Pasaulio sporto savaitė: pergales štampuojanti M. Shiffrin, pirmieji šuoliai nuo Keturių tramplinų ir „Pistons“ šventė

Amerikietė Mikaela Shiffrin vėl spindėjo kalnų slidinėjimo pasaulio taurės varžybose, vokietis Andreasas Wellingeris laimėjo pirmąjį šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro etapą, „Detroit Pistons“ krepšininkai nutraukė ilgiausią visų laikų pralaimėjimų virtinę, o geriausias planetos šachmatininkas Magnusas Carlsenas tapo greitųjų ir žaibo šachmatų pasaulio čempionu.

„Pistons“ iškovojo pergalę po 28 pralaimėjimų.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2023-12-31 18:52, atnaujinta 2023-12-31 19:08

Tai buvo įdomiausi paskutinės 2023 metų pasaulio sporto savaitės įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 28 d. Samarkande (Uzbekistanas) pasaulio greitųjų šachmatų čempionato nugalėtoju tapo norvegas Magnusas Carlsenas (penktąjį kartą). Moterų varžybas laimėjo rusė Anastasija Bondaruk (pirmąjį kartą).

Gruodžio 29 d. Madrido „Real“ futbolo klubas pratęsė sutartį su italu treneriu Carlo Ancelotti, kuris dirba nuo 2021 m. Nauja sutartis galios iki 2026 m. vasaros.

Gruodžio 29 d. Bormijuje (Lombardija, Italija) baigėsi kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas. Greitojo nusileidimo varžybas laimėjo prancūzas Cyprienas Sarrazinas, super milžino – šveicaras Marco Odermattas, kuris vėl pakilo į pirmąją vietą pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

Gruodžio 29 d. Lynce (Tirolis, Austrija) baigėsi kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas. Jame abejas varžybas (slalomo milžino ir slalomo) laimėjo bendrosios įskaitos lyderė amerikietė Mikaela Shiffrin. Ji šį sezoną laimėjo 5 iš 14 varžybų, o per karjerą pasiekė 93 pergales.

Gruodžio 29 d. Oberstdorfe (Bavarija, Vokietija) šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro pirmojo etapo nugalėtoju tapo vokietis Andreasas Wellingeris. Kiti trys etapai vyks sausio 1, 3 ir 6 d. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja austras Stefanas Kraftas.

Gruodžio 30 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate „Detroit Pistons“ namie nugalėjo „Toronto Raptors“ 129:127 ir nutraukė 28 pralaimėjimų seriją. 28 pralaimėjimai iš eilės – pakartotas ilgiausios NBA pralaimėjimų serijos rekordas (taip pat 28 rungtynes iš eilės 2015 m. kovo-gruodžio mėn. pralaimėjo „Philadelphia 76ers“) ir naujas viename sezone iš eilės pralaimėtų rungtynių rekordas.

Gruodžio 30 d. Samarkande (Uzbekistanas) pasaulio žaibo šachmatų čempionato nugalėtoju tapo norvegas Magnusas Carlsenas (septintąjį kartą). Moterų varžybas laimėjo rusė Valentina Gunina (antrąjį kartą).

Gruodžio 31 d. „Tour de Ski“ daugiadienėse slidinėjimo lenktynėse po dviejų etapų, vykusių Toblache (Pietų Tirolis, Italija), pirmauja norvegas Erikas Valnesas ir amerikietė Jessie Diggins. Lenktynės baigsis sausio 7 d.

Gruodžio 31 d. Geteborge (Švedija) baigėsi pasaulio vaikinų (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato pirmasis etapas. Grupių nugalėtojomis tapo JAV ir Švedija. Amerikiečiai vieninteliai laimėjo visas 4 rungtynes.

Nacionalinės futbolo lygos

Gruodžio 26–28 d. Anglijos lygoje pralaimėjo trys iš penkių lyderių: Londono „Arsenal“ – Londono „West Ham United“ 0:2, Birmingamo „Aston Villa“ – „Manchester United“ 2:3, Londono „Tottenham Hotspur“ – „Brighton“ 2:1. Į pirmąją vietą pakilo „Liverpool“, išvykoje nugalėjęs „Burnley“ 2:0.

Gruodžio 29–31 d. Anglijos lygoje trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado dėl pirmosios vietos kovojantis Londono „Arsenal“, išvykoje pralaimėjęs Londono „Fulham“ 1:2. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 20 turų pirmauja „Liverpool“, Birmingamo „Aston Villa“ (po 42), „Manchester City“, „Arsenal“ (po 40), Londono „Tottenham Hotspur“ (39), Londono „West Ham United“ (33) ir „Manchester United“ (31).

Italijos lygos lyderis Milano „Inter“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Genoa“ 1:1. Prie jo priartėjo Turino „Juventus“, namie nugalėjęs „Roma“ 1:0. Čempiono vardą ginantis „Napoli“ namie sužaidė lygiosiomis su „Monza“ 0:0. Po 18 turų pirmauja „Inter“ (45), „Juventus“ (43), „Milan“ (36), Florencijos „Fiorentina“ (33), „Bologna“ (31), Bergamo „Atalanta“ (29), „Roma“ ir „Napoli“ (po 28).

Portugalijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Po 15 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“ (37), Lisabonos „Benfica“ (36), „Porto“ (34), Bragos „Sporting“ (32) ir Gimaranešo „Vitoria“ (29).

Škotijos lygos favoritų rungtynėse Glazgo „Celtic“ namie nugalėjo Glazgo „Rangers“ 2:1. Po 21 turo pirmauja „Celtic“ (51), „Rangers“ (43, žaidė 19 rungt.), Edinburgo „Hearts“ (33, žaidė 20 rungt.) ir „Kilmarnock“ (31).