Pasaulio neįgaliųjų žaidynėse tęsiasi Lietuvos sportininkų pasaka: trečiadienį iškovojo net 10 medalių

Pirmadienį įspūdingai savo pasirodymą Tailande vykstančiose Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games) pradėjusi Lietuvos rinktinė nesustoja ir toliau sparčiai didina iškovotų apdovanojimų kraitį.

Lietuvos neįgaliųjų sportininkų rinktinė žiba Tailande.<br>LNSF nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Dec 6, 2023, 7:03 PM, atnaujinta Dec 6, 2023, 7:42 PM

Trečiadienį Kęstučio Skučo vadovaujamos Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos suburta rinktinė iškovojo net 10 medalių (5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos).

Aukso medaliais pasidabino Deividas Podobajevas (200 m bėgimas triračiu, F22 klasė, trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Ramunė Motiejūnaitė, sportininkas distanciją įveikė per 37,85 sek.), Ramūnas Verbavičius (ieties metimas, F55 klasė, trenerė Teresė Nekrošaitė, lengvaatletis ietį nusviedė 28,3 m), Jonas Spudis (ieties metimas, F72 klasė, treneriai Deimantas Jusys ir Tolvydas Skalikas), Donatas Dundzys (disko metimas, F37 klasė, treneris Jonas Baltrušaitis, diską numetė 33,76 m) ir Bela Morkus (400 m bėgimas triračiais, T71 klasė, trenerės Aušra Kriškoviecienė ir Ramunė Motiejūnaitė, distanciją įveikė per 1 min. 26,26 sek.).

Sidabro medalius iškovojo Ramūnas Rojus (ieties metimas, F57 klasė, treneris Jonas Spudis, ietį numetė 34,42 m), Eugenijus Vaičaitis (rutulio stūmimas, F34 klasė, treneris Deimantas Jusys, rutulį nustūmė 8,15 m), Simonas Strelkauskis (F36 klasė, treneriai Deimantas Jusys ir Tolvydas Skalikas, rezultatas 27,45 m) ir Eivydė Vainauskaitė (rutulio stūmimas, F46 klasė, treneris Vytautas Skučas, rutulį nustūmė 8,74 m).

Bronzos medalį trečiadienį pridėjo kuokelės metikas Genadijus Zametaškin (F32 klasė, treneriai Vytautas ir Kęstutis Skučai, kuokelę numetė 23,72 m).

Trečiadienį Lietuvos garbę gynė ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas K.Skučas, kuris T52 klasėje varžėsi 1500 m važiavimo vėžimėliu varžybose. Jis distanciją įveikė per 4 min. 23,33 sek. (treneris Vytautas Skučas).

Iš viso Lietuvos atstovai Pasaulio neįgaliųjų žaidynėse iškovojo jau 14 medalių. Prieš tai apdovanojimus laimėjo plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė ir lengvaatlečiai Bela Morkus, Donatas Dundzys ir Olga Griškalauskaitė.

K.Skučo vadovaujamos Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos suburtai šalies rinktinei iš viso Tailande atstovauja net 19 sportininkų, kuriems padeda trys lydintieji treneriai. Geriausius neįgaliuosius sportininkus iš viso pasaulio į Tailandą sukvietusiose Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse iš viso yra varžomasi 11 sporto šakų. Žaidynės vyks gruodžio 4–9 dienomis.