Prasidėjusiame Lietuvos plaukimo čempionate – lyderių pergalės ir nauji rekordai

LSC sporto komplekse „Druskininkai“ prasidėjo atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Pirmąją varžybų dieną buvo išdalinta 13 medalių komplektų.

D.Rapšys.<br>Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

Dec 15, 2023, 11:02 AM

Moterų 200 m plaukimo laisvu stiliumi „A“ finale įspūdingai karjeros rekordą pagerino kaunietė Ieva Visockaitė. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė finišavo per 1 min. 59,87 sek. ir tapo tik ketvirtąja lietuve, šį nuotolį įveikusia greičiau nei per 2 minutes.

„Visiškai nesitikėjau tokio rezultato ir po starto buvo labai keista. Finišavusi atsisukau į draugus – visi verkė. Aš ir pati iš laimės verkti norėjau. Karjeros rekordą pasigerinau beveik penkiomis sekundėmis. Kosmosas. Atrodo, kad ne aš plaukiau. Net nežinau, ką aš dariau, kad man taip gavosi, ir kaip tai reikės pakartoti. Buvau euforijoj“, – pasirodymą įvertino plaukikė.

Iki šių varžybų I. Visockaitės asmeninis rekordas buvo 2 min. 4,03 sek.

„Šioms varžyboms ruošėmės nuo sezono pradžios. Tolygiai mažėjo krūvis, kilometražas. Per treniruotes jaučiau, kad esu geroje formoje ir galiu gerinti savo rezultatus. Viskas pavyko“, – sakė I. Visockaitė.

Vicečempione tapo Marija Romanovskaja (2.02,66 min.), bronza atiteko jauniausiai finalo dalyvei varėniškei Ievai Jurkūnaitei (2.02,90 min.), taip pat pasigerinusiai karjeros rekordą (2.04,67 min.).

Vyrų 200 m laisvu stiliumi pagrindiniame finale auksą iškovojo Matas Činga (1.47,72 min.) iš Panevėžio „Žemynos“ komandos. Jis aplenkė Kostą Vaičiūną (1.48,79 min.) ir Martin Tretjak (1.50,97 min.). Visi prizininkai pasigerino asmeninius rekordus.

Moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje čempione tapo dukart per dieną savo bendraamžių (iki 15 metų) rekordą gerinusi Emilija Pociūtė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkė finišavo per 1 min. 0,63 sek.

„Man asmeniškai ryte plaukti buvo šiek tiek lengviau negu vakare. Nežinau, gal buvau pavargusi, bet džiaugiuosi rezultatu, kurį pasiekiau. Aišku, noriu geriau, bet ateis laikas, kai bus geriau. Turėjome sunkias treniruotes, buvo labai sunku plaukti, tada mažinome krūvį, ruošiamės šiam čempionatui. Tikiuosi ir per kitas dienas išlaikyti gerą greitį, pasigerinti rezultatus ir pasiekti rekordus kituose nuotoliuose“, – kalbėjo rekordininkė.

Šiaulietė finale aplenkė Iriną Kožemiaką (1.02,97 min.) bei Beatą Jakštaitę (1.04,37 min.).

Analogiškame vyrų finale nugalėjo kaunietis Erikas Grigaitis (53,13 sek.). Sidabras atiteko Kajui Stankevičiui (53,41 sek.), bronza – Evaldui Babakinui (53,46 sek.). E. Babakinas pranoko karjeros rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 54,01 sek.

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje aukso medalį užtikrinta persvara iškovojo Danas Rapšys. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas nuotolį įveikė per 1 min. 54,42 sek.

Europos čempionato prizininkas Druskininkuose aplenkė Nojų Skirutį (2.04,07 min.) ir Daniil Žučkov (2.04,26 min.). D. Žučkov pasigerino asmeninį rekordą (2.05,65 min.).

Tos pačios rungties moterų plaukime čempionės titulas atiteko Guodai Tručinskaitei (2.17,55 min. – asmeninis rekordas) iš Šiaulių „Delfino“. Vicečempione tapo Ieva Nainytė (2.20,09 min.), trečia finišavo Karilė Ališauskaitė (2.20,16 min.).

Dar du amžiaus grupių rekordai buvo užfiksuoti vyrų 1500 m plaukime laisvu stiliumi. Čia pasižymėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Vilius Keršys.

Nors bendroje įskaitoje jaunasis sportininkas užėmė šeštą vietą, jo užfiksuotas laikas (16.56,98 min.) – naujas jo bendraamžių iki 13 metų rekordas.

Tarpinę 800 m distanciją kaunietis taip pat įveikė rekordiniu tempu – per 8 min. 59,37 sek.

„Nelabai tikėjausi, kad įstengsiu pagerinti šį rekordą. Taip gavosi, kad pavyko nuplaukti greičiau nei per 17 minučių ir dar 800 m rekordą pagerinau. Manau, viską labai gerai suplaukiau ir sieksiu toliau. Čempionate turiu dar tikslų ir ateinančioms dviem dienoms. Rytoj norėčiau pagerinti 200 m peteliške rekordą, pasistengiu ir 400 m kompleksiniu būdu plaukime“, – sakė V.Keršys.

Šalies čempionu 1500 m laisvu stiliumi rungtyje tapo Titas Vaitukaitis (Kauno plaukimo mokykla), finišavęs per 15 min. 38,50 sek. Jis taip pat sėkmingai pasigerino asmeninį rezultatą, kuris iki šių varžybų buvo 16 min. 19,57 sek.

Antrą vietą šiame plaukime užėmė Kostas Vaičiūnas (15.45,00 min.), o trečią – Giedrius Cirtautas (16.17,97 min.). Jie taip pat gerinosi karjeros rekordus.

Pirmosios varžybų dienos programą uždarė mišri komandinė estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Čia naują Lietuvos rekordą pasiekė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komanda. Emilija Pociūtė (nugara – 1.00,67 min.), Guoda Tručinskaitė (krūtine – 1.09,96 min.), Ainis Želionis (peteliške – 55,07 sek.) ir Danas Rapšys (laisvu stiliumi – 46,81 sek.) užfiksavo 3 min. 52,51 sek. rezultatą.

Ankstesnis šalies rekordas (3.52,88 min.) priklausė Kauno plaukimo mokyklos sportininkams.

Sidabrą estafetėje pelnė Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Tadas Praniauskas, Agnė Šeleikaitė, Martynas Bernotas ir Ieva Visockaitė) – 3 min. 55,63 sek. Bronza atiteko Panevėžio „Žemynos“ plaukikams (Beatai Jakštaitei, Rugilei Abračinskaitei, Adomui Gatuliui ir Arnui Augustinavičiui) – 3 min. 58,57 sek.

Atrankiniai čempionato plaukimai prasideda 10.30 val., finalai – 18 val. (šeštadienį – 17 val.).

Dalis šalies plaukikų šias varžybas praleidžia, nes jau gruodžio 15–17 dienomis dalyvaus nacionaliniame Graikijos žiemos plaukimo čempionate ilgame baseine, kur sieks pasaulio čempionato ir olimpinių normatyvų.

Graikijoje iš viso varžysis 13 Lietuvos sportininkų: Andrius Šidlauskas, Kiril Stepanov, Julius Bačkulis, Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas, Džiugas Miškinis, Mantas Kaušpėdas, Kristupas Trepočka, Tajus Juška, Erika Pašakinskaitė, Patricija Geriksonaitė, Patricija Kondraškaitė ir Smiltė Plytnykaitė.