Europos dailiojo čiuožimo čempionatą temdo skandalas: federacijos prezidentui ir žinomam komentatoriui – rimti kaltinimai Papildyta V. Jasučio ir policijos komentaru

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas Kauno „Žalgirio“ arenoje sulaukė didžiulio susidomėjimo, o varžybų vyšnaite ant torto tapo Lietuvos ledo šokėjų poros Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus iškovotas bronzos medalis. Visgi taurų laimėjimą aptemdė skandalas, kilęs ledo arenos užkulisiuose.

 Vytautas Jasutis ir Ervinas Kvitkauskas<br> ELTA / Ž. Gedvilos ir A. Pliadžio nuotr.
 Vytautas Jasutis ir Ervinas Kvitkauskas<br> ELTA / Ž. Gedvilos ir A. Pliadžio nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
 Kajos Elenos viešas pareiškimas.<br> FB nuotr.
Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis.<br>ELTA / Ž. Gedvilos nuotr.
Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis.<br>ELTA / Ž. Gedvilos nuotr.
 Ervinas Kvitkauskas<br> A. Pliadžio nuotr.
 Ervinas Kvitkauskas<br> A. Pliadžio nuotr.
 V.Jasutis<br>G.Bitvinsko nuotr.
 V.Jasutis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jan 14, 2024, 1:13 PM, atnaujinta Jan 14, 2024, 6:49 PM

Vėlų šeštadienio vakarą, kai visa Lietuva šventė laimėtą Europos čempionato medalį, socialiniuose tinkluose ėmė kilti liudijimai, gerokai sujudinę moterų teises Lietuvoje ginančias atstoves.

Čempionate dirbusi Kaja Elena viešai pareiškė, kad varžybų metu buvo išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kai kilo ginčas tarp jos ir varžybose dirbusiu žinomo sporto komentatoriaus ir žurnalisto Ervino Kvitkausko. Anot Elenos, pastarasis trukdė darbui, tad kilo ginčas.

Kaip teigė Kaja Elena, į ginčą vėliau įsitraukė ir Lietuvos čiuožimo federacijos (LCF) prezidentas Vytautas Jasutis, kuris moters ėmė reikalauti atiduoti akreditaciją. Konflikto metu buvo ir necenzūrinės leksikos, sklidusios iš E.Kvitkausko lūpų.

Galiausiai į konfliktą įsikiško ir policijos pareigūnai, o Kaja Elena buvo priversta atiduoti oficialius čempionato atributus ir palikti „Žalgirio“ areną, taip ir neišvydusi, kaip Lietuvos atstovai apdovanojami bronzos medaliais.

Lrytas.lt portalui susisiekus su V.Jasučiu dėl minimos situacijos šis pradėjo mokyti žurnalistą ir į klausimus taip ir neatsakė. Lrytas.lt portalas bandė susisiekti ir su komentatoriumi E.Kvitkausku, tačiau kol kas komentaro gauti nepavyko.

Visgi čiuožimo federacijos vadovas situaciją abstrakčiai pakomentavo portalui delfi.lt.

„Tai visiška provokacija. Ji pateko ant teisėjų platformos, kurioje negalėjo būti jokių pašalinių žmonių. E. Kvitkauskas paprašė palikti platformą ir paprašė parodyti akreditaciją. Ji nenorėjo parodyti akreditacijos, automatiškai buvo išprašyta iš arenos. Teisėsauga įvertins situaciją, pradėtas ikiteisminis tyrimas, iš arenos ji išprašyta už viešosios tvarkos pažeidimą.

Viskas vyko atviroje erdvėje, matė tūkstančiai žiūrovų, arenos kameros yra, kurios fiksavo tą situaciją. Reikėjo būti drąsiai, kad darytum tokį pareiškimą tikintis, kad niekas nieko neišsiaiškins. Mano pozicija buvo paprasta – nutraukti jos akreditaciją, kuri iš esmės ir negaliojo arenoje, nebuvo laiko kažką aiškintis“, – delfi.lt žurnalistui Linui Jociui kalbėjo V. Jasutis.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos vadovė Odeta Vaitkevičienė portalui lrytas.lt patvirtino, kad šeštadienį policijos pareigūnai buvo kviečiami į „Žalgirio“ areną.

„Pranešimas apie arenoje renginio metu vykstantį moters ir apsaugos darbuotojų konfliką buvo gautas 19 val. 33 min. Nuvykus paaiškėjo, kad konfliktas kilo dėl renginio taisyklių pažeidimo. Įvyko žodinis konfliktas tarp moters ir čiuožimo federacijos darbuotojų“, – sakė O.Vaitkevičienė.

