Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse startavo lygumų slidininkai

Pietų Korėjoje, Gangvono provincijoje, vykstančios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės pasiekė finišo tiesiąją. Pirmadienį pasirodymą pradėjo paskutinieji Lietuvos atstovai – lygumų slidininkai.

Daujotas Jonikas ir Matas Gražys<br> Organizatorių nuotr.

Jan 29, 2024, 10:30 AM

Sprinto lenktynėse laisvuoju stiliumi vaikinų lenktynėse varžėsi Daumantas Jonikas ir Matas Gražys.

Iš 44 pozicijos atrankos varžybose startavęs D. Jonikas 1,5 km distanciją įveikė per 3 min. 19,61 sek. (+15,63 sek.) ir užėmė 39 vietą.

„Apie galutinį rezultatą sužinojau iš mamos, ji stebėjo ir parašė žinutę. Buvo likusios 9 vietos iki ketvirtfinalio. Gaila, bet dariau viską, ką galėjau. Prieš varžybas jaučiau daug streso, bet pradėjau giliai kvėpuoti ir pavyko su tuo susitvarkyti.

Išėjęs testuoti slidžių viską pamiršau, buvau susikaupęs, dingo stresas ir pradėjau mėgautis nerealia trasa. Prieš pat varžybas nieko nebegirdėjau, buvau su savimi, su savo mintimis. Padariau ką galėjau, daugiau nebeturėjau ko pridėti.

Bendrai esu patenkintas. Galvojau, kad galiu geriau, bet tikrai nesu nusivylęs“, – sakė sportininkas.

Kitas Lietuvos atstovas M.Gražys užėmė 50 vietą. Jis distanciją įveikė per 3 min. 25,19 sek.

Iš viso atrankos varžybose dalyvavo 80 sportininkų, o į ketvirtfinalį pateko 30.

Šiandien sprinto varžybose taip pat turėjo lenktyniauti lygumų slidininkė Kornelija Sukovaitė, tačiau dėl treniruotės metu patirtos traumos sportininkė varžybose nedalyvavo.

Antradienį lygumų slidininkai varžysis paskutiniojoje rungtyje – 7,5 km lenktynėse klasikinių stiliumi.