Pasaulio sporto savaitė: Italijos tenisininkės bei Slovėnijos dviratininko siurprizai ir nesikeičiantis kalnų slidinėjimo lyderis

Italė Jasmine Paolini sudrebino moterų tenisą, slovėnas Janas Tratnikas nelauktai laimėjo pirmąsias sezono klasikines dviračių lenktynes, Airijos regbio rinktinė tapo vienvalde Šešių tautų turnyro lydere, Kinijos stalo tenisininkai vėl nugalėjo pasaulio komandų pirmenybėse, o šveicaras Marco Odermattas užsitikrino pergalę kalnų slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

T. Fritzas, J. Paolini ir Milano "Inter"<br> AFP/IMAGO/SP/Sauliaus Čirbos/Scanpix nuotr.

Feb 26, 2024, 11:22 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 19 d. Italijos futbolo čempionas „Napoli“ klubas nutraukė sutartį su treneriu Walteriu Mazzarri, kuris dirbo nuo 2023 m. lapkričio. Italijos lygoje „Napoli“ per 24 rungtynes iškovojo 36 taškus ir užima devintąją vietą. Naujuoju treneriu paskirtas Francesco Calzona, kuris taip pat treniruoja Slovakijos rinktinę.

Vasario 19 d. Teniso turnyro Delrai Biče (Florida, JAV; „ATP 250“) finale amerikietis Tayloras Fritzas nugalėjo amerikietį Tommy Paulą 6:2, 6:3. 26 metų T.Fritzas iškovojo septintąjį titulą.

Vasario 20 d. Mirė buvęs Vokietijos rinktinės futbolininkas, 1990 metų pasaulio čempionas Andreasas Brehme (63).

Vasario 20 d. Sofijoje baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Armėnija (4 aukso, 3 sidabro, 3 bronzos) ir Bulgarija (4, 2, 1). Medalius laimėjo 20 šalių sportininkai, čempionais tapo 10 šalių sportininkai.

Vasario 20 d. Ženevoje (Šveicarija) ledo ritulio Čempionų lygos finale Ženevos „Servette“ nugalėjo „Skelleftea“ (Švedija) 3:2. Abu klubai pirmą kartą žaidė finale. „Servette“ tapo pirmuoju Šveicarijos klubu, laimėjusiu Čempionų lygos varžybas (iki tol net šešis iš aštuonių turnyrų laimėjo Švedijos klubai).

Vasario 20–21 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Milano „Inter“ namie nugalėjo Madrido „Atletico“ 1:0, „Porto“ – Londono „Arsenal“ 1:0, „Eindhoven“ ir Dortmundo „Borussia“ sužaidė lygiosiomis 1:1, „Napoli“ ir „Barcelona“ – lygiosiomis 1:1.

Vasario 22 d. Futbolo Europos lygos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo mačus laimėjo ir į aštuntfinalį pateko „Roma“, „Milan“ (Italija), „Freiburg“ (Vokietija), Lisabonos „Sporting“, Lisabonos „Benfica“ (Portugalija), „Marseille“ (Prancūzija), Prahos „Sparta“ (Čekija) ir „Qarabag“ (Azerbaidžanas). Europos konferencijos lygos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo mačus laimėjo ir į aštuntfinalį pateko Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai), Briuselio „Union St.Gilloise“ (Belgija), Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija), Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), Graco „Sturm“ (Austrija), Ženevos „Servette“ (Šveicarija), „Molde“ (Norvegija) ir Haifos „Makabi“ (Izraelis).

Vasario 22 d. Kite (Ekvadoras) Pietų Amerikos futbolo supertaurės pirmosiose rungtynėse Kito LDU namie nugalėjo Rio de Žaneiro „Fluminense“ 1:0. Atsakomosios rungtynės vyks vasario 29 d. Rio de Žaneire.

Vasario 23 d. Moterų futbolo Europos Tautų lygos pusfinalio rungtynėse Ispanija namie nugalėjo Nyderlandus 3:0, Prancūzija – Vokietiją 2:1. Pirmojo Tautų lygos turnyro finalo rungtynės vyks vasario 28 d. Sevilijoje.

