Penkis aukso medalius susišlavęs D. Rapšys – geriausias Lietuvos čempionato plaukikas

LSC sporto komplekse „Druskininkai“ baigėsi atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Susumavus trijų dienų rezultatus paaiškėjo geriausi šių varžybų plaukikai.

Danas Rapšys<br>Dariaus Kibirkščio nuotr.
 Druskininkuose finišavo Lietuvos čempionatas, geriausiu varžybų plaukiku tapo D. Rapšys<br>Dariaus Kibirkščio nuotr.

2023-12-18 17:55, atnaujinta 2023-12-18 18:02

Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoju tapo Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), iškovojęs net penkis aukso medalius. Jis čempionate pasirinko plaukti ne pagrindinius savo nuotolius ir buvo greičiausias 100 m laisvu stiliumi (47,34 sek.), 100 m peteliške (51,74 sek.), 100 m kompleksiniu būdu (52,92 sek. – karjeros rekordas) ir 200 m kompleksiniu būdu (1.54,42 min.) rungtyse, o mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu su komandos draugais užfiksavo ir naują Lietuvos rekordą (3.52,51 min.).

Antrąją vietą iškovojo Matas Činga (Panevėžio „Žemyna“), čempionate sėkmingai gerinęs asmeninius rekordus ir nugalėjęs 50 m laisvu stiliumi (22,83 sek.), 200 m laisvu stiliumi (1.47,72 min.) ir 400 m laisvu stiliumi (3.50,96) rungtyse.

Kostas Vaičiūnas (Panevėžio „Žemyna“) pagal surinktus taškus Druskininkuose užėmė trečią vietą. Jis buvo geriausias vyrų 800 m laisvu stiliumi rungtyje, kurioje užfiksavo naują karjeros rekordą – 8 min. 1,88 sek.

Į lyderių šešetuką taip pat pateko Erikas Grigaitis (Kauno plaukimo mokykla), Edvinas Česnakas (Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras) ir Ieva Visockaitė (Kauno plaukimo mokykla).

Geriausiems varžybų plaukikams atiteko piniginiai prizai ir „LTU Aquatics“ rėmėjo „Vitiron Lietuva“ dovanos.

Paskutinę čempionato dieną dar vieną šalies merginų iki 15 metų rekordą pasiekė Emilija Pociūtė. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė moterų 200 m plaukimo nugara distanciją įveikė per 2 min. 12,41 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Šiaulietė atnaujino atrankoje užfiksuotą bendraamžių rekordą (2.13,89 min.) ir finale aplenkė Augustę Jakštaitę (2.19,91 min.) bei ukrainietę Iriną Kožemiaką (2.19,97 min.).

Analogiškoje vyrų rungtyje prizininkais tapo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikas Evaldas Babakinas (1.57,06 min.), Mykolas Tuskenis (2.00,60 min.) ir Erikas Dagys (2.01,14 min.).

Berniukų iki 13 metų šalies rekordą vyrų 400 m laisvu stiliumi rungtyje užfiksavo Vilius Keršys. Jaunasis Kauno plaukimo mokyklos sportininkas nuotolį įveikė per 4 min. 16,38 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą.

Šalies čempionu šioje rungtyje tapo Matas Činga (3.50,96 min.), pranokęs Kostą Vaičiūną (3.54,52 min.) ir Titą Štuopį (3.57,70 min.).

Varžybas užbaigusiose komandinėse estafetėse 4 x 100 m kompleksiniu būdu taip pat gerinti amžiaus grupių rekordai.

Moterų estafetėje naują šalies rekordą iki 17 metų pasiekė auksą iškovojusios Kauno plaukimo mokyklos sportininkės Ieva Visockaitė (nugara – 1.05,45 min.), Guoda Stančikaitė (krūtine – 1.09,25 min.), Rusnė Vasiliauskaitė (peteliške – 1.03,07 min.) ir Marija Romanovskaja (laisvu st. – 55,95 sek.). Nugalėtojų laikas – 4 min. 13,72 sek. Sidabrą pelnė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkės (4.18,91 min.), o bronza atiteko Sostinės sporto centro plaukikėms (4.19,11 min.).

Vyrų estafetėje Lietuvos rekordininkais iki 15 metų tapo Mykolas Tuskenis (nugara – 56,32 sek.), Domas Vilimas (krūtine – 1.05,20 min.), Martynas Bernotas (peteliške – 56,48 sek.) ir Ignas Norkevičius (laisvu st. – 53,17 sek.).

Šalies čempionais čia tapo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai Evaldas Babakinas (nugara – 53,22 sek.), Herkus Andronatij (krūtine – 1.02,60 min.), Edvinas Česnakas (peteliške – 53,56 sek.) ir Daniil Žučkov (laisvu st. – 49,56 sek.). Jie finišavo per 3 min. 38,94 sek. ir aplenkė Panevėžio „Žemynos“ (3.41,85 min.) bei Sostinės sporto centro (3.45,23 min.) komandas.

Varžybose be lietuvių taip pat dalyvavo Latvijos ir Ukrainos plaukikai.