Lietuvos golbolininkai Europos čempionate nepaliko šansų graikams

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo trečią pergalę iš eilės Juodkalnijoje vykstančiame Europos čempionate. Klaido Janeikos auklėtiniai 12:4 nugalėjo Graikijos ekipą ir užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

Lietuvos golbolo rinktinė.<br>IBSA nuotr.

Dec 12, 2023, 12:21 PM, atnaujinta Dec 12, 2023, 5:45 PM

Lietuvos rinktinei prireikė kiek mažiau nei penkių minučių, kad pralaužtų graikų gynybą – vienas po kito tą padarė Justas Pažarauskas ir Genrikas Pavliukianecas. Įsismaginęs J. Pažarauskas Lietuvos rinktinės persvarą padidino iki keturių įvarčių. Graikai atsakė taikliu metimu, bet G. Pavliukianecas sugrąžino turėtą pranašumą, o Nerijus Montvydas prieš pertrauką jį dar labiau padidino – 6:1.

Po pertraukos lietuvių puolimo mašina nesustojo, o persvara augo – tris kartus pasižymėjo J. Pažarauskas, dukart taiklus buvo N. Montvydas, įvartį pridėjo Juozas Eigminas. Lietuvos rinktinė laimėjo 12:4.

Nugalėtojams J. Pažarauskas pelnė 5 įvarčius, 3 kartus pasižymėjo N. Montvydas, du kartus varžovus nuginklavo G. Pavliukianecas, kartą tai padarė J. Eigminas.

Trečiadienį K. Janeikos auklėtinių laukia paskutinės A grupės rungtynės su autsaidere Belgijos ekipa.

Trečią pergalę iš tiek pat galimų iškovojusi Lietuvos rinktinė užsitikrino A grupės nugalėtojos vardą ir ketvirtfinalyje susitiks su ketvirta B grupės komanda. B grupėje žaidžia Ukraina, Turkija, Juodkalnija, Izraelis ir Suomija. Kol kas kevirtoje pozicijoje rikiuojasi čempionato šeimininkai juodkalniečiai.

Juodkalnijoje dešimt geriausių Europos rinktinių kovoja ir dėl medalių, ir dėl vienintelio bilieto į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Kelialapis atiteks turnyro nugalėtojams.

Lietuvos golbolo rinktinės vyrai paralimpinėse žaidynėse dalyvauja be pertraukų nuo 2000 m. ir keturis kartus yra tapusi prizininke – 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, 2016 m. Rio de Žaneire tapo paralimpine čempione, o 2021 m. Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė: Genrik Pavliukianec, Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas Juozas Eigminas. Treneriai: Klaidas Janeika, Aurimas Skinulis. Gydytojas: Artiom Aleksejev.

Europos golbolo čempionato tiesiogines vaizdo transliacijas galima stebėti oficialioje Tarptautinės aklųjų sporto federacijos paskyroje Youtube.