Lietuvos moterų rankinio lygoje pergalių seriją pratęsė 17-etės vedamos lyderių komanda

Rezultatyviausia Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) žaidėja Gabija Pilikauskaitė nukalė dar vieną pergalę čempionato lyderei Vilniaus „SM Sostinės tauras“ komandai. 17-etė G. Pilikauskaitė pelnė net 15 įvarčių ir daugiausia prisidėjo prie „SM Sostinės tauro“ pergalės prieš ketvirtoje vietoje esantį Kauno „Žalgirį“.

Rungtynių akimirka.<br>rankinis.lt nuotr.

Jan 21, 2024, 4:51 PM, atnaujinta Jan 21, 2024, 4:52 PM

Sostinėje vykęs Vilniaus ir Kauno komandų susitikimas prasidėjo atkaklia kova ir po pirmo kėlinio šeimininkės pirmavo tik dviem įvarčiais 18:16. Po pertraukos „SM Sostinės tauras“ vis labiau tolo nuo varžovių ir iškovojo įtikinamą pergalę 35:29.

Beveik pusę komandos įvarčių pelniusi G. Pilikauskaitė sugrįžo į rezultatyviausių LMRL žaidėjų sąrašo viršūnę. G. Pilikauskaitė per 5 rungtynes pelnė net 55 įvarčius. Lietuvos nacionalinėje moterų rinktinėje sausio mėnesį debiutavusi 17-etė G. Pilikauskaitė praėjusį čempionato turą praleido, nes dalyvavo Europos rankinio federacijos organizuotoje Talentų stovykloje. Į ją buvo surinktos perspektyviausios šios kartos Europos rankininkės.

8 įvarčius prie „SM Sostinės tauro“ pergalės pridėjo Singrida Kulikovaitė, 4 įvarčius įmetė antrą vietą tarp rezultatyviausių lygos rankininkių užimanti Dominika Andronik. „Žalgirio“ komandai po 5 įvarčius surinko Austėja Narauskaitė, Kamilė Rupeikaitė ir Samanta Dunkulytė.

Per 6 rungtynes 11 taškų iškovojusios „SM Sostinės tauro“ rankininkės artimiausią persekiotoją Vilniaus „Eglės“ komandą lenkia tašku.

„Eglės“ rankininkės svečiuose 35:23 (17:13) pranoko priešpaskutinėje 5-oje vietoje esančią Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ komandą. Nugalėtojoms po 7 įvarčius pelnė Beatričė Ruseckaitė, Rita Rakauskienė ir Deimantė Burbaitė. Uostamiesčio ekipai po 5 įvarčius surinko Amelija Selivončikaitė, Aušra Stroputė ir Elizabeta Klapčiukaitė.

Įtikinamą pergalę šventė ir trečioje vietoje esanti Kauno r. „Cascada-HC Garliava“. Čempionės titulą ginanti Garliavos komanda namuose 32:22 (14:11) nugalėjo lygos autsaiderę Panevėžio HC „Kova-PSC/RSSG“ komandą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 12 įvarčių pelniusi Mantė Voskresenskaja, 7 įvarčius įmetė Goda Bernackaitė. Panevėžio ekipai 7 įvarčius pelnė Laura Salamanavičė, 5 įvarčius surinko Simona Jaškūnaitė.

Praėjusį sezoną visas Lietuvos čempionato rungtynes laimėjusi „Cascada-HC Garliava“ šį sezoną per 6 rungtynes laimėjo keturis kartus, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. 9 taškus turinčios čempionės nuo lyderių atsilieka 2 taškais.

Gyvai: iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ pristatymas