Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai

Vilniaus universiteto Mažojoje auloje, įvyko 2023 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo Alma Mater ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
 Pagerbti geriausi 2023 metų Lietuvos studentai sportininkai<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Dec 21, 2023, 11:25 AM

Šventė buvo pradėta LR Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimu, kurį perskaitė Švietimo, mokslo ir sporto viceministras atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas Justas Nugaras.

„Sportas ne tik ugdo fizinius gebėjimus, bet ir stiprina valią, vidines jėgas ir padeda suprasti komandos vertę. Veikdami drauge, įsiklausydami vienas į kitą, galime pasiekti daugiausiai. Kartu ir pergales švenčiate, ir nuryjate nesėkmių kartėlį. Sportas suburia labai skirtingus žmones ir tiesia tarp jų tiltus. Džiaugiuosi šia prasminga bendrystės švente, vienijančia sportiškus studentus iš įvairių Lietuvos universitetų, visais Jūsų laimėjimais ir patobulintais įgūdžiais, išmoktomis pamokomis. Linkiu stiprios valios ir ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų, nepamirštant bendrystės, kurioje slypi didžiulė jėga.“

Metus ir Lietuvos studentų sporto asociacijos veiklą trumpai apžvelgė asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė.

„Lietuva yra labai maža, todėl kiekvieną talentingą studentą sportininką reikia vertinti ir puoselėti. Tai mes turime daryti visi drauge, vieningai. Kaip galima nesidžiaugti ir nesididžiuoti mūsų sportininkais, kurie rašo sporto istoriją, istoriją, kurią skaitys rytojaus studentai. Jūs, mieli studentai – esate Lietuvos didvyriai!

Šie metai Lietuvos studentų sportui buvo bene geriausi: Pasaulio žiemos universitetų žaidynėse Lake Placide, JAV, kalnų slidininkas Andrej Drukarov po 8 metų pertraukos Lietuvai iškovojo sidabro medalį, gegužę Lietuvos universitetai dalyvavo 100-metį minėjusiose SELL studentų žaidynėse Estijoje, kur Lietuvos studentai iškovojo – daugiausiai medalių, o VDU vaikinų krepšinio, 3x3 vaikinų krepšinio, irklavimo ir vaikinų paplūdimio tinklinio komandos, LSU merginų paplūdimio tinklinio komanda iš Europos universitetų čempionatuose iškovojo visų spalvų medalius. Pasaulio vasaros universitetų žaidynėse Kinijoje Lietuvos sportininkai iškovojo: 6-aukso, 4-sidabro ir 2-bronzos medalius ir Lietuva užėmė garbingą – 9 vietą tarp 126 dalyvavusių valstybių. Tai sėkmingiausias pasirodymas.Galiausiai sportinių laimėjimų kraitį papildė VDU 3x3 vaikinų krepšinio komanda, kuri ne tik laimėjo Europos universitetų čempionatą, bet tapo ir FISU pasaulio universitetų taurės nugalėtoja“.

 

Renginio pradžioje prezidentė Indrė Čelkienė įteikė LSSA Garbės prezidento ženklelį ilgamečiam asociacijos prezidentui doc. dr. Česlovui Garbaliausui ir LSSA Garbės nario ženklelį ilgamečiam Lietuvos studentų krepšinio lygos generaliniam sekretoriui Jonui Kurševičiui.

Bendruomenę pasveikino ŠMSM Sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza, LURK prezidentas, VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. Kartu su prezidente Indre Čelkiene apdovanojo universitetų geriausius sportininkus, jų trenerius bei sporto centrų vadovus.

