Pasaulio sporto savaitė: vietą elite iškovojęs J. Sinneris, aukso atsargas papildę Prancūzijos rankininkai ir netikėti futbolo trenerių sprendimai

Pirmąją pasaulio raketę patiesęs Italijos tenisininkas Jannikas Sinneris iškovojo pirmąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą, Baltarusijos tenisininkė Aryna Sabalenka apgynė Australijos čempionės vardą, Prancūzijos vyrų rankinio rinktinė po dešimties metų pertraukos laimėjo Europos pirmenybių aukso medalius, Monte Karlo apylinkėse įvyko pirmosios pasaulio ralio čempionato sezono lenktynės, o „Liverpool“ ir „Barcelona“ futbolo klubų treneriai pranešė, kad pasibaigus sezonui trauksis iš pareigų.

Jannikas Sinneris<br>AFP/Scanpix nuotr.
A. Sabalenka<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Xavi<br>Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 29, 2024, 11:10 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 24 d. Šladminge (Štirija, Austrija) baigėsi kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas. Slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas, slalomo – vokietis Linusas Strasseris.

Sausio 24 d. Dramblio Kaulo Krante vykstančiame Afrikos futbolo čempionate baigėsi grupių varžybos. Per trejas rungtynes tris pergales iškovojo tik Senegalas. Kitų grupių nugalėtojais tapo Pusiaujo Gvinėja, Žaliasis Kyšulys, Angola, Malis ir Marokas.

Sausio 25 d. Katare vykstančiame Azijos futbolo čempionate baigėsi grupių varžybos. Per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo Kataras, Iranas ir Irakas. Kitų grupių nugalėtojais tapo Australija, Bahreinas ir Saudo Arabija.

Sausio 25 d. Isoje (Bahreinas) Azijos vyrų rankinio čempionato finale Kataras nugalėjo Japoniją 30:24. Bronzos medalius iškovojo Bahreinas. Kataras žemyno čempionu tapo šeštąjį kartą iš eilės. Visi trys prizininkai ir ketvirtąją vietą užėmęs Kuveitas iškovojo kelialapius į 2025 m. pasaulio čempionatą.

Sausio 26 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje italas Jannikas Sinneris nugalėjo čempiono vardą gynusį serbą Novaką Džokovičių 6:1, 6:2, 6:7, 6:3, rusas Danijilas Medvedevas – vokietį Alexanderį Zverevą 5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3. 22 metų J.Sinneris pirmąjį kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyro finalą.

Sausio 26 d. „Liverpool“ futbolo klubo treneris Jurgenas Kloppas paskelbė, kad pasibaigus sezonui trauksis iš pareigų. 56 metų vokietis J.Kloppas treniruoja „Liverpool“ nuo 2015 m. Jam vadovaujant komanda po vieną kartą tapo Anglijos čempione (2020 m.) bei Čempionų lygos nugalėtoja (2019 m.) ir šį sezoną pirmauja Anglijos lygoje.

Sausio 27 d. „Barcelona“ futbolo klubo treneris Xavi Hernandezas paskelbė, kad pasibaigus sezonui trauksis iš pareigų. 44 metų Xavi treniruoja „Barcelona“ nuo 2021 m. Jam vadovaujant komanda tapo 2023 m. Ispanijos čempione.

Sausio 27 d. Bad Miterndorfe (Štirija, Austrija) skrydžių su slidėmis (šuolių nuo milžiniško tramplino) pasaulio čempionu tapo austras Stefanas Kraftas, sidabro medalį laimėjo vokietis Andreasas Wellingeris, bronzos – slovėnas Timi Zajcas. Komandų varžybas laimėjo Slovėnija.

Sausio 27 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo kinę Zheng Qinwen 6:3, 6:2. Antroji pasaulio raketė 25 metų A.Sabalenka antrą kartą paeiliui tapo Australijos čempione. 21 metų Zheng Qinwen pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Sausio 27 d. Kaire Afrikos vyrų rankinio čempionato finale Egiptas nugalėjo Alžyrą 29:21. Bronzos medalius laimėjo Tunisas. Egiptas žemyno čempionu tapo devintąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės. Visi trys prizininkai, Žaliasis Kyšulys ir Gvinėja iškovojo kelialapius į 2025 m. pasaulio čempionatą. Egiptas iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Sausio 28 d. Džilonge (Viktorija, Australija) Cadelo Evanso vienos dienos dviračių lenktynių nugalėtoju tapo 21 metų naujazelandietis Laurence‘as Pithie (FDJ), pirmą kartą karjeroje laimėjęs UCI pasaulio turo lenktynes.

Sausio 28 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 3:6, 3:6, 4:4, 6:4, 6:3. Ketvirtoji pasaulio raketė 22 metų J.Sinneris tapo pirmuoju Italijos tenisininku, iškovojusiu Australijos čempiono vardą, ir yra pirmas nuo 1976 metų Italijos tenisininkas, laimėjęs Didžiojo kirčio vyrų turnyrą. 27 metų D.Medvedevas trečią kartą pralaimėjo Australijos čempionato finale.

Sausio 28 d. Kelne Europos vyrų rankinio čempionato finale olimpinė čempionė Prancūzija nugalėjo pasaulio čempionę Daniją 33:31 (po pratęsimo). Bronzos medalius ir kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes iškovojo Europos čempionės vardą praradusi Švedija. Prancūzija žemyno čempione tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2006, 2010 ir 2014 m.).

