Lietuvos sporto savaitė: trys D. Rapšio medaliai, ledo šokėjų laimėjimas ir nuliūdinti krepšinio klubų sirgaliai

Plaukikas Danas Rapšys iškovojo tris medalius trumpame baseine vykusiose Europos pirmenybėse, ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą tapo dailiojo čiuožimo Iššūkio serijos turnyro nugalėtojais, Elektrėnų „Žaibo“ vandensvydininkai pateko į Europos Iššūkio taurės pusfinalį, Raudondvario „Hoptrans“ pabaigė trijulių krepšinio sezoną, Lietuvos moterų futbolo rinktinė užėmė antrąją vietą Tautų lygos grupėje, tenisininkė Justina Mikulskytė dar sykį pralaimėjo ITF turnyro finale, Utenos „Juventus“ krepšininkai sutrypė LKL lyderius, o visi keturi Lietuvos vyrų krepšinio klubai žaisdami namie pralaimėjo Europos turnyrų rungtynes.

Danas Rapšys, Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius <br> lrytas.lt koliažas
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius<br>AFP/SPO/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-12-11 09:45

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 4 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono vidurio turnyro ketvirtfinalyje susitiko komandos, kuriose žaidžia lietuviai. „New Orleans Pelicans“ išvykoje nugalėjo „Sacramento Kings“ 127:117. Jonas Valančiūnas („Pelicans“) pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Domantas Sabonis („Kings“) pelnė 26 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Gruodžio 5 d. Otopenyje (Rumunija) Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį. Jis užėmė antrąją vietą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi (nugalėjo airis Danielas Wiffenas).

Gruodžio 5 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo paskutinę vietą užimančiai Berlyno ALBA 62:64 (D.Giedraitis 15, T.Dimša 11).

Gruodžio 5 d. Kauno „Žalgirio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su švedu treneriu Glennu Ståhliu. Jis jau dirbo Lietuvoje, kai 2022 m. pirmojoje pusėje treniravo Vilniaus „Riterius“. 2023 m. G.Ståhlis nedirbo jokiame klube.

Gruodžio 5 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos Tautų lygos C lygos paskutinėse rungtynėse Diferdanže sužaidė lygiosiomis su Liuksemburgu 1:1 (86-ąją min. rezultatą išlygino E.Giržutaitė). Lietuvės per 6 rungtynes iškovojo 5 taškus ir grupėje užėmė antrąją vietą. Grupės nugalėtoja tapo visas 6 rungtynes laimėjusi Turkija, kuri iškovojo vienintelį kelialapį į B lygą. Dvi paskutines vietas užėmė po 5 taškus, kaip ir Lietuva, surinkę Liuksemburgas ir Sakartvelas.

Gruodžio 6 d. Baltijos ledo ritulio lygos autsaiderių rungtynėse Elektrėnų „Energija“ namie nugalėjo Vilniaus „Punks“ 3:2. Visos trys Lietuvos komandos užima paskutiniąsias vietas: septintąją – „Kaunas“ (12 tšk. per 15 rungt.), aštuntąją – „Energija“ (4/18), devintąją – nė vienerių rungtynių nelaimėjęs „Punks“ (1/20). Pirmauja Jelgavos „Zemgale“ (36/19), Rygos „Mogo“ (32/19) ir Rygos „Kurbads“ (26/20).

Gruodžio 6 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie pralaimėjo Podgoricos „Budućnost“ 81:83 (G.Orelikas ir D.Sirvydis po 21, V.Lipkevičius 16). „Lietkabelis“ laimėjo 4 iš 10 rungtynių ir B grupėje dalijasi penktąją vietą. Pirmauja Las Palmo „Gran Canaria“ (10 perg.), Burgo „Jeunesse Laique“ (8), Klužo „Universitatea“ ir Ulmo „ratiopharm“ (po 7). Vilniaus „Wolves“ namie pralaimėjo „Paris“ 79:110 (A.Juškevičius 15, R.Miniotas 10). „Wolves“ laimėjo 4 iš 9 rungtynių ir A grupėje užima septintąją vietą. Pirmauja „Paris“ (9), Londono „Lions“ (8), Tel Avivo „Hapoel“ (7) ir Stambulo „Beşiktaş“ (6).

Gruodžio 6 d. „Jonava“ vyrų krepšinio FIBA Europos taurės antrojo etapo pirmosiose rungtynėse namie pralaimėjo Lisabonos „Sporting“ 81:91 (S.Mičovičius 19, M.Lewisas 16).

Gruodžio 7 d. Las Vegase Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono vidurio turnyro pusfinalyje „New Orleans Pelicans“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, pralaimėjo „Los Angeles Lakers“ 89:133. J.Valančiūnas pelnė 9 taškus.

Gruodžio 8 d. Otopenyje Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Danas Rapšys iškovojo bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą 200 m kompleksiniame plaukime (nugalėjo britas Duncanas Scottas).

Gruodžio 8 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo „Monaco“ 79:83 (T.Dimša 14, R.Šmitas 13). „Žalgiris“ laimėjo 5 iš 13 rungtynių ir užima 14-ąją vietą tarp 18 komandų. Pirmauja Madrido „Real“ (12 perg.), „Barcelona“ (10), Bolonijos „Virtus“ (9), „Monaco“ ir Vitorijos „Baskonia“ (po 8).