Geriausi universitetų sportininkai:

KTU – Ramunė Vainauksytė (jėgos trikovė)

VDU – Kotryna Teterevkova (plaukimas)

VU – Diana Zagainova (lengvoji atletika)

LSMU – Titas Puronas (šiuolaikinė penkiakovė)

VILNIUS TECH – Lukas Prokopavičius (triatlonas)

MRU – Gabija Šimkūnaitė (šachmatai)

LSU – Edis Matusevičius (lengvoji atletika)

KU – Dovilė Rimkutė (irklavimas)

VDA – Simas Novikas (badmintonas)

LKA – Justina Leskauskaitė (krepšinis)

ISM – Danielė Kvedaraitė (paplūdimio tinklinis)

LVK – Kristina Charitonovaitė (sportiniai šokiai)

Lygų (LSKL, NSTL, LSFL) prezidentai kartu su LSSA prezidente apdovanojo naudingiausius ir geriausius lygų žaidėjus ir trenerius:

LSKL – Brigita Sinisckaitė (LSU) ir Igną Dirdą (LSU). NSTL – geriausia salės tinklininkė Viltė Bogdanovič (VDU), tinklininkas Emilis Bartkus (VILNIUS TECH), geriausia paplūdimio tinklininkė Gerda Grudzinskaitė (LSU), tinklininkas Patrikas Stankevičius (VDU). LSFL – futbolininkas Jonas Lebedevas (VU), salės futbolininkas Tomas Jonušas (KU).

Už puikius rezultatus 2022–2023 m. m. studentų čempionatuose ir SELL studentų žaidynėse buvo apdovanoti VDU, LSU, VU sporto centrų vadai.

Geriausia 2023 metų sportininke (antrus metus iš eilės) buvo pripažinta Vytauto Didžiojo universiteto, politikos ir diplomatijos fakulteto, 2 kurso studentė Rūta Meilutytė (plaukimas). Ji 2023 m. tapo Pasaulio plaukimo čempione (50 m ir 100 m krūtine), pripažinta geriausia Europos plaukike ir yra iškovojusi kelialapį į 2024 m. Paryžiaus Olimpines žaidynes.

Antra vieta geriausiųjų Lietuvos studentų sporto apdovanojimuose Vytauto Didžiojo universiteto, Švietimo akademijos fizinio ir sveikatos ugdymo, 3 kurso studentei, plaukikei, Kotrynai Teterevkovai. Ji 2023 metais FISU pasaulio vasaros universitetų žaidynės iškovojo 3 aukso medalius (50 m, 100 m, 200 m krūtine), ir įvykdė 2 olimpinius normatyus. Pasaulio plaukimo čempionate užėme 6 vietą.

Trečioji vieta atiteko lengvosios atletikos atstovui, Lietuvos sporto universiteto, treniravimo sistemų absolventui Edžiui Matusevičiui. Jis 2023 metais FISU pasaulio vasaros universitetų žaidynės iškovojo aukso medalį, Europos žaidynėse – 1 vietą, Pasaulio lengvosios atletikos čempionate 8 vietą.

Visas 2023 m. geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų dešimtukas:

1. Rūta Meilutytė (plaukimas) VDU

2. Kotryna Teterevkova (plaukimas) VDU

3. Edis Matusevičius (lengvoji atletika) LSU

4. Povilas Stankūnas (irklavimas) VDU

5. Edgaras Benkunskas (lengvoji atletika) LSU

6. Diana Zagainova (lengvoji atletika) VU

7. Andrej Drukarov (kalnų slidinėjimas) UB

8. Tomas Navikonis (plaukimas) OSU

9. Andrius Šidlauskas (plaukimas) LSU

10. Judita Traubaitė (orientavimosi sportas) VU

Geriausia 2023 metų Lietuvos studentų komanda – Vytauto Didžiojo universiteto 3 x 3 vyrų krepšinio komanda – Nojus Lebskas, Eimantas Žilius, Augustinas Mikštas, Gabrielius Čelka, komandos treneris Dainius Novickas. Europos universitetų čempionatas – 1 vieta, FISU universitetų pasaulio taurė – 1 vieta.

Renginį papuošė savo pasirodymais Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“, universiteto orkestro koncertmeisteris Vladimir Školnyj ir Elektronikos fakulteto kompiuterių inžinerijos IV kurso studentas Ilia Ziankevich, Vilniaus universiteto džiazinės muzikos ansamblis „VU Jazz Voices“, ir Lindihopo šokių grupė.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.