Sausio 28 d. Gomse (Šveicarija) baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės etapas. Abejas vyrų lenktynes (sprinto ir 20 km bendro starto) laimėjo norvegas Johannesas Klabo, moterų – švedė Linn Svahn (sprinto) ir amerikietė Jessie Diggins (20 km bendro starto). Bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegas Haraldas Amundsenas ir J.Diggins.

Sausio 28 d. Garmiše-Partenkirchene (Bavarija, Vokietija) baigėsi kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas. Pirmąsias super milžino lenktynes laimėjo prancūzas Nilsas Allegre, antrąsias – bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas. 30-metis N.Allegre pirmą kartą pateko tarp pasaulio taurės etapo prizininkų.

Sausio 28 d. Kortina d‘Ampece (Italija) baigėsi kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas. Pirmąsias greitojo nusileidimo lenktynes laimėjo austrė Stephanie Venier, antrąsias – norvegė Ragnhild Mowinckel, super milžino lenktynes – šveicarė Lara Gut-Behrami. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė M.Shiffrin.

Sausio 28 d. Monte Karlo ralio (pasaulio ralio čempionato pirmojo etapo) nugalėtoju tapo belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“), antrąją vietą užėmė prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“), trečiąją – velsietis Elfynas Evansas („Toyota“).

Sausio 28 d. Altenberge (Saksonija, Vokietija) baigėsi pasaulio rogučių sporto čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Austrija (4 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos). Čempionais taip pat tapo Vokietijos (3 rungčių), Latvijos ir Italijos (po 1) sportininkai.

Nacionalinės futbolo varžybos

Anglijos taurės ketvirtajame rate pirmosios lygos komandų rungtynėse „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 1:0, Londono „Chelsea“ ir Birmingamo „Aston Villa“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Įaštuntfinalį pateko šeštosios lygos pusiau profesionalų klubas „Maidstone United“, išvykoje nugalėjęs antrojoje lygoje žaidžiantį „Ipswich Town“ 2:1.

Ispanijos lygoje čempionės vardą ginanti „Barcelona“ namie pralaimėjo „Villarreal“ 3:5, Bilbao „Athletic“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 0:0. Abu lyderiai pasiekė pergales išvykose: „Girona“ nugalėjo Vigo „Celta“ 1:0, Madrido „Real“ – „Las Palmas“ 2:1. Madrido „Atletico“ namie nugalėjo „Valencia“ 2:0. Po 22 turų pirmauja „Girona“ (55), Madrido „Real“ (54), „Atletico“, „Barcelona“ (po 44), „Athletic“ (42), San Sebastiano „Real Sociedad“ (36) ir Sevilijos „Real Betis“ (34).

Italijos lygoje taškus prarado du iš trijų pirmaujančių klubų, namie sužaidę lygiosiomis: Turino „Juventus“ su „Empoli“ 1:1, „Milan“ – su „Bologna“ 2:2. Romos „Lazio“ namie sužaidė lygiosiomis su čempiono vardą ginančiu „Napoli“ 0:0. Į pirmąją vietą pakilo Milano „Inter“, išvykoje nugalėjęs Florencijos „Fiorentina“ 1:0. Po 22 turų pirmauja „Inter“ (54), „Juventus“ (53), „Milan“ (46), Bergamo „Atalanta“ (36), „Fiorentina“, „Lazio“ (po 34), „Bologna“ (33), „Roma“ ir „Napoli“ (po 32).

Vokietijos lygoje taškus prarado lyderis Lėverkuzeno „Bayer“, namie sužaidęs lygiosiomis su Mionchengladbacho „Borussia“ 0:0. Prie jo priartėjo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, išvykoje nugalėjęs „Augsburg“ 3:2. Ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado „Leipzig“, išvykoje pralaimėjęs „Stuttgart“ 2:5. Po 19 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (49), „Bayern“ (47), „Stuttgart“ (37), Dortmundo „Borussia“ (36), „Leipzig“ (33) ir Frankfurto „Eintracht“ (31).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Brest“ 2:2, „Marseille“ ir „Monaco“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 19 turų pirmauja PSG (43), „Nice“ (38), „Brest“, „Monaco“ (po 34), „Lille“ (32) ir „Reims“ (30).

Nyderlandų lygos lyderis „Eindhoven“ namie nugalėjo „Almere City“ 2:0 ir padidino pranašumą prieš persekiotojus. Dėl prizinių vietų kovojantys Roterdamo „Feyenoord“ ir Ensedės „Twente“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 0:0, Alkmaro AZ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Heerenveen“ 2:2. Amsterdamo „Ajax“ išvykoje nugalėjo Almelo „Heracles“ 4:2. Po 19 turų pirmauja „Eindhoven“ (55), „Feyenoord“ (43), „Twente“ (38), AZ (35) ir „Ajax“ (34).

Belgijos lygos lyderių rungtynėse Briuselio „Anderlecht“ ir „Royale Union“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 22 turų pirmauja „Royale Union“ (52), „Anderlecht“ (44), „Club Brugge“ (40), „Gent“ (39) ir „Genk“ (36).

Graikijos lygos lyderių rungtynėse Salonikų PAOK namie nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 2:1. Po 20 turų pirmauja PAOK (47), Atėnų AEK (45), „Panathinaikos“ (44), Pirėjo „Olympiakos“ (41) ir Salonikų „Aris“ (33).

Kroatijos lygos lyderių rungtynėse „Rijeka“ išvykoje nugalėjo Splito „Hajduk“ 2:1. Po 20 turų pirmauja „Rijeka“, „Hajduk“ (po 41), Zagrebo „Dinamo“ (37) ir „Osijek“ (30).