Nerealu, fantastiška, šaunu! A. Reed ir S. Ambrulevičius Europos čempionate iškovojo istorinius bronzos medalius

Lietuvai atstovaujanti Allison Reed ir Saulius Ambrulevičiaus pora Europos dailiojo čiuožimo Europos čempionate gimtinėje (Kaune, „Žalgirio“ arenoje) pirmąkart pasidabino Europos čempionato medaliais, kurie šįkart sutvisko bronzos spalva.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius<br>R.Vilkelio nuotr.
 A. Reed ir S. Ambrulevičius<br>R.Vilkelio nuotr.
S.Ambrulevičius ir A.Reed i<br>R. Vilkelio nuotr.
Dailiojo čiuožimo Europos čempionato nugalėtojai<br>R. Vilkelio nuotr.
 Aistruoliai Kauno arenoje<br>R.Vilkelio nuotr.
 Apdovanojimų ceremonija<br>R.Vilkelio nuotr.
S.Ambrulevičius ir A.Reed<br>R.Vilkelio nuotr.
Paulinos Ramanauskaitės ir Deivido Kizalos pasirodymas Europos dailiojo čiuožimo čempionate.<br>R.Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (32)

Jan 13, 2024, 9:47 PM, atnaujinta Jan 13, 2024, 11:38 PM

Lietuvos pora trumpojoje ritminių šokių ant ledo dalyje taip pat užėmė trečiąją vietą, kuomet surinko 80,73 balo, o laisvojoje programoje susižėrė 122,64 balo (karjeros rekordas), bendrai surinko 203,37 balo ir galop Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate užsitikrino trečiąją vietą, kuri yra geriausia pozicija nuo to laiko, kai pora pradėjo šokti kartu.

Tarp palaikančiųjų ir plojančiųjų buvo ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

2023 m. vykusiame Europos čempionate Suomijoje mūsų šokėjų pora taip pat buvo pasiekusi geriausią karjeros rezultatą ir užėmė ketvirtąją vietą, kuomet buvo surinkę 195,67 balo.

Įdomu, kad 2006-siais Prancūzijoje bronzą iškovojo Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, o 2024-ųjų sausio 13 dieną Kaune trečiąją vietą po įspūdingo šokio pelnė A.Reed ir S.Ambrulevičius.

Kuomet buvo pristatyti Lietuvai atstovaujanti pora, ji Kaune buvo pasitikta gausiais plojimais ir šūksniais. Vos tik žengus ant ledo, A.Reed ir S.Ambrulevičius sulaukė dar daugiau plojimų nei pristatymo metu. Įdomu ir tai, kad praktiškai viso pasirodymo metu mūsiškiai taip pat sulaukdavo Kauno publikos aplodismentų.

Pasibaigus šokiui A.Reed ir P.Ambrulevičius nesulaikė teigiamų emocijų, o „Žalgirio“ arena tiesiog riaumojo.

Mūsiškiai po pirmosios varžybų dienos praktiškai negalėjo pavyti pirmąsias vietas užėmusių porų, kadangi nuo jų buvo pernelyg didelis atotrūkis (85,20 ir 86,80 balo).

Pirmąją vietą užėmė ir aukso medaliais pasidabino Italijos pora Marco Fabbri ir Charlene Guignard (214,38 balo bendroje įskaitoje, trumpojoje programoje 86,80 balo, 127,58 laisvojoje programoje), o antrąją vietą užėmė ir sidabro medalius iškovojo britų pora Lewisas Gibsonas ir Lilah Fear (210,82 balo bendroje įskaitoje, trumpojoje programoje 85,20 balo, laisvojoje programoje britai surinko 125,62 balo).

Kita Lietuvos pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala čempionate užėmė 16-ąją vietą. Trumpojoje programoje ši lietuvių pora su 60,76 balo užėmė 20-ąją vietą, laisvojoje programoje surinko 94,09 balo ir bendrai užfiksavo 154,85 balo pasirodymą.

P.Ramanauskaitę ir D.Kizalą audringai palaikė Kaune susirinkę sirgaliai, kurie tiesiog ošė, skandavo Lietuvos vardą, plevėsavo vėliavomis ir tiesiog džiaugėsi įspūdingu reginiu Kaune.