Vasario 24 d. Teniso turnyro Dubajuje („WTA 1000“) finale italė Jasmine Paolini nugalėjo rusę Anną Kalinskają 4:6, 7:5, 7:5. 28 metų J.Paolini iškovojo antrąjį titulą (pirmąjį – 2021 m.), 25 metų A.Kalinskaja pirmą kartą žaidė WTA turnyro finale. Pirmoji pasaulio raketė lenkė Iga Šwiątek iš šio turnyro iškrito pusfinalyje pralaimėjusi A.Kalinskajai.

Vasario 24 d. Regbio Šešių tautų turnyre vienvalde lydere tapo Airija, namie nugalėjusi Velsą 31:7. Pirmą kartą pralaimėjo Anglija, išvykoje nusileidusi Škotijai 21:30. Prancūzija ir Italija sužaidė lygiosiomis 13:13. Po trijų turų pirmauja čempionės vardą ginanti Airija (15 tšk.), Škotija (9) ir Anglija (8).

Vasario 24 d. „Omloop Het Nieuwsblad“ (UCI pasaulio turas) dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Janas Tratnikas („Visma“), antrąją vietą užėmė vokietis Nilsas Polittas („Emirates“), trečiąją – belgas Woutas Van Aertas („Visma“). 34 metų J.Tratnikas pirmą kartą karjeroje laimėjo klasikines vienos dienos lenktynes. Moterų lenktynes laimėjo olandė Marianne Vos („Visma“).

Vasario 24–25 d. Pusane (Korėja) pasaulio stalo teniso komandų čempionate moterų finale Kinija nugalėjo Japoniją 3:2, vyrų finale Kinija nugalėjo Prancūziją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Prancūzijos ir Honkongo moterys bei Korėjos ir Taivano vyrai. Kinijos moterys čempionėmis tapo 23-iąjį kartą (tarp jų – šeštąjį iš eilės), Kinijos vyrai – taip pat 23-iąjį kartą (tarp jų – 11-ąjį kartą iš eilės, nuo 2001 m.). Tiek Prancūzijos moterys, tiek vyrai medalius iškovojo pirmąjį kartą šiame amžiuje.

Vasario 25 d. Teniso turnyro Rio de Žaneire („ATP 500“) finale argentinietis Sebastianas Baezas nugalėjo argentinietį Mariano Navonę 6:2, 6:1. 23 metų S.Baezas iškovojo penktąjį titulą. Turnyro Dohoje („ATP 250“) nugalėtoju tapo rusas Karenas Chačanovas (šeštasis titulas), turnyro Kabe (Meksika, „ATP 250“) – australas Jordanas Thompsonas (pirmasis titulas).

Vasario 25 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose „UAE Tour“ (UCI pasaulio turas) daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Lennertas Van Eetveltas („Lotto“). 22-ejų L.VanEetveltas pirmą kartą laimėjo UCI pasaulio turo lenktynes.

Vasario 25 d. Oberstdorfe (Bavarija, Vokietija) baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas. Pirmąsias varžybas laimėjo slovėnas Timi Zajcas, antrąsias – bendrosios įskaitos lyderis austras Stefanas Kraftas.

Vasario 25 d. Skvo slėnyje (Kalifornija, JAV) baigėsi kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas. Slalomo milžino varžybas laimėjo šveicaras Marco Odermattas, slalomo – austras Manuelis Felleris. M.Odermattas, likus devyniems etapams iki sezono pabaigos, užsitikrino pirmąją vietą pasaulio taurės galutinėje įskaitoje (1702 tšk.). Jis pasaulio taurę iškovos trečią sezoną iš eilės. Bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užima M.Felleris (801), trečiąją – prancūzas Cyprienas Sarrazinas (684 tšk.).

Vasario 25 d. Fasos slėnyje (Italija) numatytas kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas atšauktas dėl pūgos. Bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicarė Lara Gut-Behrami (1414 tšk.), amerikietė Mikaela Shiffrin (1209) ir italė Federica Brignone (1128).