Pasak Kauno AVPK Komunikacijos vadovės, pareigūnai gavo du pareiškimus: „Vieną pareiškimą pateikė apsaugos darbuotojai, kitą – Čiuožimo federacijos organizavimo komiteto generalinė vadovė“.

Gavus pareiškimus, buvo pradėtas aplinkybių tikslinimas.

„Jas patikslinus pareigūnai nuspręs, kokių priemonių imtis“, – sakė O.Vaitkevičienė.

Lrytas.lt žiniomis, tai nėra pirmas kartas, kai V.Jasutis įsivelia į konfliktus su darbuotojais. Tiesioginės čempionato transliacijos metu jis pats pripažino, kad organizuojant čempionatą nuo jo rengimo pašalino net dalį komandos. 

„Galiu pasakyti paslaptį, apie kurią iki šiol niekas nežinojo. Šį čempionatą Lietuvoje pradėjo rengti kita komanda, iš kurios liko tik keturi žmonės. Pakeičiau du trečdalius jų. Kaip matome, sprendimas pasiteisino“, – komentavo V.Jasutis.

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas Kaune vyko sausio 10-14 d.

Portalas lrytas.lt pateikia viešą Kajos Elenos laišką, kurį moteris išplatino „Facebook“ grupėje „Feminizmas“:

Tikriausiai ne viena mūsų šią savaitę žiūrime Europos dailiojo čiuožimo čempionatą ir žavimės, koks tai gražus sportas... Tokius epitetus nuolat ir nuolat girdžiu iš žmonių, kurie nėra susidūrę su jo užkulisiais. Lietuvoje konkrečiau – su Dailiojo čiuožimo federacija. Ši organizacija iš vidaus jau menkai besiskiria nuo skandalais pagarsėjusios Futbolo federacijos, bet visi, priklausomi nuo jos galios skirti, paskirti, finansuoti ir t.t., nedrįsta apie ją šnekėti (galimai, asmeninė nuomonė). Nes ai, nu kaip nors. O toks požiūris ir toliau maitina jos viršūnėje esančius „galinguosius“. Kuriems tu, kaip šįvakar ir parodė LČF prezidentas Vytautas Jasutis, esi niekas.

Taigi šįvakar gerbiamas prezidentas V. Jasutis leido sau išmesti mane, jo organizacijos paskirtą darbuotoją, iš „Žalgirio“ arenos už tai, kad atsikirtau jo GIRTAM draugui ir neleidau jam prie manęs kabinėtis. Konkrečiau – dirbau prie ledo gyvo renginio metu su savo paskirta komanda. Draugas Ervinas sukiojosi aplinkui ir trukdė muzikos leidėjui, taip pat paaiškino, kad mes (announcerių ir muzikos komanda) esam „niekas“. Priėjus prie jo ir paprašius GRAŽIAI, kad netrukdytų muzikos leidėjui vykdyti mūsų nurodymų, į veidą trenkė alkoholio tvaikas, o atsakymas buvo „p*zdink“ :)) Žodis po žodžio išsivystė žodinis konfliktas.

Galiausiai priėjęs prie manęs, jis griebė už akreditacijos juostelės, kurią buvau užsidėjusi ant kaklo, ir puolė ją fotografuoti su žodžiais „parodyk, kas tu čia tokia ir kodėl n* čia sėdi“. Aš jį, žinoma, atstūmiau, vėl apsižodžiavom. Šalia sėdinčios mano vadovės iš Suomijos buvo šoke :)) Pamatęs, kad nesileidžiu, draugas Ervinas nubėgo skųstis. Iš pradžių atėjo moteris iš LCF ir paprašė parodyti akreditaciją – tipo, kodėl čia iš viso esu. Parodžiau. Viskas tiko, ji išėjo, tik Ervinas buvo nepatenkintas. Vėl išbėgo ieškoti guodėjų.

Šįkart grįžo su visa apsauginių komanda ir spektaklis prasidėjo :)) Iš pradžių apsauginiai tiesiogine ta žodžio prasme jėga mane išsitempė iš mano darbo vietos. Sakiau, kad šiuo metu dirbu su savo komanda ir paprašiau, kad leistų pašnekėti su savo vadove. Ji sėdėjo už poros kėdžių ir vedė čiuožimo varžybas. Vyrai nesiklausė, neleido su niekuo kalbėtis ir ištempė mane į koridorių. Ten apstojo ratu, pasirodė ir LCF prezidentas, kuriam, kaip supratau, pasiskundė Ervinas (girtas vyras). Apstoję mane ratu, jie pradėjo reikalauti atiduoti akreditaciją ir grasinti, kad patys pasiims, jei nepaklusiu. Aš pasakiau, kad neatiduosiu, nes apsauga neturi jokios teisės ją pasiimti.

