvo švedė Michelle Coleman (23.74).

Vyrų 50 m plaukimo nugara rungtyje pasirodė du lietuviai. Skirtinguose plaukimuose dalyvavę Erikas Grigaitis ir Kajus Stankevičius ryte užfiksavo identišką laiką – 25,02 sek. Abiem jis yra naujas karjeros rekordas.

K. Stankevičius nuo ankstesnio asmeninio rekordo nubraukė 0,06 sek., o E. Grigaitis – net 1,26 sek.

Tarp 37 atrankos dalyvių Lietuvos plaukikai pasidalino 28–29 vietas.

Ryte geriausiai pasirodė prancūzas Mewenas Tomacas (23.16), o bilietą į pusfinalį būtų užtikrinęs 23,96 sek. rezultatas.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?