Gruodžio 8 d. Hochfilcene (Tirolis, Austrija) biatlono pasaulio taurės etapo vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 58-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 62-ąją, Jokūbas Mačkinė – 89-ąją, Maksimas Fominas – 93-iąją (startavo 97 sportininkai, nugalėjo norvegas Tarjei Bo). V.Strolia atsisakė startuoti gruodžio 9 d. vykusiose persekiojimo lenktynėse. Moterų sprinto lenktynėse Lidija Žurauskaitė užėmė 71-ąją vietą, Natalija Kočergina ir Judita Traubaitė nestartavo dėl ligų (startavo 89 sportininkės, nugalėjo norvegė Ingrid Tandrevold). Vyrų bendrojoje įskaitoje vienintelis šį sezoną taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia nukrito į 42-ąją vietą (pirmauja T.Bo).

Gruodžio 8 d. Baltijos moterų krepšinio lygos favoričių rungtynėse Lietuvos čempionė Vilniaus „Kibirkštis“ namie nugalėjo šio sezono Lietuvos lygos lyderę Klaipėdos LCC 63:56. Turnyre pirmauja Rygos TTT (laimėjo visas 8 rungtynes), LCC, Klaipėdos „Neptūnas“ (po 8 iš 10), „Šiauliai“ (6 iš 8), „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės“ (po 5 iš 7).

Gruodžio 9 d. Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius tapo Zagrebe vykusio dailiojo čiuožimo „Auksinio pirueto“ turnyro („Zlatna Pirueta“; „ISU Challenger“ serija) ledo šokių varžybų nugalėtojais. Jie pirmą kartą karjeroje laimėjo „ISU Challenger“ serijos rangą turinčias varžybas (iki tol penkis kartus buvo užėmę antrąją vietą). Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala užėmė 10-ąją vietą.

Gruodžio 9 d. Otopenyje Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Danas Rapšys iškovojo bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi (nugalėjo britas Matthew Richardsas). Europos čempionate dalyvavo šeši Lietuvos plaukikai. D.Rapšys iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius (Lietuva medalių įskaitoje užėmė 14-ąją vietą). Į rungčių pusfinalius taip pat pateko Andrius Šidlauskas ir Erikas Grigaitis.

Gruodžio 9 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderis Vilniaus „Wolves“ išvykoje pralaimėjo Utenos „Juventus“ 68:96. Buvusį vienvaldį lyderį „Wolves“ pavijo dvi komandos: Vilniaus „Rytas“, išvykoje nugalėjęs Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 101:77, ir Kauno „Žalgiris“, namie nugalėjęs Kėdainių „Nevėžį“ 102:98. Po 13 turų pirmauja „Wolves“, „Žalgiris“, „Rytas“ (po 11 perg.), Panevėžio „Lietkabelis“, „Juventus“ (po 8) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (7).

Gruodžio 9 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse lyderė Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo čempiono vardą ginantį Kauno „Žalgirį-2“ 85:65. Po 20 turų pirmauja po 15 pergalių pasiekę „Sūduva“ (žaidė 17 rungt.), „Telšiai“ (19 rungt.) ir Palangos „Olimpas“ (20 rungt.), po 12 pergalių turi „Žalgiris-2“ ir „Jurbarkas“.

Gruodžio 9 d. Lietuvos moterų rankinio lygoje baigėsi pirmasis ratas. Favoričių rungtynėse Vilniaus „Eglė“ ir „Garliava“ sužaidė lygiosiomis 38:38. Po 5 turų pirmauja Vilniaus „Tauras“ (9 tšk.), „Eglė“ (8) ir „Garliava“ (7).

Gruodžio 9 d. Elektrėnų „Žaibas“ vyrų vandensvydžio Europos Iššūkio taurės (Europos trečiojo lygio turnyras) ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse Vilniuje nugalėjo Muskrono „Royal Dauphins“ (Belgija) 18:7 (pirmosios rungtynės 17:7) ir pateko į pusfinalį. Pusfinalio rungtynės numatomos 2024 m. kovo mėn.

Gruodžio 9 d. Andrejus Drukarovas pirmą kartą šį sezoną dalyvavo kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape. Jis Isero slėnyje (Savoja, Prancūzija) vykusiose slalomo milžino varžybose nebaigė pirmojo nusileidimo (nugalėjo šveicaras Marco Odermattas).

Gruodžio 9 d. Raudondvario „Hoptrans“ trijulių krepšinio pasaulio turo baigiamajame turnyre Džidoje (Saudo Arabija) užėmė septintąją vietą. „Hoptrans“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje pralaimėjo „Amsterdam“ 13:18. Turnyro finale „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Amsterdam“ 21:15.

Gruodžio 10 d. Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas pratęsė sutartį su treneriu Dovydu Lastausku, kuris šias pareigas eina nuo 2023 m. pradžios.

Gruodžio 10 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Moži das Kruzese (San Paulas, Brazilija; „W25“) finale pralaimėjo portugalei Franciscai Jorgei 1:6, 1:6. 27 metų J.Mikulskytė trečią kartą šį sezoną žaidė ITF turnyro finale, bet visus tris kartus patyrė pralaimėjimą. Ji per karjerą iškovojo keturis ITF turnyrų titulus. Dvejetų varžybų finale J.Mikulskytė su itale Nicole Fossa pralaimėjo brazilei Anai Candiotto ir argentinietei Melany Solangelo Krywoj 2:6, 6:1, 6:10.

Gruodžio 10 d. Hochfilcene biatlono pasaulio taurės vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 15-ąją vietą (nugalėjo Norvegija). Moterų estafetėje lietuvės nedalyvavo. Pasaulio taurės vyrų estafetės bendrojoje įskaitoje Lietuva užima 17-ąją vietą (pirmauja Norvegija). Vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 18-ąją vietą (pirmauja Norvegija), moterų Tautų taurės – 23-iąją vietą (pirmauja Norvegija).