Tuomet LČF prezidentas pasakė, jog aš vilkiu jų striukę ir turiu čia pat ją nusirengti ir atiduoti :)) Ir šaukė:“Renkis, tuoj pat!“. Striukės mums, kaip darbuotojams ir savanoriams, buvo išdalintos dar savaitės pradžioje. Aš pasakiau, kad nebenoriu su jais daugiau bendrauti ir noriu eiti namo. Tada jie atsakė, jog mane „sulaiko“ :)) O jeigu priešinsiuosi, „uždės antrankius“ :)) LCF prezidentas buvo šalia ir viską stebėjo. Vėl, prieš mano valią, jie nusitempė mane į apsaugos kambarėlį. Aš tuomet pati paskambinau į policiją ir pasakiau, jog prie manęs kabinėjasi girtas vyras ir mane sulaikė apsauga be jokios priežasties. Išgirdę, jog atvažiuoja policija, vyrai (apsauga ir Jasutis) ėmė skubiai tartis, ką daryti, ką sakyti policijai.

Atvyko policija, išklausė abi puses. Ir žinot, ką šitoj vietoj padarė gerbiamas LCF prezidentas V. Jasutis? Jis pasakė pareigūnams, jog „žodžiu“ čia ir dabar nutraukia mūsų sutartį ir pareikalauja, kad atiduočiau akreditaciją. Nesvarbu, kad jo draugas Europos čempionato gyvos transliacijos metu vaikšto su alkoholio kvapeliu. Nesvarbu, kad jis visus, ką netingi, siuntė n****.

Nesvarbu, kad jis trukdė dirbti visai ISU (Tarptautinės čiuožimo sąjungos) paskirtai komandai. Aš atidaviau akreditaciją ir jie išmetė mane į lauką su Jasučio žodžiais, jog apie mane parašys policijai pareiškimą. Tuo tarpu jo girtas (galimai, mano asmeninis įspūdis, nors tai man patvirtino ir savanorių vadovė) draugelis Ervinas toliau liko prie ledo ir „dirbo“ :)) Čia vietoj LCF pažado, jog mes dirbdami galėsim stebėti čempionatą.

O kodėl aš ten iš viso buvau? Nes LCF ieškojo žmonių, kurie supranta čiuožimą ir gali padėti vest Europos čempionato renginius. Nes jie prižadėjo pasirašyti sutartį ir sumokėti. Nes tu, patikėjęs jų pažadu, pasiėmei neapmokamas atostogas ir penkias dienas dirbai po 10–13 valandų. Be abejo, sutarties nėra ir greičiausiai nebus.

Keista, bet bestovint ten, tarp aukštų vyrų, besitariančių tarpusavyje, kaip geriausiai su manim susidoroti, kad policijai nekiltų įtarimas, protas tapo keistai šaltas. Supratau, kad išgyvenu situaciją, išgyvenamą tūkstančių moterų visame pasaulyje. Kai negali pasakyti žodžio prieš. Kai girti negirti vyrai palaiko vienas kitą. Kai argumentai ar patirtys nesvarbu, svarbu užstoti savo draugelį ir paskui jam vyriškai paplekšnoti per petį, kaip gerai susitvarkė su „mergaite“.

Taip, norėčiau parašyti policijai pareiškimą, bet nedrįstu. Nes Ervinas Kvitkauskas yra žinomas sporto žurnalistas. Nes Vytautas Jasutis yra LCF prezidentas. Nes policijos pareigūnai, kurie atvyks, irgi vyrai, kuriems ant tavęs nusispjaut. Nes tavo vieta, kaip parodė šis vakaras, yra būti ten, kur esi naudingas, bet neduok Dieve, kelti balsą ar priešintis galios pozicijoje esantiems VYRAMS.

Taigi prašau tik pasidalinti mano istorija, kad kitos moterys suprastų, jog nėra vienos. Tai nutinka netikėčiausiose situacijose, netikėčiausiose vietose. Turim būti stiprios. Mano Europos čempionatas užsibaigė su ašaromis, o V. Jasutis šįvakar sveikino ir fotografavosi su šokių ant ledo medalininkais ir rytoj bus spaudoje. Tokios tad skirtingos šįvakar mūsų patirtys.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.