Danas Rapšys nusitaikė į dar vieną medalį Europos čempionate – prasimušė į pusfinalį

Rumunijoje tęsiasi Europos plaukimo čempionatas trumpajame 25 metrų baseine. Sidabro medalį 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje antradienį laimėjęs panevėžietis Danas Rapšys ketvirtadienį pradėjo kelionę 200 m kompleksiniu būdu rungties apdovanojimo link.

Danas Rapšys<br>dpa/Scanpix nuotr.

Dec 7, 2023, 10:59 AM, atnaujinta Dec 7, 2023, 1:07 PM

28-erių mūsų šalies plaukikas kvalifikacijoje trečiajame atrankos plaukime buvo pats greičiausias – nuotolį įveikė per 1 min. 54,72 sek. ir užtikintai pateko tarp 16-os greičiausių sportininkų.

Jis varžysis pusfinalyje, nes lietuvio rezultatas tarp visų atrankoje plaukusių sportininkų buvo ketvirtas.

Kartu su D.Rapšiu šioje rungtyje savo jėgas išbandė ir 18-metis Adomas Gatulis. Jis tame pačiame trečiajame plaukime liko paskutinis dešimtas 2 min. 00.91 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 24 vietą tarp 27 startavusių.

Šios rungties Lietuvos rekordas iki šiol priklauso Vytautui Janušaičiui (1.52,22 min.).

D. Rapšys greičiausiai karjeroje yra plaukę per 1 min. 53,37 sek.

Ryte geriausią laiką užfiksavo britas Duncanas Scottas (1.52,90 min.).

Vyrų 200 m kompleksiniu būdu pusfinaliai prasidės ketvirtadienio vakarą nuo 18.19 val.

Šioje distancijoje D.Rapšys neturi Europos medalio.

Šiame čempionate D.Rapšys startavo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir laimėjo antrąją vietą.

D.Rapšys taip pat 2019-siais Europos čempionate trumpame baseine iškovojo auksą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi.

Per karjerą 28-erių panevėžietis Europos čempionatuose trumpame baseine iš viso yra laimėjęs 4 medalius: tris aukso ir vieną bronzą.

Kitiems Lietuvos plaukikams į ketvirtadienio finalus prasibrauti nepavyko.

Moterų 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje netoli asmeninio rekordo (54,52 sek.) plaukusi 16-metė Smiltė Plytnykaitė  savo atrankos plaukime finišavo antra (54,82 sek.), o bendroje 45 dalyvių įskaitoje užėmė 27 vietą.

Ryte greičiausia buvo britė Anna Hopkin (51,79 sek.), o vietą tarp pusfinalininkių užtikrino 54,21 sek. rezultatas.

Vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacijoje pasirodė du Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai – Erikas Grigaitis ir Kajus Stankevičius.

E. Grigaitis nuotolį įveikė per 52,93 sek. ir užėmė 26 vietą, o K. Stankevičius tą pačią distanciją nuplaukė su nauju asmeniniu rekordu – per 53,24 sek. ir buvo 29-as tarp 35 sportininkų.

Iki karjeros rekordo E. Grigaičiui pritrūko tik 0,13 sek., o K. Stankevičius geriausią savo pasiekimą pranoko beveik puse sekundės (0,46 sek.).

Vietą pusfinalyje jiems būtų garantavęs 52,08 sek. rezultatas.

Atrankos lyderiu tapo Prancūzijos atstovas Mewenas Tomacas (50,47 sek.).

Čempionate dalyvauja Danas Rapšys (200/400 m laisvu st., 200 m kompl. b.), Andrius Šidlauskas (50/100/200 m krūtine, 100 m peteliške), Erikas Grigaitis (50/100/200 m nugara), Kajus Stankevičius (50/100/200 m nugara), Adomas Gatulis (100 m krūtine, 100/200 m kompl. b.) ir Smiltė Plytnykaitė (50/100/200 m laisvu st.).