Nacionalinės futbolo varžybos

Anglijos futbolo lygos taurės finale „Liverpool“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 1:0 (po pratęsimo). „Liverpool“ lygos taurę iškovojo rekordinį dešimtąjį kartą (praėjusį kartą – 2022 m.).

Anglijos lygoje dėl prizinės vietos kovojantis „Manchester United“ namie pralaimėjo „Fulham“ 1:2. „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Bournemouth“ 1:0, „Arsenal“ namie nugalėjo „Newcastle United“ 4:1. Po 26 turų pirmauja „Liverpool“ (60), „Manchester City“ (59), „Arsenal“ (58), Birmingamo „Aston Villa“ (52), Londono „Tottenham Hotspur“ (47) ir „Manchester United“ (44).

Ispanijos lygoje Madrido „Real“ namie nugalėjo „Sevilla“ 1:0, „Barcelona“ – „Getafe“ 4:0. Taškus išvykose prarado dėl prizinių vietų kovojantys klubai: Madrido „Atletico“ sužaidė lygiosiomis su paskutinę vietą užimančia „Almeria“ 2:2, Bilbao „Athletic“ pralaimėjo Sevilijos „Real Betis“ 1:3. Po 26 turų pirmauja Madrido „Real“ (65), „Barcelona“ (57), „Girona“ (56), Madrido „Atletico“ (52), Bilbao „Athletic“ (49), „Real Betis“ (42) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (40).

Italijos lygoje dėl prizinių vietų kovojantys „Milan“ ir Bergamo „Atalanta“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 1:1. Lyderis Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo „Lecce“ 4:0, Turino „Juventus“ namie nugalėjo „Frosinone“ 3:2. Čempiono vardą ginantis „Napoli“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Cagliari“ 1:1. Po 26 turų pirmauja „Inter“ (66), „Juventus“ (57), „Milan“ (53), „Bologna“ (48), „Atalanta“ (46), „Roma“ (41) ir Romos „Lazio“ (40).

Vokietijos lygos lyderis Lėverkuzeno „Bayer“ namie nugalėjo „Mainz“ 2:1, čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ – „Leipzig“ 2:1. Jų persekiotojai prarado taškus žaisdami namie: „Stuttgart“ sužaidė lygiosiomis su „Köln“ 1:1, Frankfurto „Eintracht“ – su „Wolfsburg“ 2:2, Dortmundo „Borussia“ pralaimėjo „Hoffenheim“ 2:3. Po 23 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (61), „Bayern“ (53), „Stuttgart“ (47), Dortmundo „Borussia“ (41), „Leipzig“ (40) ir „Eintracht“ (34).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Rennes“ 1:1. Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Monaco“ išvykoje nugalėjo „Lens“ 3:2. Po 23 turų pirmauja PSG (54), „Brest“ (43), „Monaco“ (41), „Nice“ (40), „Lille“ (38), „Lens“ (36) ir „Rennes“ (35).

Nyderlandų lygoje dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse Alkmaro AZ namie nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 2:0. Lyderis „Eindhoven“ išvykoje nugalėjo „Zwolle“ 7:1. Po 23 turų pirmauja „Eindhoven“ (65), Roterdamo „Feyenoord“ (55), Ensedės „Twente“ (47), AZ (42), „Ajax“ (36) ir Deventerio „Go Ahead Eagles“ (34).

Portugalijos lygoje taškus išvykose prarado du iš trijų lyderių: Lisabonos „Sporting“ sužaidė lygiosiomis su „Rio Ave“ 3:3, „Porto“ – su „Gil Vicente“ 1:1. Lisabonos „Benfica“ namie nugalėjo „Portimonense“ 4:0. Po 23 turų pirmauja „Benfica“ (58), Lisabonos „Sporting“ (56), „Porto“ (49), Bragos „Sporting“ (43) ir Gimaranešo „Vitoria“ (41).

„Nauja diena“: ką reiškia kandidato R. Žemaitaičio pasitraukimas iš Seimo?