Lietuvos čempionate – U. Šiautkulytės šalies moterų plaukimo rekordas

Druskininkuose tęsiasi Lietuvos plaukimo čempionatas trumpame 25 m ilgio baseine. Penktadienį sportininkai išsidalijo dar 14 medalių komplektų.

Lietuvos čempionate – U. Šiautkulytės šalies moterų plaukimo rekordas<br> LPF nuotr.

Dec 16, 2023, 6:20 PM

Antrąją varžybų dieną buvo pagerinti du Lietuvos suaugusiųjų plaukimo rekordai.

Vieno jo autorė – šiaulietė Ugnė Šiautkulytė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė nugalėjo moterų 1500 m plaukime laisvu stiliumi. Jaunoji sportininkė finišavo per 17 min. 32,97 sek. ir pranoko Erikai Pašakinskaitei nuo 2022 metų priklausiusį geriausią šalies moterų ir tuo pačiu merginų iki 17 metų rekordą.

„Man sakė, kad galėčiau pagerinti rekordą, bet tikrai nesitikėjau, nes savo asmeninį rekordą turėjau gerinti 30 sekundžių. O į varžybas atvažiavau nesijausdama tokia stipri, kokia galvojau, kad būsiu. Plaukiant šią rungtį vienintelis mano tikslas buvo nesusimaišyti skaičiuojant (juokiasi – ltuaquatics.com), konkretaus plano neturėjau. Svarbiausius nuotolius čempionate jau nuplaukiau, liko tik 400 m, kas nėra mano pagrindinė rungtis, bet šias varžybas, manau, tikrai vertinu puikiai“, – sakė rekordininkė.

Iki šių varžybų U. Šiautkulytė greičiausiai šią distanciją buvo įveikusi per 18 min. 18,64 sek.

Antrąją vietą iškovojo Virginija Volodkaitė (17.37,70 min.). Ji taip pat plaukė greičiau negu buvęs Lietuvos rekordas. Bronza atiteko Medai Mikučionytei (18.16,95 min.).

Kitas šalies rekordas pagerintas moterų estafetėje 4 x 100 m laisvu stiliumi. Čia pergalė atiteko Kauno plaukimo mokyklos auklėtinėms Ievai Nainytei, Ievai Jurkūnaitei, Marijai Romanovskajai ir Ievai Visockaitei.

Jų rezultatas – 3 min. 44,16 sek. yra ir naujas Lietuvos merginų iki 17 metų rekordas.

Analogiškoje vyrų estafetėje šalies čempionais tapo Panevėžio „Žemynos“ plaukikai – Matas Činga, Adomas Gatulis, Arnas Augustinavičius ir Kostas Vaičiūnas. Nugalėtojų laikas – 3 min. 19,59 sek.

Ugnei Mažutaitytei priklausančio moterų 50 m nugara plaukimo rekordo (27,91 sek.) vos nepagerino Emilija Pociūtė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė atrankoje užfiksavo 28,17 sek. laiką, o finale buvo dar greitesnė ir finišavo per 28,02 sek.

E.Pociūtei dabar priklauso šalies merginų iki 15 ir 17 metų rekordai.

Sidabras šioje rungtyje atiteko Elizabetei Paulai Ozolai (29,26 sek.), o bronzą pelnė Irina Kožemiaka (29,29 sek.).

Moterų 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje su nauju šalies rekordu iki 17 metų finišavo Guoda Tručinskaitė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ ugdytinė nuotolį įveikė per 4 min. 51,35 sek. ir pranoko sau priklausiusį ankstesnį geriausią bendraamžių pasiekimą (4.54,90 min.).

Antrąją vietą iškovojo Ieva Nainytė (4.54,90 min.), trečią vietą užėmė Karilė Ališauskaitė (4.55,67 min.).

800 m laisvu stiliumi rungtyje Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordą pagerino Martynas Bernotas. Kauno plaukimo mokyklos sportininkas distanciją įveikė per 8 min. 43,28 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė aštuntą vietą.

Šioje rungtyje nugalėtoju tapo Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis Kostas Vaičiūnas (8.01,88 min.), vicečempionu – Titas Vaitukaitis (8.17,83 min.), o bronzą pelnė Pijus Guvenius (8.24,19 min.).

200 m peteliške rungtyje devintą vietą užėmęs Vilius Keršys užfiksavo naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis finišavo per 2 min. 16,53 sek.

Dar vieną rekordą V. Keršys pasiekė ir 400 m kompleksiniu būdu rungtyje, kur rytinėje atrankoje užėmė septintą vietą (4.50,69 min.). Vakare jis buvo dar greitesnis ir finišavo šeštas – per 4 min. 48,03 sek.

Šios rungties čempionu tapo Jonas Knašas (4.32,97 min.), sidabrą pelnė Deividas Timinskas (4.34,44 min.), o bronzą iškovojo pasaulio ir Europos meistrų čempionatuose apdovanojimus skinantis Edgaras Štura (4.34,72 min.).

Vyrų 100 m laisvu stiliumi finale užtikrintai nugalėjo Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“). Jis finišavo per 47,34 sek. Antrąją vietą iškovojo Edvinas Česnakas (48,59 sek.), trečias buvo Matas Činga (49,62 sek.).

Moterų 50 m plaukimo krūtine finale geriausiai pasirodė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė (31,45 sek.), aplenkusi Guodą Stančikaitę (31,78 sek.) ir Patriciją Aškelovič (32,86 sek.).

Prieš finalinius plaukimus sportininkai rytinės varžybų dalies pabaigoje turėjo galimybę sudalyvauti specialioje eliminavimo (skins) rungtyje, kur plaukikai tik atėję į startą sužinodavo, kokiu plaukimo būdu jiems teks plaukti.

Čia geriausiai tarp visų dalyvių pasirodė Kajus Stankevičius ir Ieva Visockaitė. Antrąją vietą užėmė Arnas Augustinavičius ir Rugilė Abračinskaitė, o trečiąją – Adomas Gatulis ir Beata Jakštaitė.